01.11.2019, 15:39 | czytano: 3670

Zakopiańskie cmentarze w dniu Wszystkich Świętych (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Na zakopiańskich cmentarzach prowadzona jest dziś XXVIII Kwesta Zaduszkowa na Rzecz Ratowania Zabytkowych Nagrobków.
Jak co roku i na Starym i na Nowym Cmentarzu Towarzystwo Opieki nad Zabytkami prowadzi zbiórkę pieniędzy. XXVIII Kwesta Zaduszkowa potrwa do godziny 19.00.
- To wyjątkowy dzień i święto integrujące całe nasze społeczeństwo wokół wspólnego dziedzictwa. W Zakopanem przyświeca temu aura wyjątkowej życzliwości, zaufania społecznego i poczucie wspólnego dzieła, z czego możemy być naprawdę dumni - mówią organizatorzy.

Kwestują m. in. burmistrzowie, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele niemal wszystkich instytucji kulturalnych i przede wszystkim członkowie aktywnie działających organizacji pozarządowych i społecznych z Zakopanego.

- Fundusze zebrane podczas zeszłorocznej kwesty przeznaczono w tym roku na renowację 12 nagrobków na Pęksowym Brzyzku i Nowym Cmentarzu - przypomina w imieniu organizatorów z TOnZ Agata Nowakowska-Wolak.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Wicher02.11.2019, 09:24
Polacy jak żebracy , kwestują żeby jakoś te pomniki , nagrobki wyglądały a Pan Minister Gliński lekką ręką wydaje z naszego budżetu 100 miln na jeden żydowski cmentarz w Warszawie ! No ale jak jest przyzwolenie to stójcie i marznijcie a żydy się śmieją !!! :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl