18.09.2019, 10:30 | czytano: 4783

Nowi członkowie Tatry Super Ski. Długa Polana, Orawice i Rusin-ski przyłączają się do skipassu

Fot. Materiały prasowe
Tatry Super Ski to wspólny skipass który tworzy 14 stacji narciarskich, udostępniających swoje trasy w ramach jednego karnetu. Wczoraj w Czarnej Górze do projektu przystąpiły trzy kolejne ośrodki: Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej, Meander Ski & Thermal Park w Oravicach na Słowacji i Długa Polana w Nowym Targu.
Jeszcze kilka lat temu trudno było mówić o ofercie narciarskiej Podhala. Stacje działały autonomicznie, konkurując ze sobą o względy narciarzy i snowboardzistów. Zaczątkiem zmian było powstanie Tatry Ski w 2011, który wspólny karnet udostępniło 5 ośrodków. Kolejny krok to założony 5 lat później Góral Skipass. Jednak dopiero ubiegłoroczne połączenie powyższych przedsięwzięć w Tatry Super Ski sprawiło, że miłośnicy białego szaleństwa mogli w pełni odczuć komfort posiadania jednego skipassu działającego aż na 14 stacji narciarskich. Dziś dołączyły do nich 3 kolejne.
- Podczas uruchomienia projektu Tatry Super Ski zapowiadaliśmy, że dołożymy wszelkich starań do rozwoju projektu. Dziś dotrzymujemy słowa witając w naszym gronie nowych członków. Dzięki poszerzeniu porozumienia oferujemy obecnie 91 tras narciarskich o łącznej długości 57 km. Do tego baza gastronomiczna i dodatkowe atrakcje. Mamy nadzieję, że taka oferta sprosta wymaganiom naszych Gości - mówi Adam Marduła, prezes Tatry Ski i koordynator projektu Tatry Super Ski.

- Chciałbym żeby dziś jasno wybrzmiało, że Tatry Super Ski to projekt otwarty, do którego zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Mamy nadzieję, że każdy sezon będzie przynosił nowe atrakcje i kolejnych zadowolonych partnerów - dodaje Andrzej Zając, prezes Góral Skipass, współkoordynujący rozwój projektu.

Przystępujące do Tatry Super Ski popularne stacje narciarskie nie tylko zwiększają atrakcyjność projektu, ale i jego różnorodność. Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej to jedna z najnowocześniejszych kolei krzesełkowych, oferująca piękne widoki. Meander Ski & Thermal Park wpisuje się w popularny trend łączenia możliwości jazdy na nartach ze zbawienną dla zdrowia kąpielą geotermalną. Długa Polana to położony u stóp Gorców klimatyczny i dynamicznie rozwijający się ośrodek.

Stacje-założyciele projektu Tatry Super Ski:

Bachledka Ski & Sun (Ździar, Słowacja)
Bania Ski & Fun (Białka Tatrzańska)
Czorsztyn Ski (Kluszkowce)
GrapaSki (Czarna Góra)
Jurgów Ski (Jurgów)
Kaniówka (Białka Tatrzańska)
Kotelnica Białczańska (Białka Tatrzańska)
Koziniec (Czarna Góra)
Harenda (Zakopane)
Polana Szymoszkowa (Zakopane)
Stacja Narciarska Suche (Suche)
Witów-Ski (Witów)
PKL Palenica
PKL Mosorny Groń
Stacje dołączające do projektu w sezonie 2019/20:

Rusiń-Ski (Bukowina Tatrzańska)
Meander Ski & Thermal Park (Oravice, Słowacja)
Długa Polana (Nowy Targ)

Skipass Tatry Super Ski można kupić we wszystkich stacjach oraz online na stronie www.tatrysuperski.pl.

Materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
komentarze
KLOC27.11.2019, 14:42
łohoho 170 zł za wieczorny wypad na długą polanę dla Mamy Taty i dziecka do 10 lat. Taniutko.
cyngiel19.09.2019, 18:51
Kolejny gejt farmy troli z Krzywej na Michała i Długą Polanę. Wstążka mu nie odpuści.
aaaaaaaaaaaa19.09.2019, 15:17
@Obiektywna Raczej straci klientów niż przyciągnie nowych.
Obstawiam oblężenie Zadziału w tym sezonie.
Obiektywna18.09.2019, 23:46
Brawo może Długa Polana przyciągnie turystów do Nowego Targu !!!
Brawo18.09.2019, 22:20
Tylko współpraca i porozumienie dają pozytywne efekty. Nie ma ideałów ale są wspólnie wypracowane rozwiązania.
ski alpine18.09.2019, 21:25
Długa Polana mogłaby konkurować z innymi ośrodkami dopiero wtedy, gdy udałoby się zbudować kanapę na szczyt, tam, gdzie miała być wieża widokowa. Tym samym wydłużyłaby się trasa o blisko 200 m. Ciekawa, naturalnie skręcająca. Ponadto ze szczytu przez obecny jeszcze las zrobić wycinkę na trasę slalomową, w górnej części bardzo stromą, idealną do treningu dla zawodników. Atutem Długiej Polany jest to, że zimą słońce tu nie operuje i śnieg można robić od pierwszych mrozów.
ski alpine18.09.2019, 21:09
Czy teraz Rusin Ski połączy się z Kaniówką nartostradą? Jeśli tak, to byłoby siedem głównych tras (cztery szczyty) do przejechania. Tam i z powrotem to ok. 12 km jazdy. Byłby to jedyny taki teren w Polsce do przejechania bez odpinania nart.
Tadek18.09.2019, 19:43
Ciekawe jak Oravice Sky_ rozliczy karnety z EUR na PLN ....?
Cenny18.09.2019, 14:48
To był duży błąd że strony Długiej Polany .
Cenny biletów będą za drogie .
Wiele rodzin będzie jeździć już na zadział.
Biały18.09.2019, 14:00
Czyli początek cen zaporowych na Długiej Polanie. Dobrze, że jeszcze Zadział w mieście jest.
Kuba18.09.2019, 12:22
Zanim otworzycie szampana polecam najpierw wejść na wyżej podaną stronę i sprawdzić cennik karnetów przygotowany na najbliższy sezon. Jeśli takie ceny będą obowiązywać na Długiej Polanie to niestety wiele osób (w tym ja) będzie zmuszonych szukać innych stoków.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl