06.10.2019, 17:55 | czytano: 7005

Będzie nowy zjazd do DK 49. Empol przekonał zarządcę drogi

arch. Podhale24
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Empol uzyskało zgodę na lokalizację zjazdu z drogi krajowej 49 Nowy Targ - Jurgów - granica państwa. Zapisy planu miejscowego zakazują lokalizacji nowych zjazdów z drogi krajowej, więc inwestor nie mógł zrealizować swojej inwestycji. Ale spółce udało się przekonać zarządcę drogi.
W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszaru lotniska wraz z otoczeniem wprowadzone zostaną zmiany.
W dokumencie widnieje zapis zakazujący lokalizacji nowych zjazdów z drogi krajowej 49. Został on wprowadzony na wniosek zarządcy drogi - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Był to warunek pozytywnego uzgodnienia projektu planu.

Jednak inwestor uzyskał zgodę na lokalizację zjazdu od GDDKiA, więc zadaniem radnych będzie jedynie przyjęcie zmiany i dostosowanie zapisów panu do indywidualnej decyzji zarządcy drogi, zwłaszcza że droga ta obsługiwać będzie głównie tereny usługowe.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
beju06.10.2019, 21:47
"W dokumencie widnieje zapis zakazujący lokalizacji nowych zjazdów z drogi krajowej 49". miejscowy plan zagospodarowania tego terenu przewiduje zabudowe usług komercyjnych. Więc którędy mam dojechać na działkę?
GDDKiA skutecznie blokuje wydanie takiej decyzji. a nasi urzędnicy tylko rozkładają ręce.
Pzd06.10.2019, 19:04
Jak do tej pory były zapisy a teraz czarodziej stwierdził że nie ma. Dlaczego jeszcze nie ma ABW.vkto kogo kryje
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl