20.10.2019, 18:28 | czytano: 8859

Tradycyjny niedzielny korek - Pieniny stoją

zdj. Joanna Dziubińska
Kończy się piękny, ciepły, jesienny weekend. Prognozy synoptyków się sprawdziły, dlatego w Pieniny przyjechało wielu turystów. Niestety wiąże się to z coniedzielnym sezonowym korkiem. Podobnie jak w zeszłym tygodniu jest to kolejny korek gigant.
Najgorzej mają kierowcy wyjeżdżający ze Szczawnicy. Korek zaczyna się na wysokości mostu przy ul. Sopotnickiej, a dojazd do ronda w Krościenku zajmuje ponad godzinę.
Jadący od Nowego Targu w stronę Krościenka także muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż korek zaczyna się koło Kingi Pienińskiej. Jadący w stronę Nowego Targu za mostem na Dunajcu mogą odetchnąć z ulgą, jednak od Maniów do Dębna też postoją w ogonku aut.

Niestety, dla udających się w kierunku Nowego Sącza czy Krakowa (przez Mszanę Dolną) przejechanie ronda nie jest końcem koszmaru, bo zator jest aż do skrzyżowania w Zabrzeży, gdzie budowane jest kolejne rondo. Pokonanie trasy z Krościenka do Zabrzeży to kolejne 2 godziny czekania.

Ciekawe ilu gości stojąc w dzisiejszym korku zrezygnuje z kolejnego przyjazdu w Pieniny. Piękne widoki nie wystarczą, żeby zatrzymać turystów w naszym regionie. Najwyższy czas żeby władze samorządowe potraktowały problem poważnie.

JD
zobacz także
komentarze
Szlachtowa22.10.2019, 00:12
Niech władze w porozumieniu z przewoźnikami zorganizują często kursującą komunikację publiczną do Krakowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, skąd można się dostać nawet odleglejsze części Polski plus "odpowiednie" opłaty za parkowanie w mieście - gwarantuję, że po jakimś czasie problem gigantycznych korków zniknie. Kto na prawdę bardzo chce przyjechać w góry czy choćby do samego uzdrowiska to i tak przyjedzie niezależnie czy ma jechać autem czy komunikacją, a masa przyjezdnych osób i tak tutaj nie nocuje, tylko jedzie na jeden dzień niekoniecznie zostawiając tutaj "dutki" (no może w jakiejś knajpie o ile znajdzie w sezonie miejsce). Z opłat zwolnione oczywiście osoby niepełnosprawne lub przewożące takowe oraz zaopatrzenie sklepów, służby państwowe, miejskie etc. Mieszkańcy odetchneliby z ulgą. Problem nie dotyczy tylko Szczawnicy, ale także wielu miejscowości w Polsce...
olo21.10.2019, 12:27
Tydzień temu jechałem do Sącza, korek od połowy Tylmanowej do Zabrzezi. Tam drogowcy robią skrzyżowanie. Samochody skręcające w lewo na Mszanę , musza przepuścić samochody jadące od Łącka. Po prawej stronie drogowcy składują materiały na drogę , zamiast przesunąć to trochę w prawo i zrobić przejazd prosto, to mamy paraliż.
Nowotarżanka21.10.2019, 08:20
Jaka Godzina ???Wczoraj wracaliśmy z Jaworek stanęliśmy w korku o godz 16:30 tuż przed centrum Szczawnicy do Krościenka dojechaliśmy o godzinie 20 :00 i tylko dla tego że w Krościenku Policja jakoś rozładowała korek zaznaczam że byli to zwykli posterunkowi a nie Drogówka (pewnie nie umie kierować ruchem na rondzie )
Gdyby nie oni to stalibyśmy do 24:00 Szkoda że tak późno sie za to zabrali ale i tak Dzięki
Niezadowolony20.10.2019, 22:04
Wsiadłem do busa w Szczawnicy o 16.50, był spóźniony 20min, w Nowym Targu byłem 19.15
W sumie to tylko 2,5 godziny
Ma_ruda20.10.2019, 21:37
Jedyna rozsądna alternatywa to budowa drogi przez Jaworki do Kosarzysk i dalej Piwnicznej. Takie plany były już w latach pięćdziesiątych i był zarezerwowany pas gruntu na tą drogę. Był - bo obecne władze wysprzedały wszystko na działki budowlane i drogę szlag tarfił.
abc20.10.2019, 21:22
władze maja pomysł!!!
projekt powstanie w 2025 a wykonanie się zobaczy?
Abc20.10.2019, 21:12
I bardzo dobrze. Niech stoja. Jada snoby do Szczawnicy, żeby chociaż pochodzić po górach, ale nie, jadą zeby sobie popatrzeć to niech stoją nawet do rana. Szkoda tylko mieszkańców, bo każda niedziela wakacyjna była taka sama i konca nie widac. W Tylmanowej korek po dwoch stronach Dunajca. Jak ktoś mieszka po drugiej stronie Dunajca i chce dojechać do domu to albo musi zostawić auto albo stać w korku.... Nie daj Boże, żeby musiała do kogos tam dojechać karetka, bo nie przejedzie.
***20.10.2019, 20:17
Zróbcie jakiś jeszcze inny wyjazd. Przecież to jest chore żeby od godziny 17 stać w korku i żeby się nic nie ruszyło...
Jezdze motocyklem20.10.2019, 19:50
Jak tak dalej pojdzie to na sylwestra nikt nie przyjedzie
mm20.10.2019, 19:16
po co nam drogi poco kanalizacja oczyszczalnie ścieków przyjedzie ich mniej to się podniesie podatki opłaty i na swoje wyjdziemy a ludzie kto by się nimi przejmował ,piec do wymiany bo kopci a tu smogu nie ma ej nasze urzędy i urzędnicy(miałem dziś tam jechać dobrze że zostałem w domu)
Kierowca20.10.2019, 19:08
Korki ,korki i jeszcze raz korki ,a winni tego koszmaru śpią spokojnie i biorą duże pensyjki.Ruszcie głową wykształciuchy niedouczone albo do dymisji.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl