29.09.2019, 20:13 | czytano: 7070

Kandydatka do Sejmu obiecuje pomoc osobom starającym się o zmianę systemu ogrzewania

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Ochrona środowiska na Podhalu była tematem konferencji prasowej zorganizowanej przez Jagnę Marczułajtis-Walczak, która stara się o reelekcję do sejmu RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej.
Pochodząca z Podhala posłanka postuluje, aby zwiększyć udział geotermii w ogrzewaniu Zakopanego i okolicznych miejscowości. Zapowiada wsparcie i walkę o dofinansowanie do przyłączy do sieci.
Marczułajtis skrytykowała również wdrożony przez rządzących program Czyste Powietrze, które według niej nie funkcjonuje tak, jak trzeba. - Obiecuję, że po wygranych wyborach stworzę na Podhalu swoje biuro poselskie, w którym każdemu będziemy pomagać w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie termomodernizacji, czy wymiany pieców - mówiła posłanka.

W konferencji na Krupówkach wziął udział również Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, polityk Koalicji Obywatelskiej, który zachęcał do głosowania na Jagnę Marczułajtis.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
gór04.10.2019, 14:38
Zauważyłam,że jak do tej pory ,to jeszcze na Podhale nie przyjechali tacy ,którzy by nie mieli jakichś przekrętów.Co oni tu szukają udając uczciwych,myślą,że my nie pamiętamy ich machlojek?Głosujemy na PIS,chociaż by za to,że wszystkie te partie chcą PIS utopić ,a ta partia najwięcej zrobiła dla nas.
pol04.10.2019, 14:30
Jagna,a kogoś Ty dowlekła na Podhale,tego z Sopotu co z Dulcymiętą z Gdańska robi parady gejowskie ,obrażając nas,katolików i profanując procesję Matki Bożej z waginą.Ale zeszłaś na samo dno i chcesz poparcia od nas na te ''procesje''?Wredna jesteś!
psc01.10.2019, 21:32
do wdj co ja chce? nie pytaj sie głupio i nie wywracaj kota ogonem takiego majątku co te złodzieje wyprzedali za bezcen już nigdy nie odzyskamy a to ze odzyskalismy kolejke z powrotem to wyłącznie pewnie "twoja" zasługa
Smok01.10.2019, 21:00
najlepsze jest zez to, że jak taka wielka wyborczyni PiSu zrobi z siebie po prostu głupka i ktoś z drugiej strony wypunktuje co się da, to co ma sobie pomyśleć potencjalny wyborca PiSu? Nikt normalny nie chce być utożsamiany z ludźmi bez żadnej wiedzy na temat w którym się wypowiadają i jakby mi dzisiaj w głowie siedziało, czy wybrać PiS czy PO czy PSL czy Konfederacje to na pewno bym nie wybrał PiSu, po przeczytaniu tych PiSowskich komentarzy Poli, po prostu nie chciałbym być jako wyborca utożsamiany z kimś kto reprezentuje taką a nie inną retorykę.

Beka.
bolek z gdańska01.10.2019, 12:30
Ale tylko OBIECUJE
True Patriot01.10.2019, 11:11
Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, polityk Koalicji Obywatelskiej świetna rekomendacja.
To jego w październiku 2016 r. gdański sąd okręgowy uniewinnił od dwóch zarzutów przyjęcia łapówek w formie napraw aut i prac budowlanych. Uniewinniono też dwóch biznesmenów, którzy - według prokuratury - mieli, w formie łapówki, wykonać wspomniane usługi na rzecz prezydenta Sopotu. Sąd uznał m.in., że świadczenia te nie miały charakteru łapówek, ale zwykłych usług.

A ten samolot OLT kto ciągnął po lotnisku?

Będzie się od kogo uczyć.

Przede wszystkim sądy. Sądy muszą być nie zawisłe i zawsze po naszej stronie.
Pola01.10.2019, 09:52
Panowie ja wiem że strzyżone a wy że golone i tyle w temacie ...niech już to PO idzie raz na zawsze do diabła i da święty spokój zwykłym ludziom.
wdj01.10.2019, 09:52
do psc - ale co ty chcesz jak przecież przy sprzedaży kolejki to też politycy PIS z Podhala byli za transakcją...
zez30.09.2019, 22:06
Oj Pola Pola, a Ty nie wiesz , że scieki w Wislke płynęły takie same jak Lech Kaczński był prezydentem Warszawy? A znasz pojęcie awaria? A wiesz co to i po co jest Trybunał Konstytucyjny? Pewnie nier, bo u was słabo z tą wiedzą. Kaczor krzyczy krotkie hasełka a wy je łykacie i nie zastanawiacie się nad tym, że brnicie ślepo w komunę pisowską .
zez30.09.2019, 21:59
Oj Pola Pola . Słabiutko. Prawdziwy Patriota wygarnął ci punkt po punkcie machloje PiSu aTy tylko powtarzasz wyuczne hasełka Kaczora Żaden z Ciebie poważny oponent Argumentów brak Taka Wasza wiedza Dla Was tylko micha się liczy a o innych wartosciach pojęcia nie macie.
psc30.09.2019, 20:40
za sprzedanie kolejki na Kasprowy i nie tylko,WON!
Smok30.09.2019, 18:51
Pola, z reguły ludziom takim jak ty zadaję pytanie: a to poza PiSem i PO to już nikogo nie ma na Polskiej scenie politycznej? I jak kto ma rozum to się zaczyna wahać i coś tam dukać, że no są ale kto i pytają mnie, to ja wam mam mówić? Przecież macie "wolne" media, które pokazują 4 z 5 komitetów, przecież wielce się znacie, ci którzy ślepo widzicie tvn i tvp po i pis i poza tym długo długo nic, a o merytorycznej dyskusji na argumenty to zapomnij. Tacy kibice układu okrągłostołowego. Jedni za PO jedni za PiSem.

Jak wyrzuciłem na wierzch brudy, że piotrowicz broni pedofilów, jak prawdziwy patriota podsumował 4 lata to nie raczyłaś choć jednego z tych punktów obronić, chyba wiem nawet czemu: nie masz czym.

Aha i twój prezydent powiedział: Polska zawsze miała korzenie judeo-chrześcijańskie - pozwól, że ci wytłumaczę co to znaczy w praktyce: znaczy to tyle, że prezydent twierdzi, że Polska zawsze była Polsko-żydowska.

Otóż nie, Polska była Polską mniej więcej do XI wieku, a potem żydostwo za przyzwoleniem pijaków i meneli zwanych wtedy szumnie "królami" zaczęło się w Polsce rozbestwiać, ale o czym ja chce z tobą pisać, jak ty pewnie nie masz zielonego pojęcia, co to kahał, co monopole na interesy i od kiedy jak to było. Także sorry, próbuj dalej, ale pamiętaj, że jedyne na co cię stać to obraźliwe syczenie w stronę oponentów politycznych, bo wiedzy raczej nie masz, tak wnioskuję z wypowiedzi, bo jak się ma kto co na jaki temat wypowiedzieć z sensem to to robi. :-)

p.s. jestem etatowcem tak jak ty, ale mam mentalność jakąś wydaje mi się na poziomie, wiem co to godność, wiem co to honor, wiem co to kraj za który przodkowie przelewali krew.
Pola30.09.2019, 17:06
Niech już idą ci najlepsi i najwspanialsi i kryształowo czyści do diabła mam nadzieję że przegrają z kretesem 13 października i przestaną kłamać i szczuć ...Partia taka jakie ścieki w Wiśle tyle warte to POoko kwoki ...A ta kandydatka nie ma wstydu ani tyci tyci
prawdziwy patriota30.09.2019, 14:24
Pola - ja nie jestem przedsiębiorcą. Podsumowałem tylko te 4 lata rządów PIS - Solidarna Polska. Przy nich zegarek ministra z PO czy ośmiorniczki, które za parę zł można kupić w polskich marketach to pikuś.
Pola30.09.2019, 12:23
Do zez ...to zapytam inaczej kiedy odda pieniądze z których się nie rozliczyła ?
Pola30.09.2019, 12:20
Ten patriota tylko nie polski z tym smokiem to się nawypisują derdemałów na pewno świetnie mieli się za kadencji POopaprańców ...to nie moja wina że teraz musicie pracownikom więcej płacić !!!w końcu to tylko jeden nowiuśki Mercedes mniej w miesiącu dla nowobogackich curusi i synusia i co się takiego dzieje ? Buu ha ha
Smok30.09.2019, 11:49
prawdziwy patriota, zapomniałeś, że to PiS zorganizował Polakom zwiększoną umieralność we własnych domach tudzież w miejscach wypadków decydując o likwidacji R-ek i zamianie ich na S-ki, w których ze świecą szukać kogoś kto ma więcej kompetencji niż wykonywanie podstawowych czynności ratujących życie tj. resuscytacji, tamowania krwawień.

I zapomniałeś też, że przewodniczącym komisji ds. sprawiedliwości jest poseł PiS'u, który w PRLu był PROKURATOREM i stawiał zarzuty OPOZYCJONISTOM. Ten sam poseł bronił księdza pedofila do kamery, wprost wypowiadając słowa: owszem, ksiądz brał dzieci na kolana, zdarzało się, że i pocałował, ale nie bylo w tym żadnego podtekstu seksualnego.

Mowa oczywiście o niejakim Piotrowiczu, jak ktoś nie wierzy, że bronił pedofila to proszę sobie na youtube wpisać: piotrowicz obrona pedofila.

Do tego warto też dodać, że PiS szykuje nam podmianke z *** bo przecież tworzą wspólną listę i koalicje z gowinem, który mówi wprost, że ten milion ukrów, który mieszka w PL to przyszła elita narodu Polskiego. Zatem chodzi o to, żeby nam tak zniszczyć gospodarkę i przedsiębiorczość, żeby ci co mają więcej oleju w głowie wyjechali za innym życiem za granicę, a motłoch i tak zostanie i się zukrainzuje przy nowych "rodakach" i tak sorosowe głupie kosmopolityczne idee nasz "prawicowy" rząd realizuje.

I ostatnia rzecz: PiS obdarł rodaków z resztek godności, zabrał już wszystko poprzez to, że dał.

Bo chyba nikt mi nie powie, że to honorowe iść na kogoś zagłosować i dać mu 4 lata kraść i korzystać z rozmaitych profitów i przywilejów za to, że wam da co miesiąc 500zł.
nnymi słowy: Proszę mi zrobić dobrze w sposób ustami a ja przez 4 lata będę za to dawał po 500zł (z waszych pieniędzy) co miesiąc temu co mi to zrobi.

Teraz rozumiecie?
prawdziwy patriota30.09.2019, 10:57
Przypomnę pewne rzeczy z tych bogobojnych i krystalicznie czystych rządów PIS:
1. Stodoła za milion złotych w oświadczeniu majątkowym ministra Szyszki.
2. Dwie wieże na Srebrnej w Warszawie, które chciał wybudować szeregowy poseł PIS (wygrana Trzaskowskiego w stolicy w ostatnich wyborach samorządowych na jakiś czas sprawę zamknęła).
3. Dwie panie asystentki prezesa NBP z bardzo przyjemnymi pensjami.
4. Świeża sprawa hotelu na godziny z P. Banasiem - prezesem Najwyższej Izby Kontroli w tle.
5. Szary, ubogi zakonnik z Torunia, który nagle dostaje 2 luksusowe samochody od bezdomnego.
6. O jakiś agencjach towarzyskich z Paniami za wschodniej granicy na Podkarpaciu też było chyba głośno.
7. Kilkanaście milionów węgla z Rosji, który kupujemy, a przecież mamy wspierać nasze górnictwo.
8. Całkowita likwidacja OFE przez Morawieckiego wraz z OPŁATĄ PRZEKSZTAŁCENIOWĄ w wysokości 15% zgromadzonych przez obywateli środków. To jest dopiero majstersztyk!
A zarzuca się Tuskowi, że to on zlikwidował OFE, a prawda jest taka, że zlikwidowano za jego rządów część obligacyjną OFE, gdzie fundusze emerytalne kupowały bezpieczne obligacje skarbu państwa i jeszcze de facto dostawały za to prowizję.
9. Wstajemy niby z kolan a jak Izrael i USA tupnęły nóżką w sprawie słynnej ustawy o ściganiu przez Polskę wszystkich za używanie terminu polskie obozy koncentracyjne, to zaraz ją zmieniano.
10. Zdjęcie stojącego prezydenta Polski podpisującego dokumenty przy biurku prezydenta USA, który sobie wygodnie siedzi przy tym biurku bezcenne - to jest symbol naszego wstawania z kolan.
11. Liczne podróże samolotem byłego marszałka sejmu, po których musiał ustąpić.
12. Rozwalony system edukacji, z uczniami uczącymi się w przepełnionych szkołach, na zmiany, i w tym roku dodatkowo jeszcze masakryczna kumulacja podwójnego rocznika w klasach pierwszych szkół średnich.
13. Extra dotacje z budżetu państwa dla słynnej uczelni skromnego zakonnika w Toruniu.
14. Świeża afera taśmowa w sprawie zorganizowanego hejtu na sędziów, który prowadzili pracownicy ministerstwa sprawiedliwości.
15. nocne włamanie do centrali NATO w Polsce zaraz po wygranych wyborach przez PIS w 2015, przez co żaden sojusznik nie traktuje nas poważnie.
16. Pan aptekarz Bartłomiej M, który zrobił błyskotliwą karierę w ministerstwie obrony za czasów ministra Macierewicza, przed którym salutowali wysocy rangą oficerowie.
17. Co z Get Back (straty większe niż przy Amber Gold).
18. Nagrody które się "należały" rządowi premier Szydło jak to wykrzyczała z mównicy sejmowej była premier.
19. Co z rozliczeniem Skoków, wokół których kręcili się ludzie z PISu?
20. Syn szefa CBA, który dostaje lukratywną pracę w Banku Światowym i tłumaczenia członków PIS: "że dzieci muszą gdzieś pracować...".
21. Słynne zwycięstwo 1:27 w Brukseli z kwiatami dla byłej premier.
22. Wycinka Puszczy Białowieskiej.
23. Gigantyczne kolejki do lekarzy, a miało ich w ogóle nie być za rządów PIS.
24. Dziwnym trafem uszkodzony materiał dowodowy w sprawie stłuczki premier Szydło w Oświęcimiu.
25. Ledwo zipiąca stadnina koni w Janowie Podlaskim - takie rzady PIS w pigułce.
26. Jak to premier Morawiecki powiedział kiedyś (nagrane na taśmach): Polacy maja za miske ryżu pracować.
27. Ten sam premier "okazyjnie" kupuje od kościoła grunty pod Wrocławiem.
28. Co z tym wrakiem tupolewa ze Smoleńska? przecież PIS miał go sprowadzić, bo Rosja miała drzeć przed naszym wstawaniem z kolan.
29. Eksperymenty z "wybuchającymi parówkami" na komisji ds. katastrofy smoleńskiej, co tak naprawdę ośmieszyło tę komisję która przez kilka lat miała extra finansowanie z budżetu państwa.
chowaniec30.09.2019, 10:40
Jaguś,a pokozze jesce te fotki z PLAYBOYA !
Pola30.09.2019, 10:10
Taąa głosuję na PiS są wiarygodni !!!a złodzieje z POokokwoko walczą o głosy bo jeszcze dużo w w Ojczyźnie można sprzedać Niemcom a tą kandydatką z partii kłamców i oszustów powinna zająć się prokuratura
Z Gor30.09.2019, 09:45
Nimozna na niom paczec zdrajcyni Podhala i tyle
zez30.09.2019, 09:24
do Pola . Przestań powtarzac te pisowskie klamstwa. Odpowiedz mi, dlaczego ona nie siedzi? Odpowiedźcie mi wszyscy pisowscy zwolennicy, którzy tak czasto krzyczycie, że tamci kradli? Dlaczego Ziobro ktory ma wszelka wladzę i instrumenty do wsadzania ludzi za kraty, dlaczego tego nie zrobił w ciągiu 4 lat. Kto siedzi z poprzedniej ekipy skoro kradli? Mają progurature, CBA, ABW i część sędziow ***. Odpowiedź jest prosta. Nie ma dowodow . Ale w ciągu zaledwie 4 lat sporo zlego wydarzylo się w Parrtii PiS. Ostatnio Szef NIKU rznął panstwo polskie na podatkach- to jest ewenement na skalę światową, ten jego burdelik o którym rzekomo nie wiedział, to pestka. Oszukiwał na podatkach i dziwne tak jak Rydzyk majbachy, on dostał kamienice w Krakowie, ot, tak sobie dostał. Bajka dla naiwnych idiotów. Kupił, tylko odpowieedź na pytania skad miał pieniądzre na zakup byłyby trudne, wiec prawdopodobnire załatwili to między sobą. Drodzy zwolennicy PiSu,jak na radzie to *** za przekrety siedział pisowski mnister sportu Lipiec. Dostał 8 lat, odsiedzial 6. Nikt z poprzedniej wladzy nie siedzi i nie będzie. Zlodziei mamy dzisiaj.
peegy30.09.2019, 08:39
Byle dorwać się do ***. A potem nawijać makaron na uszy, że niby obywatel i jego problemy są dla nich najważniejsze, że chcą je rozwiązywać... Eee, co za szlam. Jak macie dobre intencje to oddajcie nasze ukradzione pieniądze z OFE - 150 mld PO i 150 mld PiS. Jak widać jedna szajka złodziejska.
Ava30.09.2019, 07:49
To niech jedzie do nowego targu, zobaczy jak tam "pomagają" przy zmianie ogrzewania. Ważniejsze karę wlepić i nękać niż pomóc!
Strachu30.09.2019, 07:42
Pani Jagno , jest Pani ładną kobietą ,ale niech Pani nie plecie głupot, Panią przydało by się rozliczyć za rozwalenie finansy publicznych za pseudo promowanie naszego kraju na niepotrzebną nikomu olimpiadę która i tak by nie doszła do skutku bo nikt tego nie chciał i nie miało to szans na sukces , a Pani sobie nieźle wtedy poszalala za pieniądze podatnika
Cyrulik30.09.2019, 07:32
Kornowski to ten co się założył, że do końca rządów PiS nie będzie obcinał włosów. POzwólmy by mu urosły aż do pasa.
baca30.09.2019, 06:39
My z podhala zaglosu mit emy na panne Jagne!
Slayer30.09.2019, 06:01
Idę na wybory z własnym długopisem, aby dopisać kratkę na końcu listy: żaden z powyższych. Chcę spełnić obowiązek obywatelski, ale naprawdę nie mam na kogo głosować. Żadnemu politykowi nie ufam a tym bardziej żadnej partii
jóźźźźźwa5330.09.2019, 00:22
taaa lepiej głosować na PIS , przybytki , przekrety , premie dla swoich... syf totalny ... ale kościół kazał to podhalanie głosuja na PIS
Pepe29.09.2019, 23:38
I ŁOLIMPJADE też obiecaj..
Doświadczenie29.09.2019, 23:07
PO obiecuje ale nigdy nie dotrzymuje.
Monia29.09.2019, 22:36
Ochroną środowiska trzeba się zająć ale w Warszawie.
sąsiad i ja29.09.2019, 22:03
Nigdy już nie zagłosujemy na PiS, które podzieliło Polaków, jak nikt i nic wcześniej...
figo fago29.09.2019, 21:58
Ta Pani myśli o reelekcji? Buahahhaha, no chyba straciła już resztki przyzwoitości i możliwości samokrytycznej oceny własnej osoby i programu politycznego, który raczej nic nie proponuje poza ogólnikami i pustosłowiem. I żeby było jasne, nie znoszę równie zakłamanych bufonów z PiSu, ale wiarygodność wypowiadanych słów o służbie zdrowia, emeryturach, powietrzu jest w tych dwóch popisowych formacjach tak prawdziwa jak sukces działań na rzecz Olimpiady w Krakowie. A tu wciąż te same opowieści, jak mantra, a wybór pomiędzy syfem a cholerą jest do bani.
ski29.09.2019, 21:33
Jaką
avivat29.09.2019, 21:20
No nie! Karnowski jako "wspomożyciel"! Kobieto, już choćby dlatego nie powinnaś dostać ani 1 głosu!
Pola29.09.2019, 21:10
A gdzie zmalwersowane (ukradzione) pieniądze na olimpiadę 2022 ? Gdzie faktura z tej reklamy? Ani to sPOrtowiec ,ani POolityk ...jak tu zarobić a się nie narobić buu ha ha
Partyzant29.09.2019, 20:30
Tej Pani i partii już dziękujemy ale nie popieramy.
POP (Pełniący Obowiązki Polaka)29.09.2019, 20:09
Absolutnie NIE, ja się na to nie nabiorę, koniec kropka!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl