08.11.2019, 12:08 | czytano: 4180

Nowe chodniki w Skawie (zdjęcia)

zdj. PZD Nowy Targ
Zakończyła się trwająca od kilku miesięcy rozbudowa drogi powiatowej 1668K w Skawie. W ramach zadania poszerzono jezdnię i pobocza, wykonano nowe chodniki, zatoki postojowe oraz rozbudowano odwodnienie.
Pod koniec października odebrano roboty związane z rozbudową drogi powiatowej w Skawie Dolnej. Prace prowadzone były na dwóch odcinkach drogi o łącznej długości 1,8km (od posesji nr 561 do wiaduktu nad linią kolejową Sucha Beskidzka - Chabówka oraz od Szkoły Podstawowej nr 3 do przejazdu kolejowego w kierunku Naprawy).
Jak przypomina Powiatowy Zarząd Dróg, roboty budowlane objęły rozbudowę jezdni i pobocza, budowę chodnika z kostki brukowej o szerokości 2,0m, budowę skarp nasypów i wykopów drogowych, przebudowę skrzyżowań, budowę kanalizacji deszczowej, rozbudowę odwodnienia, budowę muru oporowego, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, - przebudowę zjazdów i ogrodzeń, budowę zatok postojowych, przebudowę i zabezpieczenie sieci teletechnicznej i gazowej.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 5,5 mln zł brutto. Została sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 -2020 w kwocie blisko 3 mln, z budżetu Powiatu Nowotarskiego - 1,2 mln oraz budżetu Gminy Raba Wyżna - 1, 3 mln zł.

Wykonawcą zadania było konsorcjum firm: Podhalańskie Drogi Sp. z.o.o. oraz Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z Nowego Targu.

opr.s/ zdj. PZD Nowy Targ
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszkaniec09.11.2019, 10:21
Chwała Bogu że skonczyli przed zimą. dziekujemy .

do hejterów.. lepszy rydz niz nic. !

Natomiast WYMAGANY JEST chodnik i oświetlenie do końca Skawy Dolnej. na CITO.
miszina09.11.2019, 08:05
w sumie to nie trzeba być fachowcem ,żeby widzieć jak robota idzie.
Trasa Skawa-Spytkowice jest jednym z dowodów na to że można robić szybko i solidnie .
W zależnosci od tego ile ma sie sprzetu oraz pracownikow.
z tego co kojarze to firma ZIBUD z kamienicy ma sie czym pochwalić.
Zrobili szybko tak wielki odcinek.
Czeka jeszcze jeden odcinek od sklepu w skawie do złaczenia w spytkowicach . Nie mam informacji kiedy to bedzie robione ale mam nadzieje ze przetarg wygra firma ktora ma taka sama wprawe jak firma z kamienicy . Chyba wszycy pamietaja odcinek chyba od cmentarza do millenium ktory był robiony ponad pol roku !!!
Kilometr robiony tyle czasu ???
Przeciez ludzie codziennie jeżdża ( chodzi mi o nierownosc nawierzchni słabo zabezpieczone krawedzie po sciagnieciu nawierzchni - przebite opony w samochodzie kilkukrotnie po przejechanu porażka)
Nie ma co porownywac odcinka na Skawie Dolnej do tego robionego na Górnej w strone Spytkowic....
do Łopusny09.11.2019, 06:43
Do stwierdzenia fuszery nie trzeba być fachowcem, tak samo jak do jej odwalenia.
Łopusny08.11.2019, 22:11
Jak zwykłe fachowcy wypowiedzieli się w temacie :))
Skawianin08.11.2019, 18:07
Popieram jak wyżej.Dziadostwo jakich mało żeby tyle czasu robić kawałek drogi,ten co wybrał tą firmę chyba /.../
krk08.11.2019, 12:24
Jakie kilka miesięcy? Takiej partyzantki i dziadostwa jak przy tych dwóch inwestycjach nie spotkałem. Co innego inwestycja w Skawie na drodze do Spytkowic.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl