29.10.2019, 21:33 | czytano: 3299

Hala w Podszklu musi poczekać

Arch. Podhale24.pl
Gmina Czarny Dunajec nie planuje na razie przystępować do budowy hali sportowej i boiska wielofunkcyjnego przy Szkolne Podstawowej w Podszklu.
- W tej chwili dzieci oraz młodzież, jak również mieszkańcy, korzystają tylko z trawiastego boiska, które często nie nadaje się do użytku. Boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią i hala sportowa będą wielką korzyścią zarówno dla szkolnych dzieci, jak i mieszkańców wsi. Prawie wszystkie miejscowości na terenie gminy mają możliwość korzystania z takich obiektów, więc najwyższy czas, aby umożliwić sportowy rozwój zwłaszcza najmłodszym mieszkańcom naszej miejscowości - przekonuje radna z Podszkla Lucyna Hosaniak, która zwróciła się do wójta Marcina Ratułowskiego, aby w budżecie na 2020 rok zabezpieczył pieniądze na zaprojektowanie hali i boiska w jej miejscowości.
Niestety, prace projektowe w przyszłym roku się nie rozpoczną. Kierownik Referatu Budownictwa w Urzędzie Gminy w Czarnym Dunajcu odpowiedział, że gminę czekają zwiększone wydatki na szkolnictwo. - W budżecie gminy nie będzie możliwe zabezpieczenie środków na projektowanie - poinformował Krzysztof Kowalczyk. Koszt takiego projektu gmina szacuje na ok. 160 tys. zł.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Orawiok Stopek30.10.2019, 18:48
Wójt tak należy pisać .
Orawiok30.10.2019, 18:47
Koniec coraz bliżej tak gospodarują .
zeb30.10.2019, 13:23
Szkoła na 20cioro dzieci i Hala i boisko wielofunkcyjne to się nazywa gospodarność!
moniknt@poczta.fm30.10.2019, 07:52
No cóż. Podszkle nie po raz pierwszy musi na coś czekać.... W zasadzie to juz powinno sie do tego przyzwyczaić. Tylko ile tak jeszcze można?? Wszędzie sie da, tylko nie tu. Znowu na cenzurowanym..... A co tam, w końcu Podszklańskie dzieci to wiejski dzieci, nie muszą mieć Orlika wystarczy im błotniste boisko. W końcu lepiej dołożyć do OSP. Będzie to bardziej efektywnie wydany pieniądz...
Tylko Panie Wujcie to chyba nie tak ma wyglądać!!!!!!
aha30.10.2019, 06:52
Pierwsze mówili że trzeba wybudować oczyszczalnie ścieków w Piekielniku za 27 milionów. Pieniędzy nie ma ale wybudują! Bierze się 2 miliony pożyczki na bieżące wydatki i zakłada nowy referat a pieniędzy nie ma. Chyba to wszystko skończy się bankructwem i zarządem komisarycznym jak miasto Czarny Dunajec w 1934 roku.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl