10.10.2019, 12:00 | czytano: 4793

Autobusem z Podhala na Słowację. Umowa podpisana

Fot. Piotr Korczak
Już niedługo mieszkańcy Podhala oraz turyści będą mogli dojechać autobusami do takich miejscowości jak Zuberec, czy Dolný Kubín na Słowacji. Umowę na obsługę regularnych połączeń autobusowych z prezesem firmy EUROZEBRA sp. z o.o. Peterem Jančovičem podpisał wicemarszałek Łukasz Smółka. Przewozy mają ruszyć jeszcze w październiku.
Umowa ta dotyczy uruchomienia regularnych połączeń autobusowych na linii Bukowina Tatrzańska – Zakopane – Kościelisko – Chochołów – Zuberec - Dolný Kubín.
- Przez wiele lat mówiło się o połączeniach transgranicznych. Dziś, dzięki wsparciu administracji rządowej – wojewoda ogłosił konkurs dotyczący wsparcia połączeń autobusowych, a samorząd województwa złożył wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony - po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego spotykamy się z przewoźnikiem, by podpisać umowę na świadczenie usług na tej linii – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka, dziękując osobom szczególnie zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia.

- To pierwsza linia uruchomiona w ramach funduszu autobusowego i sfinalizowana umową z wykonawcą. Będzie służyć nie tylko mieszkańcom przygranicznych miejscowości ale także turystom, którzy tutaj przybywają korzystać z walorów widokowych i turystycznych tego regionu – dodał przedstawiciel samorządu województwa.

Złożenie podpisów jest ukoronowaniem podejmowanych od dawna przez Województwo Małopolskie działań na rzecz uruchomienia regularnych połączeń autobusowych, które umożliwią podróżowanie nie tylko na obszarze Polski, ale też sąsiedniej Słowacji.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca, firma EUROZEBRA sp. z o.o. z Katowice, realizować będzie przewozy na linii komunikacyjnej przebiegającej przez miejscowości: Bukowina Tatrzańska, Poronin, Zakopane (przejazd ulicą Powstańców Śląskich), Kościelisko, Witów i Chochołów. Każdego dnia do dyspozycji pasażerów będą po 2 kursy w każdym kierunku, a w sezonie letnim (od 20.06.2020 r. – 27.09.2020 r.) po trzy kursy. Firma EUROZEBRA zapewni także przez cały okres obowiązywania umowy dalszą podróż z i do Chochołowa na terytorium Republiki Słowackiej, aż do miejscowości Dolný Kubín.
- Ta linia to świetny przykład wspaniałej współpracy partnerów, począwszy od rządu, poprzez samorząd, aż po inicjatywę społeczną. Takich przykładów, zakończonych sukcesem jest bardzo mało. Małopolska jest pierwszym województwem, które będzie miało wojewódzką linię transgraniczną. To jest pionierskie przedsięwzięcie i nowość w Polsce – zaznaczył prezes Peter Jančovič.

Planuje się, że regularne przewozy zostaną uruchomione jeszcze w październiku, po dopełnieniu niezbędnych formalności. Umowa będzie obowiązywać do końca 2020 r.

Źródło: UMWM, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Orcyk10.10.2019, 15:38
Ale się Hanusia pręży,to jakby pierwszy raz autobus widziała.Ha,Ha
albalupa10.10.2019, 14:50
U nich euro Jakie tam widoki.....
avivat10.10.2019, 14:17
A Nowy Targ? Władza znowu "drzymie" i nic w tym zakresie nie zrobiła?
polas10.10.2019, 12:07
Dolny Kubin - Nowy Targ to byłoby rozwiązanie!!!!
górol10.10.2019, 12:06
dlaczego przez Białkę Tatrzańską nie ma
Zobacz pełną wersję podhale24.pl