27.11.2019, 13:00 | czytano: 2638

Finał akcji Mikołajki dla Mukoludków. W sobotę kwesta w podhalańskich sklepach

30 listopada odbędzie się finał akcji pomocy chorym na mukowiscydozę „Mikołajki dla Mukoludków”, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Na terenie podhalańskich sklepów spożywczych po raz szósty będą kwestować wolontariusze zbierając słodycze, żywność oraz datki na przygotowanie świątecznych upominków dla podopiecznych towarzystwa.
Zbiórka odbędzie się w następujących punktach handlowych w Rabce - Zdroju: sklepy Adaś, Małgosia, Carrefour, Kabanos, Lewiatan, Steskal, Tani oraz Turbacz, gdzie kwestować będą rabczańscy wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera. W Nowym Targu w Galerii Buy & Fly, trzech oddziałach firmy Steskal, oraz w Supermarkecie Rajski w Ostrowsku kwestującymi będą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. W Zakopanem zbiórka odbędzie się w Supermarkecie Rajski w Kościelisku, centrum handlowym Szymonek, oraz Lewiatanie na Ustupie, gdzie będą kwestować uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem.
Dodatkowo akcję wspiera ponad 50 placówek szkolnych i przedszkolnych, w całej Polsce, które od połowy listopada organizują zbiórki wśród swoich uczniów i przedszkolaków.

W ubiegłym roku, dzięki hojności darczyńców oraz z dużą pomocą młodych wolontariuszy, zostało wysłanych 1 000 świątecznych upominków dla chorych na mukowiscydozę z całej Polski o łącznej wartości 185 tysięcy złotych, a ponad 23 tysiące złotych zebranych w trakcie akcji zostało przeznaczonych na fundusz wsparcia w zakupie leków i rehabilitacji dla najbardziej potrzebujących chorych.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl