08.12.2019, 15:53 | czytano: 2837

Marszałek Smółka: "Rozwijamy infrastrukturę kolejową"

zdj. UMWM
Zakopane gościło uczestników XVIII Konferencji Naukowo-Technicznej Nowoczesne Technologie i Systemy Zarządzania w Transporcie Szynowym, organizowanej przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP oddział w Krakowie.
- Rozwijamy infrastrukturę kolejową w całym regionie, planujemy zakup nowych pociągów, budujemy zaplecze dla taboru kolejowego - mówił Łukasz Smółka. wicemarszałek Małopolski.

Podczas konferencji sporo czasu poświęcono nowoczesnym technologiom w projektowaniu, budowie, utrzymaniu, diagnostyce i eksploatacji infrastruktury szynowej oraz taboru szynowego do przewozu osób i rzeczy, a w szczególności: realizacji inwestycji 2014 – 2020 i planom na kolejne perspektywy 2021 – 2027, w tym wielkim projektom: CPK, KDP, Rail Baltica, Podłęże – Piekiełko itp., konsekwencjom i problemom wdrożenia IV pakietu kolejowego, czynnikom warunkującym bezpieczeństwo przewozów kolejowych, rozwojowi transportu szynowego w miastach i regionach zintegrowany z innymi gałęziami transportu, działaniom na rzecz wzmocnienia konkurencyjności transportu szynowego osób i rzeczy.


Konferencja zgromadziła 615 uczestników, przedstawicieli 198 polskich i zagranicznych firm, instytucji oraz jednostek naukowych i naukowo-badawczych z branży kolejowej. W trakcie siedmiu sesji wygłoszono 64 wystąpienia, w tym referaty naukowe i naukowo-techniczne.

UMWM, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
my sami08.12.2019, 17:36
rozwijacie &&& następne sympozjum naukowe i bankiet
do konkretów08.12.2019, 16:27
Przyjechali-pobawili/za nasze/-a my dalej w korkach-
bo koleją wciąż wolniej niż na rowerze.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl