08.12.2019, 09:20 | czytano: 4715

Radny upomina się o "lepszy nadzór nad Rynkiem"

arch. Podhale24
NOWY TARG. Były burmistrz, obecnie radny miejski - Marek Fryźlewicz wykazał troskę o główny plac w Mieście. Jak mówi - "Rynek jest piękny, ale są jednak pewne mankamenty". Owe mankamenty, to "osoby spożywające alkohol na ławkach w pobliżu kawiarenek, brak podświetlenia niektórych elementów Ratusza i niedziałające podświetlenie strumienia wody w fontannie".
- Mam nadzieję, że nasz Rynek będzie w przyszłości - szczególnie od wiosny - pod lepszym nadzorem ze strony odpowiadających za to służb miejskich - napisał w interpelacji do burmistrza.
W odpowiedzi Grzegorz Watycha napisał: "Temat dotyczący spożywania alkoholu na ławkach na Rynku przekazałem do Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która problem omówiła na spotkaniu w dniu 27 listopada 2019 r. Zgodnie z art. 14 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałanie alkoholizmowi „Zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów”. Powyższe zachowanie jest więc wykroczeniem za, które może być nałożony przez Policję mandat karny w wysokości 100 zł. lub może być też skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Nowym Targu. W związku z powyższym faktem, celem wyeliminowania tego typu zachowań poleciłem objąć nadzorem rejon Rynku poprzez wykorzystanie miejskiego monitoringu, którego cześć kamer obejmuje również ten rejon, a także zwróciłem się z prośbą do Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu o częstsze patrole w tym rejonie. Jednocześnie chciałbym nadmienić, iż w przypadku ujawnienia osób spożywających alkohol ww. miejscu należy każdorazowo poinformować o tym fakcie telefonicznie bezpośrednio oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu dzwoniąc na numery 18 26 10 400 lub 18 26 10 402, który na miejsce skieruje patrol."

Co do iluminacji Ratusza, burmistrz wyjaśnia: "Brak podświetlenia niektórych elementów budynku Ratusza jest spowodowany eksploatacją (zużyciem) układu zapłonowego, dlatego też żarówki notorycznie się spalają, są wymieniane sukcesywnie, jednak istnieje możliwość czasowego braku oświetlenia spowodowane jest to opóźnieniami w dostawie z hurtowni, w której są zamawiane. Ponadto, informuję, iż Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji zastępuje obecny układ zapłonowy tj. zapalnik świetlny zamiennikiem takiej samej normy klasowej."

Z kolei - "niedziałające podświetlenie strumieni wody w fontannie w ilości 9 szt. - jest spowodowany rozszczelnieniem się łączy lamp oświetleniowych fontanny. Koszt jednej lampy oświetlenia wynosi 4 212,47 zł . W związku z tym, że oświetlenie zostało uszkodzone w październiku na koniec okresu funkcjonowania fontann, zadanie zostanie zrealizowane w momencie otrzymania środków na ten cel z Budżetu Miasta. Gruntowna naprawa fontann wynika z przeglądu pogwarancyjnego w czerwcu 2019 r. zleconego firmie montującej fontanny."

opr. s/
zobacz także
komentarze
Adam10.12.2019, 08:40
No właśnie co z Sylwestrem? Zakopiec organizuje taki, że hej a tu posucha? Kulturalna Stolica Podhala?
Kasia09.12.2019, 23:07
Ja mam pytanie dlaczego nie ma obiecywanego Sylwestra na Rynku?
Liberum09.12.2019, 22:42
Veto vel Joanno
Wybór Watychy i Liszki to wybór między dżumą a cholerą. Mieszańcy wybrali dżumę. Wyjdź na ten rynek a potem powąchaj kurtkę jak wrócisz do domu. Nowy Targ umiera tym razem na raka a Watycha jeszcze lodowisko robi w tym smogu i równocześnie alarmuje żeby nie opuszczać domów. Gdzie sens i logika?
Veto09.12.2019, 20:40
Rynek za Watychy odżył i zaczęło się coś dziać a nie to co za poprzedniej władzy. Zakopane żałuję że nie ma targów ani takiego rynku jak my. Nie zmieni to pisanie przez opozycję jakoś bzdur tutaj ani straszenie referendum bo mieszkańcy pokazali że wolą zdecydowanie Watyche od Liszki
Baśka09.12.2019, 19:18
Najpierw brudne dachy kawiarenek. Teraz barakowozy robotnicze przy lodowisku. Potem jeszcze Wstążka ?posadzi? las choinek wokół ogrodzenia, które po każdym wietrze będą się przewracać. I wszechobecny SMOG. Królowa kiczu wymiata
Nowotarżanin09.12.2019, 14:27
A skarbnik mówił że jak nie bedzie nowej stawki za śmieci to musi zwolnić pracowników {pewnie wiceburmistrzow}. Dobrze że są nowe ceny {dla wiceburmistrzow dobrze}
Strachu09.12.2019, 09:46
A kto siedzi na monitoringu miejskim i nic nienie widzi ? Śpi czy co ?
Ona09.12.2019, 07:42
Pan Watycha z Panią Steg mają ważniejsze sprawy na głowie niż jacyś tam bezdomni. Targi bożonarodzeniowe, lodowisko smogowe, bal burmistrza, raut burmistrza... Jest co robić. Nie zwracajcie głowy detalami. Za porządek na rynku i tak odpowiada pan Wojtaszek Waldemar z Maniów
Aśka09.12.2019, 06:47
Rynek jest nowy. Może się podobać lub nie ale obowiązkiem burmistrza jest dbałość o mienie. Niestety z tych nawet prostych zadań Watycha jak widać się nie wywiązuje. Nawet drzewo przy ratuszu usychały bo było niszczone przez wstążki.
Egon09.12.2019, 06:45
Panie Olsen jakzeš taki mundury to jak Ci się podoba 35mln na MOK?Moze najpierw trzeba zadbać o powietrze i wyeliminować stare piece węglowe. Niestety obecny burmistrz to porażka, napisze kolejny raz, burmistrza wybiera się z takiej partii, jaką obecnie jest u władzy, i dotyczy to każdej opcji. Jak nie wiecie dlaczego, to już wam nic nie pomoże.
takitam.08.12.2019, 23:19
"rynek jest piekny" - betonowa pustynie mozna nazwac "piekna"??? ***, wez sobie sprawdz jak smakuje 30 stopni celsjusza na trawie i na betonie.
olsen08.12.2019, 21:45
No cóż Gregor teraz będziemy patrzeć na twoje działania szeroką optyką retoryką obserwacyjną Radnego Fryźlewicza ,to jest śmiech na sali .Cóż to za problem te oświetlenia fontanny i ratusza. Panie Fryźlewicz te elementy oświetlenia są od ręki i są na specjalne zamówienia , bo hurtownie je nie zamawiają by nie zamrażać swoje pieniądze. A po za tym od tego nie jest Burmistrz są od tego podległe służby. Skoro Pan widzi problem w żarówkach to szkoda, że nie urodziłeś się Pan w wieku XIX rola latarnika miejskiego, była by nadrzędną do swoich upodobań ..Jedno mogę tylko przyznać rację z tymi toaletami WC w Rynku i ich likwidacji,chyba Pan przewidział ? co by było jakby mieszkańcy z bloków , wspólnot mieszkaniowych masowo korzystali z WC miejskiego żeby zaoszczędzić na wodzie (genialny plan bankiera Liszki, naliczanie śmieci od ilości zużytej wody )i ta oszczędność by skutkowała większym naliczaniem za śmieci dla mieszkańców domów , to był by bunt w mieście .Tylko modlić się żeby fekalia do reklamówek nie dawali i wrzucali do pojemników albo przez okno by zaoszczędzić. Następny oświecony Radny Liszka, nawet nie pomyślał że w blokach mieszkają ludzie starsi ,którzy są bez radni i którym może się za kamienieć spłuczka i zawór, i woda może się lać bez przerwy i trzeba będzie zapłacić ogromne pieniądze za wodę i śmieci. Takich mamy mądrych radnych, że pozostaje mi tylko współczuć Gregorowi tym co mu zastawili i jak mu wytykają zarządzeniem miastem . A odnośnie Pijaków Panie Fryźlewicz koło domu miałeś Pan pijanie Piwa , wtedy Panu nie przeszkadzało?, mnie tak jak z dziećmi spacerowałem po wałach , dlaczego Pan wtedy nie interweniował jak pijaki leżały na wałach.
Gg08.12.2019, 20:29
A dlaczego kościół Nie pomoże bezdomnym? Może p. Fryzlewicz mógłby oś u księży zdziałać, bo zawsze z nimi był bardzo blisko zamiast wyszukiwać preteksty by dowalić burmistrzowi? Jeśli panu leży na sercu los tych ludzi to proszę działać a nie gadać.
antyburmistrz08.12.2019, 20:04
Bardziej się martwię co na to Watycha? Postawi te obskurne barakowozy przy lodowisku? Postawi lodowisko w tym smogu? Będzie truł nasze dzieci? Na wymianę żarówek nie liczę bo to taki antytalent samorządowy.
ja08.12.2019, 18:16
a co na to radny Liszka ??? na plakatach wyborczych koło kościoła NSPJ był bardzo blisko fryzlewicza .
Kajtek08.12.2019, 17:12
Ja bym się pod ziemię zapadł ze wstydu przyznając się poprzednikowi, że nie potrafię żarówki wymienić. Watycha albo odpłynął albo nie czyta co podpisuje
Andrzej z Kolejowej08.12.2019, 16:52
Kompromitacja Watychy jako gospodarza. Porażka
Bolek08.12.2019, 15:51
Po co zmienić żarówki w fontannie czy zrobić noclegownię żeby bezdomni mieli gdzie spać. Powiesi się wstążki pięknie będzie. Wstążka dobra na wszystko
miescon08.12.2019, 15:22
Jak nie Liszka, to Fryźlewicz. Włodarze
malkontent08.12.2019, 15:11
Aj aj aj za te kible ,spieprzoną rewitalizację i telebim może byście rozliczyli byłego burmistrza , a za wstążki i brud nowego .
Oj nie masz ty Nowy Targu szczęścia do włodarzy .
Mombasa Asad08.12.2019, 13:45
Siedziałem na ławce w rynku w Andrzejki od 20 do 24. Z telefonem w ręku i po patrol raz po raz. Zero odzewu. Nic tylko kebab w aucie
???08.12.2019, 13:08
A ja się pytam co z oświetleniem na zabytkowym moście na Czarnym Dunajcu? Dwa lata temu zgłaszałem, że już mało która lampa świeci. Poinformowano mnie, że się zajmą tym. Na dzień dzisiejszych już chyba jedna żarówka świeci. Spali się i ona to problemu nie będzie. Może o to chodzi?
Bezcala08.12.2019, 11:49
Grzegorz Watycha zlikwidował straż miejską i noclegownię dla bezdomnych. Wysłał ich do ośrodków na zimę. Wiosną wracają do miasta. Skoro nie mają sypialni ( noclegowni) to śpią w salonie ( na rynku). Proste i można było taki scenariusz przewidzieć.
cyngiel08.12.2019, 11:39
Panie Grzegorzu jeszcze burmistrzu. A jak panu wysiądzie żarówka w domu np. w salonie to ją pan wymienia czy na coś czeka? Może się sama zapali? Nie no skandal z takim burmistrzem. Kto mu pisze te bzdety?
KNT08.12.2019, 11:36
Watycha otrzymał nowy rynek. Bardzo szybko go zasyfił. Brudne dachy kawiarenek, wszędzie ptasie kupy, bezdomni którzy śpią na ławkach, zimą nieodśnieżone alejki i obskurne kontenery przed lodowiskiem. I te dwa barany. Złośliwi mówią, że to taki nowotarski śpiący rycerz. Zastyga scena: Grzegorz z Jonną wychodzą z Villi Toscany.
abc08.12.2019, 11:13
no i odpowiedział - a ciekawe co to zmieni?
pijacy byli, są i będą - kto ich ma usunąć? policja - proszę mnie nie rozśmieszać.
co do oświetlenia to ciekawe jakie to koszty?
fontanna - 9 X 4,5 kawałka to też koszt i to nie mały.
abc08.12.2019, 11:05
fatalna wokół rynku jest nawierzchnia z kostki brukowej. Po kilku latach od remontu kostka siadła niesamowicie i porobiły się dziury.
xyz08.12.2019, 10:39
Burmistrzem od 5 lat jest Grzegorz Watycha i od 5 lat na rynku walają się żule - ludzie bezdomni, którym zlikwidował noclegownię. Problem się sam nie rozwiąże. Przebywanie pod wpływem alkoholu nie jest karane panie burmistrzu, niech pan już nie bredzi. Była straż miejska to reagowała a teraz? Wstążki, wizje, bale, MOKi i SMOG. Taka rzeczywistość Smogowej Stolicy Polski.
Swój08.12.2019, 10:33
Macie problem, i wydawać nasze pieniądze na byle g***. Ten radny niech pomyśli o ludziach chorych potrzebujących pomocy. Może najpierw niech wypróbuje we własnym domu. Jest wiele rzeczy do zrobienia, a nie byle bzdety. ???????????? Tylko najpierw myśleć potem mówić. Naprawdę dobra metoda
STAŚ08.12.2019, 10:13
Wszystko jasne !
Stary burmistrz, jak włodarz, wydaje polecenia. Urzędujący, działa !!!
Jest ok.
Rynkes08.12.2019, 10:00
No to lepiej nic nie robić. Ale mamy włodarza. Na wstążki bale i etaty kolesiów są pieniądze
avivat08.12.2019, 09:50
Siedzę i rzewnie płaczę! Ze śmiechu! Panie Watycha niech pan przeczyta to co pan powiedział i zastanowił się nad tym, czy nadal sprawować funkcję burmistrza! Pan Fryźlewicz zapomniał, że ZAKOPAŁ nam nowo wyremontowane za ciężkie pieniądze kible miejskie, co doprowadziło niemal do klęski ekologicznej (podlewanie wszystkiego co jest wkoło). Natomiast co do pięknego Rynku, to zabetonowanie go i zwiększenie tym samym natężenie smogu, temperatury w lecie, brak zieleni miejskiej itp itd! Niech się pan lepiej w tych kwestiach w ogóle nie odzywa!
nowotar08.12.2019, 09:35
Mając takiego burmistrza,to tylko siąść i płakać!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl