17.09.2019, 13:46 | czytano: 3245

Centrum komunikacyjne w Zakopanem za 40 mln zł. Umowa podpisana

Fot. Piotr Korczak
Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy terenów dworca PKP w Zakopanem. Do 2022 roku w sąsiedztwie zabytkowego dworca, który przechodzi remont, powstanie nowoczesne centrum komunikacyjne. Koszt prac to prawie 40 milionów złotych.
Umowę na budowę centrum podpisali dziś burmistrz Zakopanego Leszek Dorula i wiceprezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowego z Nowego Targu Andrzej Pocięgiel. To właśnie firma z Nowego Targu wzięła na siebie realizację całej inwestycji.
Inwestycja obejmie przebudowę i rozbudowę przestrzeni dworca autobusowego i mikrobusowego z wyłączeniem istniejących budynków dworca kolejowego i budynku dawnej przychodni kolejowej. Powstanie parking typu Park&Ride, budynek usługowy, brama wejściowa na perony wraz ze strefą wejścia na perony od strony ronda Armii Krajowej.

W ramach prac prowadzone będą również roboty drogowe. Zakres robót obejmuje przebudowę fragmentu ul. Smrekowej w zakresie umożliwiającym dojazd do nowo tworzonego parkingu, budowę parkingu Bike&Ride, przebudowę i rozbudowę fragmentu ul. Szymony, a także przebudowę i rozbudowę Ronda Armii Krajowej.

pk/r/
zobacz także
komentarze
Janeczek17.09.2019, 17:03
@Technicek
"Ta budowana sygnalizacja świetlna spowoduje korki na Zakopiankę takie jak w Klikuszowej."

Cieszę się, że o tym napisałeś. Dokładnie to samo mówię od lat. Klikuszowa powoduje kilometrowe korki, teraz jeszcze będą to robiły Szaflary. Chyba trzeba będzie chodzić piechotą do Zakopca.
Technicek17.09.2019, 15:31
Żeby poprawić dostępność komunikacyjną Podhala że szczególnym uwzględnieniem miasta Zakopane wybudowano nowy most w Białym Dunajcu oraz skrzyżowanie wielopoziomowe w Poroninie. Inwestycje te w znakomity sposób skróciły czas dojazdu drogą krajową - "Zakopianką' do Zakopanego. Obecnie ma być budowane nowoczesne centrum komunikacyjne w Zakopanem. A teraz jest, jakby na złość, budowana sygnalizacja świetlna w Szaflarach. Przecież to niedorzeczne. W Szaflarach powinno się wybudować skrzyżowanie wielopoziomowe, albo rondo, albo poprowadzić ruch na inne skrzyżowanie. Ta budowana sygnalizacja świetlna spowoduje korki na Zakopiankę takie jak w Klikuszowej.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl