29.09.2019, 15:18 | czytano: 3713

"Moje Zakopane" - finał Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego (zdjęcia)

mat. prasowy
ZAKOPANE. W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego odbył się uroczysty wernisaż pokonkursowej wystawy 2. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”.
Wszystkich bardzo licznie przybyłych gości przywitała Lidia Rosińska-Podleśny - dyrektor galerii, pomysłodawczyni konkursu i kurator wystawy. Przypomniała, iż to już druga edycja konkursu (pierwsza odbyła się 2017 roku) i pogratulowała wszystkim artystom, których prace zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej. Jednocześnie podkreśliła, iż prezentowana na wystawie wielowątkowość spojrzenia na temat w sposób szczególny opisuje specyfikę zakopiańskiej przestrzeni.
W kulminacyjnym momencie wernisażu werdykt Jury wyłaniającego laureatów nagrodzonych i wyróżnień w konkursie odczytała przewodnicząca Jury dr hab. Aleksandra Jadczuk. Laureaci nagród odebrali je z rąk zastępcy burmistrza Agnieszki Nowak-Gąsienicy.

Ex aequo Grand Prix – Nagrodę Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli otrzymały: Beata Bugaj-Tomaszewska z Łodzi i Małgorzata Drozd-Witek z Kraczkowej k. Łańcuta. Drugą nagrodę otrzymał Arkadiusz Waloch z Zakopanego, a trzecią - Aleksandra Stankevic-Diakun z Gdańska.

Cztery równorzędne Wyróżnienia Honorowe otrzymały: Izabela Kita z Częstochowy, Konsuela Madejska-Turska z Zakopanego, Kinga Wnuk-Moskalska z Warszawy i Marzena Sroczyńska-Gudajczyk ze Zduńskiej Woli.

mat. pras. opr.s/ zdj. Anna Hebda (MGS), Anna Karpiel-Semberecka (UMZ)
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl