06.11.2019, 15:20 | czytano: 5798

Ukrainiec nie stawił się do pracy i wyjechał do Zakopanego. Tu został zatrzymany

Na jednym z parkingów w Zakopanem skontrolowany został 43-letni Ukrainiec.
Cudzoziemiec przebywał w Polsce od początku maja, pierwotnie w Krakowie, a później w Warszawie. Na początku września wrócił na Ukrainę, skąd pod koniec miesiąca przybył ponownie do Warszawy, a później do Zakopanego. Cały czas podróżował na podstawie wizy wydanej w celu podjęcia pracy, jednak jak się okazało, nie próbował podjąć legalnego zatrudnienia. Oświadczenie, na podstawie którego wydano mu wizę wydała jedna z lubuskich firm. Jednak po skontaktowaniu się z podmiotem, który powierzył wykonywanie pracy obywatelowi Ukrainy, uzyskano informację, że nie stawił się on do pracy.
W związku z tym, że pobyt cudzoziemca na terytorium RP był niezgodny z przepisami, gdyż cel i warunki pobytu były niezgodne z deklarowanymi, komendant Posterunku Straży Granicznej w Zakopanem wydał decyzję o cofnięciu wizy krajowej oraz decyzję o zobowiązaniu do powrotu, z zakazem ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen na okres 6 miesięcy.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej
komentarze
pispełojednozło07.11.2019, 09:41
jedne przypadek a milion takich kombinatorow, gdzie reszta? poza tym ukraina nie jest w unii europejskiej! jaka strefa shengen?
Pola06.11.2019, 21:31
Same takie śpekulanty przyjeżdżają z Ukrainy do Polski ...Polska kiedyś zapłaci straszną cenę za to że ich tak uparcie ściąga do naszego Kraju .
fbb106.11.2019, 16:11
Okres 6 miesięcy - hi hi hi.
Dawniej Niemcy misia do paszportu wbijali na dwa lata.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl