12.11.2019, 13:14 | czytano: 2591

Policja: długi weekend był spokojny

Arch. Podhale24.pl
Za nami przedłużony listopadowy weekend. Według policji, na drogach powiatu nowotarskiego było spokojnie.
Weekend rozpoczął się ogólnopolskimi działaniami kontrolno-prewencyjnymi pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W tych dniach na drogach powiatu nowotarskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 11 kolizji drogowych, a policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących. Mundurowi dbali przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagowali na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.
W działania zostali zaangażowani policjanci grupy SPEED, których zadaniem było m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, w szczególności nie dostosowali się do ograniczeń prędkości.

- Należy mieć na uwadze, że na bezpieczeństwo na drodze wpływa wiele czynników m.in. respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego, sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji. Niezwykle istotne, jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem również zadbali o swoje bezpieczeństwo i nosili elementy odblaskowe - podkreślają policjanci z nowotarskiej komendy

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
nawaramichal13.11.2019, 11:50
Im mniej policji na drogach, tym spokojniej :) Im mniejsza presja wywierana przez Policje tym spokojniej. Polska policja to raczej zło konieczne, niż poprawa bezpieczeństwa na drogach :)
Realnym i skutecznym środkiem poprawy bezpieczeństwa jest edukacja, także policji, która w ostatnim czasie jest gorszej jakości. W policji dobrze już było, lepiej nie będzie ;-)
Wieśniak12.11.2019, 21:51
DO Miastowy: czy ty nie masz nic innego do roboty? Jak policja mówi, że weekend niepodległościowy przebiegł spokojnie to tak było. Ja przez całe cztery dni nie jechałem za nikim 18 na h i nie widziałem bączków ani krosowców.
Widziałem za to krakusów, z których jeden rzygał i zostawili pod samochodem na krakowskiej siatkę z zawartością. Upomniałem ale niestety udali ze to nie ich. Następnym razem pokaże nagranie to posprzątają
Miastowy12.11.2019, 17:25
Spokojnie, oczywiście, a przy hali lodowej świry dalej kręcą bączki, pisk opon słychać w Rynku, ale przecież jest spokojnie. Niezarejestrowane motocykle corssowe dalej jeżdżą po Kowańcu, wałach, ścieżkach rowerowych, ale jest spokojnie. Samochody zaparkowane w centrum na pasach, na zakazach, na całej szerokości chodników - ale jest spokojnie. Ludzie jeżdżą po 18 km/h za osłami, którzy smsy piszą prowadząc samochód - ale jest spokojnie. Droga policjo, kogo chcecie nabrać?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl