24.09.2019, 11:35 | czytano: 4152

Nowy Targ: miejska biblioteka zamknięta na miesiąc

Arch. Podhale24.pl
Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu poinformowała, że z powodu rozpoczynającego się na początku października remontu budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, znajdująca się tam wypożyczalnia i czytelnia będą zamknięte przez miesiąc. W tym czasie biblioteka przeprowadzi się w nowe miejsce.
W rozmowie z Podhale24.pl dyrektor biblioteki Elżbieta Dzikowska mówi, że około połowy października należy spodziewać się informacji, gdzie przeprowadzi się miejska biblioteka. - Na razie trwają jeszcze rozmowy w tej sprawie - dodaje.
W październiku będzie trwać przeprowadzka, a od początku listopada biblioteka zostanie otwarta w nowym miejscu. - Warunki nie będą odbiegać od dotychczasowych - zaznacza dyrektor.r/
zobacz także
komentarze
wolumin27.09.2019, 10:01
Spokojnie Dyrektor tancerz zbuduje wam nową
Jasiek !!!27.09.2019, 07:24
Jak wkroczy do Akcji " Panii "Bodygard" to wszystko "załatwi"
I biblioteka będzie ulokowana "w rodzinie" lub w gronie "ZAUFANYCH znajomych", a kto zabroni , no kto ......????????????
Naleśnik27.09.2019, 00:02
Informujemy że Miejska Biblioteka przeniosła się do strefy relaksu. Jest tam taka szafa z książkami. Biblioteka na miarę możliwości Naszego Miasta GW i JIS!
Jurek26.09.2019, 08:58
Taka niekompetencja tylko w zakresie działań Joanny Iskrzyńskiej Steg. Panie burmistrzu otwórz pan oczy.
Martusia26.09.2019, 07:34
Pań Mario, niech pani już przestanie pisać, niech się pań zajmie fakturami i papierkami.
leming doskonały25.09.2019, 23:38
Trzeba być *** żeby bibliotekę miejską która jest tez powiatową wyprowadzać z takiego miejsca. Nic nie wiadomo ani gdzie będzie tymczasowa siedziba, ani ile będzie kosztowała, ani jak długo nie będzie biblioteki. Nie wiadomo też gdzie będzie wybudowana nowa biblioteka i ile będzie kosztować. Nikt z radnych o to nie pyta. Ostatecznie Stefania wstanie i podziękuje Joannie Iskrzyńskiej za rzeczy mało istotne. Drodzy radni za co bierzecie niemałe pieniądze? Zacznijcie rozliczać Watychę z efektywności i jej braku. Idzie zima. Znowu nie będzie wywożony śnieg? Co tam jakaś biblioteka. Aśka i tak pewnie z niej nie korzystała. Niepotrzebna.
mieszkańcy25.09.2019, 22:31
Czego się spodziewaliście po Watysze? Podpisujcie się pod wnioskiem o referendum. Powód niedawnictwo, kolesiostwo i niegospodarność. Szczegóły w krótce
geniusz25.09.2019, 22:00
MOK to doskonałe miejsce na czytelnię i bibliotekę .
Centrum kulturalne i informacyjne Miasta. Przecież sale taneczne czy siedziba Związku Podhalan może być w dowolnym miejscu w Nowym Targu,. Tyle jest bardziej zdegradowanych miejsc które można by uratować .
Stary szpital czy prewentorium czy kombinat ! Już po zdjęciach widać
że MOK po prostu był nie posprzątany. a nie najbardziej zdegradowanym obiektem w Nowym Targu ! Ale jak się wydaje nie swoje pieniądze i nie ma żadnej kary za rozrzutność i to jest jak jest.
Z dużej kasy duży zysk .
Tyle?25.09.2019, 21:28
To instyyucja publiczna i mieszkańcy mają prawo domagać się rzetelnej informacji, gdzie będzie siedziba biblioteki na czas remontu, a emocje wywołali "o'rganizatorzy,,," tego przedsięwzięcia i tłumaczenie, że tyle kartonów z książkami.. To nieporozumienie. Od roku już głoszono że będzie remont,takie to fakty... Po co te próżne wyjaśnienia?
koza25.09.2019, 21:10
Pani dyrektor spadla z sufitu nic niewie cos nieprawdopodobnego by bibloteke zamykac na miesiac by troche regalow przenies Dyrektorem powinna byc osoba wyksztalcona w tym kierunku a nie konserwatorka /.../
Mariusz25.09.2019, 20:43
czy tam dalej pracuje ta nieprzyjemna pani z Niwy ? Często opowiada na niwie złe rzeczy o pracownikach chyba ich nie lubi.
Słoneczko25.09.2019, 16:18
Jestem oburzona jako czytelnik,zeże biblioteka bedzie w PZU. Ze bedzie zamknieta caly miesiac. Dlaczego pseudo konserwatorka-dyrektorka tego nie dopilnowala??,
Olka25.09.2019, 14:44
Ja top napisz dokąd biblioteka się przenosi? Chyba że nikt nie wie. Może do podziemia. Domagam się od p. Steg informacji gdzie będzie się mieścić biblioteka i jak funkcjonować. Z komunikatu wynika, że nikt nic nie wie. Masakra jakaś. Przecież jak sklep się przenosi to piszą gdzie. A tu?
Ja25.09.2019, 13:44
Czy w tym mieście mieszkają sami złośliwi ludzie. Nic się Wam nie podoba, złośliwości wszędzie a w kościele w niedzielę przed ołtarz. Macie pojęcie ile biblioteka ma woluminów, ile to pudeł i przenoszenia, tam też pracują ludzie, muszą to spakować przecież. jest robota i trzeba ją wykonać. Puknijcie się w czoło wszyscy złośliwcy, idźcie na spacer a nie wypisujcie bzdury, zajmijcie się tym co jest ważne w życiu, w kraju na świecie... Proszę redakcję o zakaz dodawania komentarzy i rzetelne dziennikarstwo

Prośba jest niezrozumiała i nieco obraźliwa. Ale to moje zdanie. Proszę się z tego rodzaju uwagami zwracać bezpośrednio do redakcji. Moderator.
Orest25.09.2019, 12:44
Musieli zmienić dyrektora bo Leszek P. nalegał
Lutek 58!25.09.2019, 11:09
A było zmieniać Dyrektora Biblioteki....chcieli dobrej zmiany-no to ją mają , a cenę za " kaprysy "zapłaci młodzież i mieszkańcy...ale co tam ?
Muzealnik25.09.2019, 09:24
Panie Watycha za kulturę (raczej chaos w kulturze) odpowiada p. Steg, kiedy ją pan odwoła? Ile jeszcze miasto będzie narażone na straty i bezsensowne wydatki idące w miliony?
Ela25.09.2019, 00:22
To chyba jakis zart - zamnknac biblioteke na miesiac???? W dodatku nie wiadomo gdzie bedzie budynek zastepczy??? Wyglada, ze Pani Dyrektor jest tam tylko od parady!
Do Urzędu Miasta24.09.2019, 23:13
Ileż tych regałów jest i książek. Płacić za wynajem? Takie pokoje duże są.A Pani sekretarz odeszła, wolny pokój jest. Panie Radny Łapsa a może tutaj gdzie Pana spotkałem (pałac ślubów czy coś, po lewej przed schodami w nowym budynku). Aaaaaaaaaaaaaa wiem gdzie! Pani nie z Nowego Targu, Pani się skurczy i dobije Pani do Pana Młynarczyka. Natomiast bibliotekę obsłuży jedna z pań w sekretariacie, po sąsiedzku. Pani sekretarz już poszła na emeryturę a więc druga z pań narobi "ciorby" dla Pana Burmistrza "skolko godno". Panie Burmistrzu, kawę oraz posiłek spożywamy o wyznaczonej godzinie, na parterze jest stołówka. Pracując na budowie nie mam samowaru z kawą na plecach. A może wysłać do waszego urzędu mojego szefa? Chcecie Państwo dowiedzieć się jak wygląda zarządzanie? Na budowie nie ma zegara.Nie jest potrzebny!Nikt nigdzie nie łazi. Nikt nikogo nie zwalnia z pracy. Do następnego dzieła nie przystępujesz z ferajną. Ot co.
i ślepy by dostrzegł24.09.2019, 22:26
Dramat z tym co wyprawiają. Panie Watycha jak długo jeszcze pan bedzie trzymał JIS i Waldemara? Nie wstyd panu za te wszystkie wpadki i niedoróbki?
ZA24.09.2019, 20:40
To Dyrektorka Dzikowska nie wiedziała, że będzie remont, że trzeba będzie się gdzieś przenieść? Co dzienne spaceruje Krzywą w stronę UM, ale chyba na lody w parku, skoro do tej pory nikt nic nie wie. Ciekawe, gdzie studenci beda wypożyczać książki, młodzież lektury? Co z czytelnią , gdzie była prasa,choć tyle sie działo w tej na miarę małej mieściny MBP. Było gdzie poczytać gazetę, albo z komputera skorzystać. Jaki dyrektor taka biblioteka. Jak sami nie potrafia to nich popatrzą jak to się robi w innych miastach. MOK nie jest zamknięty i też się pakują. A tu trzeba zamykać bibliotekę na parę regałów z książkami.
Kryształ24.09.2019, 18:23
Skandal którego nawet antyinteligenckie wpisy geniuszy farmy troli z Krzywej nie przykryją. 35 mln wyrzucone w błoto plus roboty dodatkowe jakieś 15 mln plus nieudolność leśnika ze wsi - bezcenna.
A teraz ile będzie kosztowała nowa biblioteka? Tak jak MOK 15. Potem 20 potem 25 teraz 35 mln? Planowanie w stylu Wstążki. Chaos i ściema
AZ24.09.2019, 17:26
To, że NIKT nie wie, gdzie będzie przeniesiona biblioteka, to ściema. Wszyscy mówią na mieście, że w PZU - tylko nikt nie mówi, ile wezmą za czynsz za miesiąc!! Dlaczego biblioteka całe wakacje była zamknięta w soboty ? A to przecież był jeden z powodów odwołania poprzedniej dyrektorki.
Czytam24.09.2019, 17:17
Wszystko na dziko, nic dodać nic ująć, a co tam.... Książki, niby to.... najważniejszy inny cel... Co z czylelnikam. Młodzieżą uczącą się, trwa rok szkolny, a tu informacja, że w połowie października będzie wiadomo, a wypożyczalrnia od kiedy,,,? Od nowego roku... Tylko którego? A to będzie kulturalnie... No.. No.... No A za miesiąc pewno znów będą rozmowy itp... Itd.... Co dalej?
Zula24.09.2019, 16:48
@ Leszku, pracownicy sobie poradzą. Na pewno przygotują program dostosowany do potrzeb i możliwości. Nie złość się na Pana Barę bo on jest zajęty swoją działalnością taneczną i nie ma czasu na MOK. On jest od zadań specjalnych na lodowisku i w innych miejscach.Skandalem jest też to że nikt z rządzących przy planowaniu przebudowy MOK-u ne pomyślał o bibliotece i jej losach. Każde miasto powiatowe powinno taką posiadać ale u nas masz rację Leszku - jakoś to będzie
geniusz24.09.2019, 16:39
Nic nie pomogło byłej ekipie burmistrzów że w 2014 wpakowała ponad milion w bibliotekę w MOK .Dał Wojewoda, Marszałek i Minister poszła kasa z pieniędzy nowotarżan . I tak przegrali wybory . Wiadomo było że MOK jest cały do remontu.Teraz te rozrzutnie fanaberie do likwidacji .I ja się pytam kto za to odpowie ? Za zmarnotrawienie takiej kasy . Żenada.
pielgrzym24.09.2019, 16:24
@bbbb Nie atakuj aaaa, tylko pisz w sprawie, komentuj jak Ty to widzisz.Ja proponuję Dom Katechetyczny przy Kościele NSPJ. Olbrzymi budynek zbudowany z naszych środków. Z różnych ofiar nas katolików, mieszkańców miasta. Myślę, że Rada Parafialna będzie przychylna w tej sprawie.
bbbb24.09.2019, 14:44
do aaaa

tak odwołamy go i wybierzemy Ciebie bo masz dużo czasu siedząc i pisząc komentarze na portalu
Leszek24.09.2019, 14:23
Świetnie przygotowana ekipa z planem bez planu. Skandal panie Bara. Pan się nie nadaje na tę funkcję, skoro przez cztery lata nie był Pan w stanie zabezpieczyć alternatywnych stanowisk pracy dla pracowników MOK (Wieża wodna i Muzeum Drukarstwa to przecież pic na wodę, hahhaha) i z wyprzedzeniem kalendarium w tych polowych warunkach dla mieszkańców. I kto będzie teraz płacił pracownikom za przesiadywanie po kątach? Burmistrz z własnej kieszeni? Żenada i skrajna niegospodarność. Jak zwykle zaskoczeni i nieprzygotowani do czegokolwiek. Ale obecnej władzy od samego początku przyświeca tylko jedno pojęcie - jakoś to będzie. Puścimy kilka fajerwerków, zorganizujemy koncercik i fru, idziemy do przodu.
avivat24.09.2019, 13:42
Dopiero trwają rozmowy, gdzie ma być lokalizacja! Toż to już naprawdę CYRK na kółkach!
cccc24.09.2019, 13:30
Za chwilę powiedzą, że budują nową bibliotekę za kolejne 35 mln jak MOK. Jak się bawić to bawić
master24.09.2019, 13:05
Wizja i konsekwencja. Bolesław to załatwi.
obserwator24.09.2019, 12:00
to są jakieś jaja,że jeszcze nie wiedza gdzie będzie nowe lokum , czuć w powietrzu chaos!
aaaa24.09.2019, 11:59
Wizja i konsekwencja. Nie wiadomo gdzie sie biblioteka przeprowadzi? Nie było czasu na myślenie bo się imprezowało? Chaos w stylu Watychy i Joanny. Skandal. Ludzie podpisujcie wniosek o referendum
Zobacz pełną wersję podhale24.pl