20.11.2019, 11:40 | czytano: 9195

Informacje ws. potrącenia 13-latki

Fot. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. 13-letni dziewczynka, potrącona wczoraj wieczorem na przejściu dla pieszych przy Al. Tysiąclecia, została zabrana do szpitala z urazem kości twarzy.
- Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia - informuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący peugeotem potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 13-latkę. W chwili zdarzenia sygnalizator nadawał sygnał zielony dla pieszych. Dziewczyna została przewieziona do szpitala. Okazało się że doznała urazu kości twarzy. Kierowca był trzeźwy - dodaje.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ela22.11.2019, 23:16
@ Kris- Naprawdę ?!!!! One nadal miały zielone i były na przejściu do tego oznaczonym. Naprawdę masz jakieś wątpliwości ?!!! Przyspieszyły kroki bo zaczęło mrugać ZIELONE. Nie były na przejściu gdy mrugało CZERWONE ! Miały wrócić na wysepkę, czy mogły iść dalej ? Czego nie rozumiesz ? Ktoś tu zachował się bardzo nieodpowiedzialnie i to nie były dziewczynki...
Kris21.11.2019, 21:46
Tylko że kierowca miał zielone. A one miały migajace zielone i WBIEGŁY na jezdnię . To też jest ważne .
Zachowuję spokój.21.11.2019, 08:29
@Budowlany - nagminna sytuacja na skrzyżowaniu pod przychodnią na Podtatrzańskiej i Szaflarskiej. Jadąc od Zakopanego i skręcając tam w prawo masz 100% pewności, że coś takiego się stanie. Tylko czekać na spotkanie tam zamyślonego kierowcy i podobnego mu pieszego.
Zachowuję spokój.21.11.2019, 08:26
@Partyzant - chyba coś ci się pomyliło, bo sytuacja o której piszesz jest jakaś mało prawdopodobna. A z pewnością nie zdarza się na prostym skrzyżowaniu z jakim mamy do czynienia pod Dekadą. Tam jest, z tego co pamiętam, zielone jest od Ludźmierza i lewoskręt do Dekady, potem od centrum i lewoskręt na Kraków. Wtedy mogą świecić się strzałki w prawo na zjeździe z Zakopianki i dla jadących od Dekady. Jednocześnie wtedy nie mogą być zielone dla pieszych przechodzących drogę od Ludźmierza i od centrum.
Andrzej21.11.2019, 07:26
Było dobrze to "naukowcy " zrobili 2 lata temu pomiary natężenia ruchu i później wszystko poprzestawiali. Ile było kolizji i wypadków na skrzyżowaniu Al.Tys /Szaflarska aby wróciło stare ustawienie. Teraz strasznie długo trzeba trzeba czekać na "zielone "Za długie cykle .Lepiej tak jak było dawniej Ruch był bardziej płynny. Wrócić do starego ustawienia sygnalizacji !!!!!!!!
wip20.11.2019, 18:16
Tak ustawione światła to zlecenie zabójstwa lub kalectwa przez Państwo.
Nie cierpię urzędasów20.11.2019, 14:59
@Partyzant
Coś mylisz. Jak mam czerwone i zieloną strzałkę, czyli do skrętu w prawo, to znaczy że zielone jest na poprzecznej. A w takim razie piesi na przejściu na niej, czyli na tej w którą skręcam też maja czerwone. Inaczej jest gdy ja mam zielone na wprost, a skręcam w prawo. Tam na przejściu piesi tez mogą mieć zielone. Problemy zaczęły się, gdy wprowadzono kombinacje z zielonym dla pieszych. Dawniej włączały się równo z głównymi, wtedy kierowcy niejako automatycznie zatrzymywali się przed pasami. Teraz włączaja się z opóźnieniem i piesi mogą wejść wprost pod koła.
Kuba20.11.2019, 14:30
A na których pasach był wypadek? Na pierwszych wzdłuż Alei, czy na drugich w poprzek Alei?
Budowlany20.11.2019, 14:05
@KKR, @zachowuję spokój ma rację, sam kilka razy tak miałem, ale na innych skrzyżowaniach. Mam zielone światło (nie strzałkę) i skręcam w prawo, piesi mają czerwone i w momencie dojeżdżania do pasów włącza im się zielne. Co do sytuacji którą opisał @Partyzant to nie umiem sobie wyobrazić. Jeśli mamy zieloną strzałkę to do jazdy na wprost jest czerwone - wtedy piesi też mają czerwone światło. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacja kiedy na zielonej strzałce warunkowej, piesi mają zielone światło.
KKR20.11.2019, 13:43
@zachowuje spokój, coś co opisałeś nie ma możliwości wystąpienia.
@partyzant, wyjaśnił wszystko. Wystarczy stanąć w ?mieście? na obojętnie jakim skrzyżowaniu gdzie strzałka dla idiotów oznacza zielone. Policja ma to w sumie gdzieś bo taki mandat za brak zatrzymania nie robi z niego bohatera.
Partyzant20.11.2019, 12:40
Do zachowuję spokój
Mylisz się. Że światłami jestbwszysyko porządku. Chodzi o to, że ten samochód skręcił w prawo na zielonej Strzałce, czyli musiał zatrzymać się przed sygnalizatorem następnie wyjechać i ustąpić pierwszeństwa pieszym na ulicy, w którą skręca. Niestety, ale ludzie myślą, że jak mają warunkowa zielona strzałka to obowiązuje ich pierwszeństwo.
Błagam was, nie popadajmy w skrajna ignoracje i nie winmy wszystkiego wokół,.tylko nie nas husarzy szos. Dziekuje
Zachowuję spokój.20.11.2019, 12:03
Tam prawdopodobnie kierowca też miał zielone światło. Problem w tym, że są one tak zsynchronizowane, że piesi dostają zielone chwilę po zapaleniu się zielonego dla aut. Jeżeli kierowca nie zachowa ostrożności i ruszy zdecydowanie skręcając w prawo to przy dojechaniu do pasów pieszy widząc zapalone właśnie zielone wejdzie mu prosto pod koła. Obserwowałem to wielokrotnie na tym skrzyżowaniu.
Partyzant20.11.2019, 11:44
Widzicie, mówiłem o tym. Ale tylko Kumaci skumali jak bylo
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl