16.09.2019, 15:47 | czytano: 4518

Przywrócono nocny kurs pociągu z Zakopanego do Nowego Targu

Arch. Podhale24.pl
Na prośbę pasażerów PKP PLK S.A. przywróciły nocny kurs z Zakopanego do Nowego Targu o godz. 22.30. Wróci on dopiero 20 października, ale od 1 października PKP PLK S.A. podstawi busy.
Wcześniej PKP PLK S.A. zlikwidowała odjazd z Zakopanego o godz. 22.30 i wprowadziła kursy o 21.30 i 23.30. - Spółka Przewozy Regionalne po przeanalizowaniu możliwości taborowych poinformowała, że aby zrealizować liczbę kursów założonych w umowie przewozowej i zapewnić dla każdego połączenia do i z Krakowa sprawną przesiadkę na autobus w Nowym Targu, konieczne będzie przesunięcie odjazdu wieczornego pociągu z Zakopanego z godziny 22:30 na 21:30, po czym wystąpiła do Spółki PKP PLK S.A. o dokonania stosownej zmiany trasy pociągu - tłumaczy Michał Drzewiecki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Jednak zmiana godzin wywołała sprzeciwy ze strony podróżnych pracujących w Zakopanem na drugą zmianę, czyli do 22.00. Likwidacja kursu o 22.30 oznaczała dla nich albo zwalnianie się z pracy, albo czekanie półtorej godziny na dworcu na kolejny pociąg powrotny domu.

Po analizie połączeń, spółka kolejowa postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. - Po otrzymaniu wniosków podróżnych o pozostawienie pociągu z Zakopanego po 22, Operator niezwłocznie dokonał ponownej analizy sytuacji taborowej i znalazł możliwość pozostawienia wskazanego połączenia. Spółka zwróciła się do Zarządcy Infrastruktury o dokonanie ponownej korekty w rozkładzie jazdy. Z uwagi na procedury Spółki PKP PLK S.A. pociąg relacji Zakopane – Nowy Targ odjeżdżający o godzinie 22:30 zostanie przywrócony od dnia 20 października br. Jednakże w celu możliwie najszybszego wyjścia naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, kurs o wskazanej porze zostanie uruchomiony od 1 października br. w postaci kolejowej komunikacji autobusowej - informuje Michał Drzewiecki.

Przypomnijmy, iż 2 września spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęła kolejny etap rewitalizacji linii kolejowej Chabówka – Zakopane. Roboty torowe do 14 grudnia będą skoncentrowane na odcinku od Chabówki do Nowego Targu, co umożliwi dalsze kursowanie pociągów na odcinku Nowy Targ – Zakopane.

r/
zobacz także
komentarze
cobrobyt po wyborach ,że hhhhhj17.09.2019, 10:28
Niektórzy to chyba maja brak niektórych klepek we łbach . Gdyby chcieli każdemu podstawiać pociągi do pracy , to lepiej niech pomyślą o taxi. Może po wyborach jak wygrają popaprani i KO , to zaczniemy wszyscy zamawiać na ....własny koszt i wypłatę w ojro .Ale będzie dobrobyt,że haeeeej !
Zapora17.09.2019, 10:17
Widzę, że jest plan na tzw. wygaszenie popytu i likwidacje linii. Niewtajemniczonym proponuję wyszukani frazy "PKP wygaszanie popytu". Polega to na tym, że likwiduje się skrajne połączania w których jest mniej ludzi i zastawia te obłożone, bo tak niby rentowniej - nie biorąc pod uwagę, że tym obłożonym ludzie jeżdżą, bo czasami mogą wrócić później tym skrajnym. Jak nie ma późniejszego awaryjnie to dziękują za możliwość dojeżdżania PKP w ogóle i wcześniejszym i późniejszym kursem. I tak w końcu można zamknąć linię. Tak właśnie likwidowano kolej. Plus kursy celowo o godzinach żeby ludziom nie pasowało i do likwidacji z racji pustego pociągu.
Kwestia kiedy to zrealizują.
Problem w tym, że w wydanej broszurze wydanej we wrześniu 1994 r. ówczesne władze PKP na str. 32 napisały: [?] strategia PKP musi zmierzać do wygaszania popytu na kolejowe przewozy lokalne, a tym samym do przesunięcia tego popytu na transport samochodowy [?]." a takiego do Zakopanego nie ma, bo droga wiedzie przez światła w Szaflarach i inne coraz to nowe pomysły.
Zakopane całkowicie odcięte i zabite dechami to ich marzenie !

Nic tylko zapytać naszą umiłowaną wadze przed wyborami dlaczego stosuje strategie wygaszania popytu na PKP dążąc do likwidacji i stawia światła na zakopiance jednocześnie?
haha17.09.2019, 07:52
Kaczyński już zrobił a Biedroń dopiero zapowiada.
Amatorzy16.09.2019, 22:40
Teraz, qr*a. 18 lat dojeżdżałem z Zakopanego do N T, teraz sie obudzili.
Xzv16.09.2019, 18:21
SUPER! Szkoda ze na 12 do pracy tez nie ma jak dojechać.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl