14.09.2019, 12:54 | czytano: 2722

Podpisana umowa na remont XIX-wiecznego ratusza

Materiały przetargowe
Gmina Krościenko nad Dunajcem podpisała umowę na remont XIX-wiecznego ratusza. Przypomnijmy, władze nie mogły znaleźć wykonawcy, który za rozsądne pieniądze podjąłby się prac. W końcu się jednak udało.
Przetarg na wykonanie tych prac wygrała firma budowlana z Łopusznej, a ich koszt wyniesie 6,1 miliona złotych. Termin zakończenia robót wyznaczono na koniec 2020 roku.
Projekt rewitalizacji XIX-wiecznego ratusza wraz z odtworzeniem historycznych funkcji rynku otrzymał wielomilionową dotację. Gmina miała spore problemy ze znalezieniem wykonawcy. Kilkakrotnie unieważniono przetarg, bo oferty znacznie przewyższały budżet przeznaczony na tę inwestycję.

– W tej chwili podpisana jest umowa odnośnie samego ratusza. Zwracam uwagę do wszystkich tych, którzy chcą wprowadzić w błąd mieszkańców. Proszę państwa, nie będzie żadnych robót w części, w której znajdują się pracownicy. Nie robimy urzędu dla pracowników, tylko urząd chcemy rozbudować po to, żeby było miejsce dla stowarzyszeń, które u nas działają i nie tylko – mówił na ostatniej sesji Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem wójt Jan Dyda. Wspomniał, że wygląd ratusza jest dramatyczny, a powinien być wizytówką gminy.

W zakres prac wchodzi poprawa estetyki istniejącej części zabytkowego budynku, rozbudowa budynku nad dawnym kinem o jedną kondygnację i przebudowa pomieszczeń na parterze w celu uzyskania sali widowiskowej oraz nowych pomieszczeń dla działalności Gminnego Centrum Kultury. Prowadzona będzie również przebudowa części budynku, w której swoją siedzibę ma Urząd Gminy wraz z wymianą konstrukcji dachu nad częścią urzędu. Finałem prac będzie wyposażenie Gminnego Centrum Kultury wraz z przystosowaniem sali widowiskowej do funkcji artystycznych (nagłośnienie, oświetlenie sceniczne oraz zagospodarowanie terenu i drogi w rejonie urzędu.

ao/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Pis14.09.2019, 18:55
Parodia
oli14.09.2019, 14:58
Za 6 mln to można postawić takie 2 nowe ratusze.Czy jest to takie konieczne ,nie ma innych ,ważniejszych inwestycji czy remontów?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl