11.11.2019, 13:34 | czytano: 4501

Zakopiańskie obchody Dnia Niepodległości (duża galeria)

zdj. Piotr Korczak
Przy pomniku Legionistów na cmentarzu komunalnym w Zakopanem rozpoczęły się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Kwiaty składali przedstawiciele władz miasta - burmistrz Leszek Dorula i jego zastępcy, władze powiatu ze starostą Piotrem Bąkiem na czele, poseł na sejm Andrzej Gut Mostowy oraz przedstawiciele organizacji miejskich i instytucji. Wśród nich - przedstawiciele Towarzystwa Sportowego Sokół i Związku Podhalan. Oprawę muzyczną przygotowała młodzież szkolna.
W południe w Sanktuarium Narodowym na Krzeptówkach odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny, po której zaplanowano złożenie urny z ziemią z Oświęcimia pod Krzyżem - Miejscem Pamięci Narodowej.

O godzinie 17.00 w Kinie Miejsce rozpocznie się spotkanie pt.„Tradycje podhalańskie w Wojsku Polskim”, które poprowadzi ppłk Marcin Dusza – Szef Sztabu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Prawda13.11.2019, 00:33
Kiedyś za towarzyszy z PZPR trzeba było być partyjniakiem na stanowiska kierownicze. A teraz za nowych towarzyszy to nawet referent w gminie musi partyjniak albo rodzina. Efekt widać: PRL - 50 mld zadłużenia, RP - 900 mld zadłużenia.
Brrrrrrrrrrrrrrrr12.11.2019, 16:46
@ Pepe
Akurat nie z tej perspektywy na to patrzę. Nigdy nie byłem "towarzyszem" i takich wspomnień nie mam. Zwyczajnie, byłem już wtedy dorosłym człowiekiem i widziałem wielu "towarzyszy" którzy wtedy innym pomnikom się "kłaniali" a tak faktycznie udawali. Niektórzy z nich, o ironio, "kłaniają" się nadal pomnikom tyle, że tym obecnym. Taka koniunktura, lub znowu udają i to wszystko.
Pepe11.11.2019, 23:41
Brrrrrrrr..ty ten czas dobrze wspominasz towarzyszu..
Brrrrrrrrrrrrrrrr11.11.2019, 17:35
Tyle udawania to nawet za komuny nie było!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl