21.11.2019, 08:10 | czytano: 4128

Fizjoterapeuci chcą podwyżek

Fot. Piotr Kuczaj
Fizjoterapeuci pracujący w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju chcą 500 złotych podwyżki, a dyrekcja mówi o 180 zł. Brak porozumienia wywołał zaostrzenie protestu.
Prawie wszyscy, spośród ok. 30 pracowników, nie przyszli we wtorek do pracy, biorąc L4, urlop lub oddając krew. Fizjoterapeuci zapowiadają dalsze zaostrzenie protestu, jeśli dyrekcja nie zaakceptuje ich postulatów, uważają bowiem, że pieniądze na podwyżki są, tylko dyrekcja przeznacza je na inne wydatki.
Prezes Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju Jarosław Wieszołek mówi, że złożona pracownikom propozycja płacowa jest ostateczna. Jak wyjaśnia, koszty jakie ponosi ŚCRU obejmują nie tylko wynagrodzenia pracowników, ale też np. energię, utrzymanie pomieszczeń itd., a te również rosną. - Nasza propozycja podwyżek odzwierciedla możliwości ośrodka – mówi. Jak wyjaśnia, Narodowy Fundusz Zdrowia, owszem, podniósł wycenę świadczeń, ale za to ograniczył ich liczbę.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
GOŚĆ22.11.2019, 21:27
Państwo fizjoterapeuci, aż mnie mdli, kiedy czytam utyskiwanie na lekarzy i pielęgniarki. Trzeba zmienić zawód. Raczej nie będzie problemu !!!
Marcin22.11.2019, 17:33
Nasz dyrektor w Poznaniu też ma koszty. dostał 2000000 zł więcej to naszych rąk niestety nie trafiła ani złotówka. Koniec utrzymywania tego systemu, w przyszłym roku to się musi rozwalić. A pani z komentarza wyżej środkowy palec.
Rynek22.11.2019, 16:22
@asterix

Jaki wolny rynek jak placówka w umowie z NFZ ma pozycję ile na kardiologię, na pediatrię ... i ile na podwyżki dla pielęgniarek. Jak jest określenie w przepisach i umowie z NFZ ile pielęgniarka ma podwyżki i za podwyżki płaci państwo to gdzie tu wolny rynek??


Co do cochingu zgoda. Niektórym wmówili, że mają super, bo po rocznej szkółce mają to co ktoś po studiach .... a prawda taka że to wypadkowa tego, że każdy niewolnik ma zarobić tyle samo czyli na pokarm, nie więcej. I ma go kupić w markecie który wcześniej kupuje go od rolnika 6 razy taniej niż na zachodzie i składować go u kasjera zarabiającego 4 razy mniej jak na zachodzie, ale zapłacić tyle ile na zachodzie. Taki wolny rynek :) Kluska zagroził koncernom informatycznym to mu szybko zrobili wolny rynek :)
Paulus22.11.2019, 15:57
Szanowna pani Aniu być może pani lub pani rodzina będzie potrzebowała kiedyś pomocy fizioterapeuty proszę sobie choć trochę poczytać na czym ten zawód polega a potem pisać weźcie się do roboty
asterix22.11.2019, 06:27
Opiekun medyczny - Trochę zalatuje od Twojego posta kołczingiem ale przebiję tą bańkę mydlaną stwierdzeniem, że większość ludzi (nie oznacza że wszyscy) zawód wybiera pod wpływem doświadczeń życiowych a nie z własnej woli, przede wszystkim decyduje o tym Twoje miejsce zamieszkania, rodzina, otoczenie i w mniejszym stopniu Twoja determinacja do bycia lepszym, znalezienie lepszej kariery i wyjechanie do Warszawy ewentualnie Krakowa.
Poza tym nie każdy będzie opiekunem medycznym, to się rynkowo nie domyka, wyobraź sobie absurd w którym każdy fizjoterapeuta zrobi tak jak Ty piszesz - w takim razie kto będzie fizjoterapeutą? xD Ktoś musi być, tak samo darujmy sobie te kołczingowe "rady" w stosunku np do sektora prywatnego - kasjerek, sprzątaczek i innych zawodów bo ktoś i tak będzie musiał je wykonywać, zatem przedstawiciele tych zawodów mają prawo walczyć o to by ich stanowisko było lepiej opłacane, zwłaszcza wtedy, gdy nie ma ich kto zastąpić i szef nie powie ci że "ma 10 ukraińców na pana miejsce" wtedy wartość pracy takiego stanowiska z miejsca rośnie, tylko że pracownicy muszą się o to upominać bo nikt poza nimi samymi nie będzie dbał o ich interesy, duży popyt na usługi fizjoterapeutów a mała podaż fizjoterapeutów - pensja rośnie. Tak działa wolny rynek :)
Opiekun medyczny21.11.2019, 18:52
Nikt nikomu zawodu nie wybiera.... Po co te studia ? Skoro można zrobić roczna szkole opiekuna medycznego i zarabiać tyle samo fizjoterapeuta. A praca tak samo fizyczna bo i tu i tu trzeba się "unaciągać" z pacjentem.
Wszyscy tylko narzekają i każdemu mało! Jestem pracownikiem medycznym (nie mam wyższego wykształcenia). Pracuje w szpitalu a oprócz tego prywatnie na zlecenie u pacjentów domowych. I zarabiam tyle co "chłop na budowie". Dla chcącego nic trudnego! Ale jak się komuś nie chce ruszyć to będzie tylko narzekal
...21.11.2019, 16:28
Ponoć w Śląskim płace najniższe w całej Rabce. W Cegielskim mają więcej średnio o 30%
Obserwator21.11.2019, 16:17
W Szebesty macie dobrych oddanych związkowców. Ludzie walczcie o Wasz zakład pracy. Nie dajcie się skłócić jak w szpitalu, nie dajcie się kupić jak z tamci związkowcy. Panów prezesikow odesłać skąd przyszli. W Rabce są kompetentni ludzie trzeba tylko zacząć działać. Bo już za chwilę dwa duże zakłady padną a my mieszkańcy razem z nią.
pacjentka21.11.2019, 12:28
No tak pan W. przewodniczący rady w szpitalu. No to dorządzili z Panem L. I tu i tam sajgon
pielęgniarka21.11.2019, 10:25
Brawo! Prawdziwa solidarność jest skuteczna. Szkoda, że u nas w szpitalu nie potrafimy się dogadać i jeden człowiek robi z nami co chce. Każdy chodzi przybity, ale nic z tym nie robimy. Jak długo jeszcze?
Eli21.11.2019, 10:09
Bardzo dobrze w końcu bunt, płaca w tym ośrodku jest żenująca
Ciekawe kiedy się pielęgniarki zbuntują Ich wynagrodzenie to marne grosze nawet pań które pracują już 30 lat...
Słusznie21.11.2019, 09:55
To co jest w sprawie fizjoterapeutów przy tym jak wszystko podrożało i ile podwyżek dostali lekarze i pielęgniarki jest skrajnie niesprawiedliwe.
Maks21.11.2019, 09:41
Ania, do roboty to niech się wezmą pielęgniarki, /.../ Fizjoterapeuci zarabiają najniższą krajwą po 5 latach studiów i dziesiątkach kursów opłacanych z własnej kieszeni (dziesiątki tys. zł)
PS. Fizjoterapeuta to nie tylko "masażysta".
k21.11.2019, 09:28
Tam wszyscy *** za psie pieniądze. ciekawe kiedy zamierza podnieść reszcie pracowników?
zeb21.11.2019, 09:24
@ania to się wezmą w biedronkach za lepszą kasę a ciebie sasza wymasuje walcem.
ania21.11.2019, 08:21
do roboty niech się wezmą !!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl