29.11.2019, 17:00 | czytano: 7578

Mały biznes wkracza do parku

Arch. Podhale24.pl
Rada Miejska w Rabce-Zdroju zgodziła się na szersze otwarcie Parku Zdrojowego na działalność komercyjną m.in. handlową, czy gastronomiczną.
Dotychczas uniemożliwiały to liczne zakazy i ograniczenia w planie zagospodarowania przestrzennego, dlatego radni zgodzili się na wprowadzenie odpowiednich zmian w planie. - Wielokrotnie była prowadzona dyskusja, że nie możemy prowadzić działalności w parku. Chcąc wyjść naprzeciwko temu, jest propozycja, żeby wprowadzić taką możliwość. Liczę, że będzie możliwość zarabiania przynajmniej na tej części parku, którą administrujemy i utrzymujemy - mówił burmistrz Leszek Świder.
- Uchwała bardzo ważna, korygująca wiele rzeczy, narzekań, utyskiwań ze strony inwestorów i hotelarzy - wyjaśniał przewodniczący rady Józef Skowron.

Chodzi m.in. o rosnące koszty utrzymania Parku Zdrojowego, który w tym roku rozrósł się do bulwary nad Poniczanką. Samorząd liczy na to, że wpływy z dzierżawy pozwolą pokryć część kosztów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wpuszczenie handlu do parku czy otwarcie nowej gastronomii sprawi, że miejsce to zyska na atrakcyjności.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszczuch01.12.2019, 13:05
Radzie Miejskiej i Burmistrzowi pod rozwagę. Nie wszystko co kosztuje musi w sposób prosty przynosić dochód. Park miejski ma służyć wszystkim swymi walorami, a nie powinien stanowić miejsca na mały czy duży biznes, bo to się komuś należy. Mały biznes ma swoje miejsce na deptaku i na obrzeżach parku. Jeśli mały biznes wejdzie na żywioł, to walory parku będą degradowane. Może należałoby zrobić projekt lokalizacji takich obiektów/stoisk i poddać go pod dyskusję i osąd tych co chcą się na ten temat wypowiedzieć. A tak przy okazji. Ile wynoszą dochody z parkometrów usytuowanych na obrzeżach parku? Powinny zasilać kasę parku wprost. Zawsze to będzie lżej, bo tak właściwie to korzystają z parkingów ci co do parku przyjeżdżają... Na jego utrzymanie łożą również ci, którzy wnoszą do kasy miejskiej taksę klimatyczną. A sam park zwiększył również popularność Rabki i co za tym idzie biznesów rabczańskich z uzdrowiskiem związanych. Zepsuć jest łatwo. Poprzednie ograniczenia miały na celu utrzymanie walorów parku. Na krakowskich plantach nie ma też tych małych biznesów, a chciałyby być zapewne. Warto pomyśleć.
KN01.12.2019, 06:31
Od razu niech galerie postawiom na co komu park zieleni
oli30.11.2019, 18:24
Pomysł dobry.Każdy burmistrz jest dobry,jak dba o mieszkańców i pozyskuje kapitał dla miasta.
miejscowy30.11.2019, 10:59
Toalety najpierw wybudujcie. Ludzie obsikuja bulwary dookola jak zwierzeta. Jesli beda kebsy to i dwójki beda robic.
k30.11.2019, 10:49
Gdzie można zaczerpnąć informacji na temat tych biznesów? Mają być i co dalej? Panie Świder. Jakie ,gdzie i za ile? Mam nadzieję że to nie jakiś monopol i ustawa robiona pod konkretną firmę?????? Tak jakoś mnie to niepokoi i nie wiem czy słusznie?
Ewa30.11.2019, 10:14
Czy dzierżawa placyków pod uslugi gastronomiczno - pamiatkarskie bedzie całoroczna czy tylko sezonowa? Bo po sezonnie letnim jakoś trudno będzie o ruch w interesie.
miejscowy29.11.2019, 22:38
Rabka to same sklepy spożywcze budki z lodami nic ciekawo żadnego fajnego miejsca dla młodzieży typu bilard fajna Resteuracja dyskoteka centrum rekreacji wybudujcie basen
Popieram_Burmistrza29.11.2019, 21:25
I kończy się monopol pana J.
W końcu inni ludzie też będą mogli zarobić a nie tylko pan od wieczorków.
p29.11.2019, 17:24
przypominam że rabka nie ma planu zagospodarowania i jeszcze długo go nie będzie miała , a do parku to jak do rabki chce wejść grupa biznesmenów chyba jak mnie pamięć nie myli z podegrodzia ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl