27.10.2019, 15:41 | czytano: 4030

W Poroninie dzisiaj Wszyscy Święci mają bal... (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
PORONIN. Około dwustu osób wzięło udział w szóstej już edycji Korowodu Świętych. Gościem parafii pw. Św. Marii Magdaleny była Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, która przywiozła dla dzieci upominki w postaci książek.
W pochodzie, przebrani za świętych szli i dorośli i dzieci.
- Holy Wins organizowany jest już po raz szósty. W parafii Poronin Świętość wygrywa z Halloween. Około 200 dzieci i młodzieży, z pomocą rodziców przebrało się za swojego ulubionego świętego. Listę obecności otwierał św. Józef, a kończył św. Jan Paweł II. Nie zabrakło „najnowszych Świętych”, a wśród nich bł. Hanny Chrzanowskiej. W tym roku nie zbrakło także dorosłych – przebranych za Świętych, którzy nieśli relikwiarze, które posiada parafia - wyjaśnia ksiądz Arkadiusz Zych.

Korowód Świętych angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych. - Cieszymy się, że dzięki dzieciom, przypomnieliśmy sobie naszych świętych patronów, o których na co dzień mało pamiętamy - dodaje wikariusz parafii.

Po mszy św. zebrani przemaszerowali do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie obyła się dalsza część zabawy. Jednym z jej elementów było nagradzanie najciekawszych i najładniejszych kreacji.

- Wszystkie stroje były piękne – dlatego praca jury nie była łatwa. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, w tym kilkanaście wyróżnionych za piękny strój. Nagrody wręczyła Barbara Nowak, kurator oświaty w Krakowie oraz ks. Andrzej Kielian dyrektor Wydziału Katechetycznego w Krakowie - dodaje ks. Zych.

s/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl