26.09.2019, 13:38 | czytano: 4738

Dawid Kubacki spotkał się z władzami powiatu nowotarskiego. Odebrał gratulacje i medal

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Utytułowany skoczek narciarski Dawid Kubacki był gościem honorowym sesji Rady Powiatu Nowotarskiego. Przygotowujący się do sezonu zimowego sportowiec, będący w trakcie występów w Letniej Grand Prix, pojawił się w Nowym Targu, by odebrać list gratulacyjny i Medal Pamiątkowy Podhala.
Radni powiatowi już od dłuższego czasu wspominali, że chcą poznać i uhonorować utalentowanego sportowca, który jest mieszkańcem powiatu nowotarskiego. Po wielu miesiącach ustaleń udało się znaleźć dogodny dla wszystkich termin i Dawid Kubacki przybył dziś do Starostwa Powiatowego w Nowym Targu. Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Tadeusz Rafacz i starosta Krzysztof Faber wręczyli mu, w imieniu radnych, list gratulacyjny i medal, doceniając wysokie wyniki sportowe skoczka i dziękując za promocję Polski i powiatu nowotarskiego na arenie międzynarodowej.
- Dziękuję za zaproszenie, miło mi, że mogę tutaj być. Ciepło się robi na sercu, że są osoby, które cieszą się moimi sukcesami - mówił Dawid Kubacki.

Potem gratulacje skoczkowi składali radni. Dziękowali mu m.in. za to, że nie boi się pokazywać, że jest Katolikiem. - Taka postawa zasługuje na bardzo duże uznanie. Dziękujemy za to świadectwo - powiedział radny Krzysztof Kurańda.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl