15.10.2019, 18:57 | czytano: 4772

Jest pozwolenie na budowę przychodni zdrowia, ale nie ma pieniędzy

Urząd Miejski w Szczawnicy od dwóch miesięcy dysponuje projektem i pozwoleniem na budowę przychodni zdrowia na tzw. Malinowie, ale nadal szuka sposobów na sfinansowanie inwestycji. Dotychczasowe rozmowy nie przyniosły skutku.
- W sprawie konsultacji i poszukiwań rozwiązań dla sfinansowania budowy tego obiektu a w przyszłości również jego działalności spotkałem się w ostatnim czasie z dyrektorem Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, z prezesami dwóch spółek medycznych działających na terenie powiatu nowotarskiego (i nie tylko) tj. z Medical Clinic Podhale i Allmedica, ale niestety rozmowy te nie skończyły się możliwością współpracy w realizacji tego przedsięwzięcia - informuje burmistrz Grzegorz Niezgoda.
I dodaje: - W dalszym ciągu poszukujemy rozwiązania dla tej inicjatywy i zapraszam do współpracy wszystkich, którzy mogą w tej sprawie służyć pomocą aby w Szczawnicy można było w przyszłości skorzystać z kolejnego obiektu opieki zdrowotnej oraz ewentualnie specjalistycznych gabinetów lekarskich.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
#$%16.10.2019, 15:37
Chyba ważniejsza jest przychodnia niż wydawanie pieniędzy na nowy komisariat policji. Władzy się priorytety pomieszały.
JOLa16.10.2019, 15:19
Pozwolenie jest ważne dwa lata i w tym czasie musi być rozpoczęta budowa,zakończenia ustawodawca nie określił , a więc radni i inne osoby czerpiące korzyści z pracy w UM.szukać kasy.
kanar16.10.2019, 06:47
Środowisko lekarzy i nauczycieli zastało "zepsute" za czasów PiS. Nawet nie ma liczyć na trafną diagnoze.
Radny16.10.2019, 06:09
Ośrodek Zdrowia to pięta achillesowa każdej ekipy z UM w Sz-cy.
Dofinansowywanie "Wandy" , adaptacja Remizy OSP, adaptacja budynku Wspólnoty L-G przy Szalaya, pomysł na dobry bussines na Zawodziu /he he he/ , a teraz Malinów i dalej NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ.
WSZEDZIE SIĘ UDAŁÓ TYLKO NIE SZCZAWNICY.
poza15.10.2019, 22:38
Do Hit sezonu. Bardzo dobry komentarz. Proszę powtórzyć jak się ukaże w TP. Stwierdzam, że mieszkańców Szczawnicy można spotkać we wszystkich lecznicach w Małopolsce.
Hit sezonu15.10.2019, 19:51
Szczawniczanie głosowaliście tłumnie i bez opamiętania na Mularczyka, Paluchową i Hamerskiego idźcie do nich niech wam teraz pomogą. Chociaż jest to lokalna sprawa to jednak oni są waszymi reprezentantami. Niech się wykażą wreszcie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl