05.10.2019, 10:38 | czytano: 10432

Szpital zatrudni lekarzy

Szpital Powiatowy im. T. Chałubińskiego w Zakopanem szuka lekarzy ginekologów i położników. Dyrekcja placówki zapowiedziała, że robi wszystko, by w poniedziałek uruchomić zamknięty od 1 października oddział ginekologiczno-położniczy.
Taką deklarację złożyła w czwartek dr n. med. Małgorzata Czaplińska, zastępca ds. lecznictwa dyrektora SP w Zakopanem. - Prowadzimy rozmowy z lekarzami i mogę zapewnić, że oddział zacznie pracować od poniedziałku - zadeklarowała.
Przypomnijmy, iż 30 września ze oddziału odeszli niemal wszyscy lekarze tej specjalności i przenieśli się do Nowego Targu. Jak poinformowali, powodem tej decyzji były m.in. zła organizacja pracy, braki kadrowe czy brak odpowiedniego sprzętu.

Dyrektor Czaplińska informowała pod koniec tygodnia, że prowadzi rozmowy z 6-7 lekarzami. Jednocześnie pojawiły się ogłoszenia o rekrutacji w Szpitalu Powiatowym im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem dla lekarzy specjalistów w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Lecznica oferuje mowę o pracę lub umowę cywilno-prawną z możliwością uzyskania mieszkania służbowego.

r/
zobacz także
komentarze
Markoni06.10.2019, 09:29
Widocznie nowootwarty z pompą ddział przynosi większe zyski niz porodówka i ginekologia.
vuila05.10.2019, 23:42
a dlaczego ta Reginka jeszcze tam jest, skoro postawiono jej tyle zarzutów? , jak to się dzieje, że ogólnie znienawidzona dyrektorka po raz kolejny rostaje dyrektorem ???
Ja tylko przejazdem05.10.2019, 23:26
@wyrocznia
no to na co czekasz - ordynatura czeka... :)
Taka prawda05.10.2019, 22:21
100 zł i więcej na godzinę poszukuję lekarzy! Tak się szuka. I pewnie nie znajdzie bo to bardzo wymagająca kasta tak jak adwokaci i sędziowie.
marcos05.10.2019, 19:16
pewnie w 2 dni znajdzicie specjalistow. No smiech na sali. Najlepiej z ulicy ludzi bierzcie byle tylko w poniedzialek dotrzymac slowa.
Kazik05.10.2019, 18:10
Robiło się czystki od lat to ma się i wyniki.
Najgorszy szpital na Południu Polski !!!
nostradamus05.10.2019, 18:02
Ludzie !!!!!! co się z wami dzieje?????? Lekarze be, nauczyciele be, księża be wredni jesteście, przez jedną czarną owcę w stadzie źle oceniacie resztę !? lekarze się zaharowywują czyniąc cuda w naszej niedofinansowanej służbie zdrowia, nauczyciele wychowują dzieci za rodziców, księża to już ostatnia deska ratunku " jak trwoga to Boga", ludzie kochani opamiętajcie się!!!!!!
huzar05.10.2019, 16:08
W tej kryzysowej sytuacji to do poniedziałku w szpitalu nie powinno już być śladu po dyrekcji, która do tego kryzysu doprowadziła. Żyjemy jednak w nienormalnym kraju, gdzie trudno mówić o cywilizowanych standardach i przyzwoitości. Zaraz po wyczyszczeniu tej zakopiańskiej stajni Augiasza w kolejce powinien ustawić jeden ze starostów odpowiedzialny za ten szpital, podając się do dymisji. Wybrali jednak szopkę, kłamstwa i nagonkę na nielojalnych lekarzy. No robić im się nie chce, a jest przecież tak pięknie!
Wyrocznia05.10.2019, 15:26
Lekarzy? W dzisiejszych czasach nie ma już lekarzy. Prezentują tak niski poziom, że sporo osób po roku intensywnego studiowania w internecie wie od nich więcej. Rok dodatkowej praktyki dla amatora i mamy nowego lekarza. Jeszcze jest szansa, że nie będzie współpracował z mafią farmaceutyczną, która nastawiona jest na zarobek przez leczenie, a nie wyleczenie pacjenta.
rentgen*05.10.2019, 13:07
Proponuje paniom dyrektorkom aby daly ogloszenie o pracy do posredniaka, mysle ze najwiecej lekarzy bezrobotnych bedzie tam zarejestrowanych
łubudubu05.10.2019, 12:49
Strach się bać co tam się będzie działo jak wybitni działacze partyjni z PiSu i sama zarządzająca dyrektor Tokarz skompletują z łapanki lekarzy i pielęgniarki. Teraz pewnie są w stanie zapłacić trzy razy tyle ile domagali się poprzednicy. To dopiero umiejętność prowadzenia gospodarki wydając bezsensownie nasze pieniądze. Skandal, jakich czasów dożyliśmy i jacy ludzie podejmują decyzje.
asterix05.10.2019, 12:48
Niech sprowadzą inżynierów, dentystów i lekarzy z Syrii xD
A tak na poważnie - lekarze mając do wyboru jechać za granicę gdzie będą traktowani z szacunkiem i zarabiać 2x więcej niż w Polsce vs. zostać w Polsce, zarabiać 2x mniej niż za granicą i być traktowani jak robactwo przez dyrekcję xD Chyba marna to pociecha dla polskich szpitali, nie liczyłbym na te mityczne "10 chętnych na Twoje miejsce" tylko dyrekcja powinna zrobić wszystko aby ci lekarze wrócili do pracy, ale to jest kwestia wychowania
xyx05.10.2019, 12:18
Tak, rozsądny i poważany w swoim środowisku lekarz zechce rzucić wszystko i przyjechać do mieszkania służbowego i pracować w szpitaliku powiatowym w atmosferze skandalu.... W takich okolicznościach zgłaszają się różne patologie-alkoholicy, morfiniści lub po zwolnieniu dyscyplinarnym (są już tacy). Pracowici, sumienni, zrównoważeni lekarze, co całe życie budowali swoją markę nie przyjadą z dnia na dzień.
Bodzio05.10.2019, 11:37
Zwykłe jaja z pacjentów
Pola05.10.2019, 11:37
A kiedy odejdzie sama Regina ??? Kiedy przestanie uprawiać mobbing wobec pracowników ???Czy Mobbing nie jest karalny???
baciok@05.10.2019, 11:29
Przypomina mi się Miś Barei
W komunie tez dzielnie tworzyli problemy a potem je zwalczali.
Parafrazując
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego Szpitala przemęczają, Dyrektorzy. Ciągle pracują! Wszystkiego przypilnują i jeszcze inni, niektórzy, wtykają im szpilki. To nie ludzie ? to wilki! To mówiłem ja - pacjent, . Niech żyją nam Dyrektorzy sto lat!
To jeszcze ja - zwykły pacjent, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyją nam Niech żyją nam! To śpiewałem ja - pacjent.
Jeremy05.10.2019, 11:23
Ojej... To gdzie ci wszyscy chętni, gdzie te "jak się nie podoba, to mam 10 osób czekających na na pana/pani miejsce"? I jeszcze te wybory za pasem, oj oj oj... A tak z ciekawości - jak oni chcą przyciągnąć tych wszystkich lekarzy, skoro już na cały kraj poszedł smród na temat tego, jak się w zakopiańskim szpitalu traktuje załogę?
ddd05.10.2019, 11:01
pewnie dostała przykaz obstawić ten tydzień do wyborów żeby jakoś było , a potem to już się zobaczy...
Poradnia chirurgii naczyniowej nieczynna do odwołania, odszedł neurolog Krysiak, chirurg Panc,
Czaplińska udanie ciągła w poradni diabetologicznej na przemian z wyjazdami karetkami i jednocześnie kierowała oddziałem ratunkowym, może niech jeszcze obsadzi sobą ginekologie
k05.10.2019, 10:48
No nie wierzę. Regina dojechała ginekologię a teraz Czaplińska rekrutuje jakby nigdy nic nowych lekarzy. No jak tak można? Przecież Reginy już tam nie powinno być!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl