28.11.2019, 16:16 | czytano: 3956

Gmina tworzy linie autobusowe do Morskiego Oka

Arch. Podhale24.pl
Rada Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej przyjęła uchwałę w sprawie zorganizowania linii autobusowej do Morskiego Oka. Gmina chce wozić na parking na Palenicy Białczańskiej turystów z Białki i Bukowiny Tatrzańskiej oraz Gliczarowa Górnego.
- Gliczarów Górny jest miejscowością turystyczną, w której jest dużo pensjonatów i hoteli. Jedna z tras, którą turyści wybierają najchętniej i najczęściej jest Palenica Białczańska. Jest to trasa bardzo popularna, w okresie wakacyjnym jak i w weekendy tworzą się korki. Najkrótsza trasa wiedzie przez teren gminy. Utworzenie linii użyteczności publicznej spowodowałoby zmniejszenie samochodów prywatnych - mówiła na ostatniej sesji rady wicewójt Maria Kuruc. Jak dodała, nowa linia ułatwiłaby również mieszkańcom dojazd do pracy w Bukowinie Tatrzańskiej. Radni przyjęli na ostatniej sesji uchwałę dotyczącą zawarcia z gminą Biały Dunajec porozumienia w tej sprawie.
Podobne linie mają też ruszyć od przyszłego roku do Morskiego Oka z Bukowiny i Białki Tatrzańskiej. - Zostaną uruchomione w maju, kiedy sezon letni u nas się zacznie. Uważamy, że ta linia jest potrzebna i dla turystów, i dla mieszkańców - dodała.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
świeża mieszkanka Gminy29.11.2019, 17:06
Nie lubię wdawać się w dyskusję, ani też żadne inne formy ripostowania, ale zrobię wyjątek.
Hala sportowa w Białce powstała za kolosalne pieniądze ( wyszukałam w necie, bo nie znam faktów), nie mnie osądzać, czy inwestycja jest trafna. Nie sądzę, aby taki obiekt stał pusty. Potrzebny jest dobry gospodarz, a z tego co się dowiedziałam, kieruje nim byly wójt gminy.
Czas pokaże, na ile się nadaje do kierowniczej roli, bo konferansjerka idzie mu nieźle.
Co do scieżek rowerowych, to proszę się zapoznać z sudeckimi
http://www.czasnarower.pl/trasy/tag/sudety
Tam dopiero są wyzwania, ale nikt nieprzekreślił pomysłu.
Rowery mają tyle biegów, że można dostosować tempo do swoich możliwości.
Na Słowacji widzialam rowerzystę wspinającego się na KOPERSZADY. Dla chcącego nic trudnego.
Pomieszkam kilka lat, poznam tereny, ocenię.
Na razie, póki co, dziwię się mieszkańcom Gminy, że nie chcą się integrować i czynić coś dla wspólnego dobra, jak Halny pisze, ze nikt
nie popuści metra za darmo.
Pozdrawiam
halny29.11.2019, 13:29
świeża mieszkanko Gminy Bukowina !
Stagnacja ??? Chyba pani jest bardzo świeża.... Gdyby nie budowano w białce hali sportowej za 15 milionów (niezupełnie przemyślanej a teraz trza wymyślać co w niej robić i za ile utrzymywać)
To ile by za to: "zrobiono dróg, oświetlenie odnóg od głównych dróg, utwardzenie nawierzchni, zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poprzez nacisk na Zarząd Dróg Krajowych, by wytyczyły więcej pasów do przejścia, choćby w samej Białce.
Cała Polska buduje ścieżki rowerowe. Ale gdzie te u nas mają być gdy nikt metra nie popuści za darmo - Goście ponadto nie lubią sie męczyć, nie pojada z Rusińskiego na Pawliki - to nie dolina nowotarska... Trochę rozwagi - proszę >
świeża mieszkanka Gminy29.11.2019, 10:37
Świetny pomysł. Strzał w dziesiątkę.
Gdyby tak jeszcze można bylo dać turystom szansę na zamówienia linii na Słowację, aż do Popradzkiego Plesa, byloby to najlepsze rozwiązanie. Morskie Oko jest tak oblegane, a na Slowacji pusto.
Popradzkie Pleso jest w zasięgu 2 godzin spacerkiem, a okolica podobna, każdy dojdzie bez mniejszego problemu. Stamtąd też o wiele łatwiej dostać się na RYSY.
Pani Wicewójt
ma Pani szansę pokazać swój potencjał, zdolność logicznej wypowiedzi - elokwencji, miłą aparycję i wszechstronne zainteresowania małą Ojczyzną.
Niech Pani nie zmarnuje tych lat w służbie gminy BUKOWINA TATRZAŃSKA.
Życzę, by radni zaczęli wreszcie wspólpracować i zgłaszać interpelacje, by nastąpił rozwój Gminy,.a nie jak do tej pory, stagnacja.
Tyle jest do zrobienia: oświetlenie odnóg głównych dróg, utwardzenie nawierzchni, zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poprzez nacisk na Zarząd Dróg Krajowych, by wytyczyły więcej pasów do przejścia, choćby w samej Białce.
Cała Polska buduje ścieżki rowerowe. Nawet biedne gminy, jak Łapsze, mają środki na ten cel. Gmina BUKOWINA jest bogata, ale tego wcale nigdzie nie widać w działaniach służb publicznych.
Czy nie byłoby dobrym pomysłem powstanie targowiska przy granicy w Jurgowie?
Odciążyloby to nadmierny ruch Słowaków w dni targowe i gmina pozyskałaby kolejne środki finansowe z tego tytułu?.
Dzisiaj rolnicy wycofali się z upraw ziemi. Terenów pod inwestycje można znależć wszędzie.
Może trzeba zmienić system myślenia, ze dobro kończy się na moim podwórku i pomyśleć o szerzej zakrojonych działaniach.
Czekamy na zmiany.
górol28.11.2019, 20:31
Myśmy woleli żeby był autobus na Słowację .Do MORSKIEGO OKA to i fasiągami zajedziemy .Łaski nie robicie .
Bóbr28.11.2019, 19:05
W każdej sprawie wypowiada się wice wójt .Pytam się po co nam jest
wójt jak we wszystkich sprawach wypowiada się wójtowa ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl