10.12.2019, 08:30 | czytano: 7449

Wójt przeprasza, bo nie ma obiecanych pieniędzy dla strażaków "Jest mi wstyd i czerwienię się"

Arch. Podhale24.pl
Wójt Jakub Jamróz obiecał 600 tys. zł na zakup nowego samochodu dla OSP Łapsze Wyżne. Jednak w budżecie gminnym udało się zabezpieczyć jedynie 200 tys. zł. Strażacy nie kryją rozczarowania, włodarz przeprasza i zapewnia, że postara się pozyskać pieniądze z zewnątrz.
Strażakom od 1993 roku do chwili obecnej służy ten sam pojazd. Po obietnicach dofinansowania ze strony gminy, wyremontowany został garaż oraz zgromadzono środki potrzebne na wkład własny do zakupu nowego samochodu strażackiego.
Na ostatniej sesji Rady Gminy Łapsze Niżne obecni byli strażacy z Łapsz Wyżnych. Nie kryli rozczarowania brakiem obiecanych pieniędzy. – Wójt stwierdził, że będzie problem z pieniędzmi na ten cel, a na zebraniu wiejskim obiecał, że przeznaczenie 600 tys. zł dla naszej jednostki jest święte i nie do ruszenia. Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo rozgoryczeni, zwłaszcza, że to nie pierwszy raz – stwierdził jeden ze strażaków. – Panie wójcie, jako jednostka jesteśmy na każde wezwanie. Można na nas liczyć, a czy my możemy liczyć na pana? – zapytał bezpośrednio wójta.
Jakub Jamróz odpowiedział, że jest mu przykro i wstyd za to, że nie może wpisać do budżetu na przyszły rok 600 tys. zł. Zaznaczył, że nie wynika to z chęci oszukania ich w jakikolwiek sposób, ale z drastycznej podwyżki bieżących wydatków w gminie, m.in. w oświacie. – Dostaliśmy zbyt mało pieniędzy z centrali na te zadania, które zostały bardzo mocno obciążone wzrostem wydatków. Jest mi wstyd i czerwienię się na myśl o tym, że nie jestem w stanie dotrzymać danej wam obietnicy – kontynuował.

Poinformował również, że zapuka do wszystkich możliwych drzwi, aby pozyskać jak najwięcej dotacji na nowy samochód. Podziękował za poświęcenie strażaków i za to, że można na nich zawsze liczyć. – Chciałbym, żebyście mogli powiedzieć to samo o gminie. Przykre, że dotyka to nas. Marnym pocieszeniem jest fakt, że spotyka to tak naprawdę wszystkie samorządy. Z jakimkolwiek samorządowcem nie rozmawiam, wynika, że nie są w stanie dopiąć budżet i nie planują żadnych nowych inwestycji. Nas to też czeka – zakończył wójt.

Radni zgodnie stwierdzili, że na bezpieczeństwie mieszkańców nie należy oszczędzać. – Te 600 tys. zł to była świętość. Współczuję strażakom, bo wrócimy do punktu wyjścia. Czuwają nad naszym bezpieczeństwem,. Tak nie może być – skomentował jeden z radnych.

Rada skierowała wniosek o przygotowanie uchwały, która pozwoli na zabezpieczenie środków finansowych na zakup nowego samochodu strażackiego w wysokości 300 tys. zł na przyszły rok.

ao/
zobacz także
komentarze
f.121.07.2020, 14:46
Najlepiej by było żeby to towarzystwo wzajemnej adoracji wyjechało gdzieś na wczasy i nie wróciło więcej do Gminy!!!! Czasami może zabraknąć słów ale nie własnego zdania.Szczerość to coś dla silnych ludzi. Słabi jednak wybierają kłamstwa.To że Cię otaczają i się z Tobą śmieją nie oznacza,że są dla Ciebie życzliwi.Ludzie nieraz udają dobrych.Jak się ogląda sesje to widać co wyprawia Wójt, ta cała Boże się pożal Rada?... na temat...pytasz czy skorzystają z rozumu to ciekawe pytanie????? Zmieniłeś poglądy to dobrze,bo takiego dziadostwa chyba jeszcze nie było w tej Gminie.Honor dla tych Ludzi to jednak obce słowo!
na temat?24.05.2020, 19:18
Byłem przekonany, że to Gmina jest dla człowieka a nie człowiek dla Gminy.Innymi słowy,to Gmina powinna być naszym sługą a nie my jej niewolnikami.Ale ostatnio byłem zmuszony zmienić swoje poglądy dotyczące właśnie działalności tej Gminy Łapsze N.Tak sobie myślę, że czasem pies ,którego karmisz okazuje więcej wdzięczności niż człowiek któremu pomagasz.Tak czekam kiedy Ci uczeni zdejmą w końcu te różowe okulary i zaczną korzystać z rozumu bo po to go mają!!!Tak mi się wydaje....
mieszkaniec18.04.2020, 18:28
Pewnie są Gminy na Podhalu,które i bez kryzysu nie potrafiły związać końca z końcem ,ponieważ mamy takich Wójtów ekonomistów ! Taka jest między innymi Gmina Łapsze Niżne.Co teraz będzie jak kryzys zapuka do jej drzwi ?Będzie znowu wszystkim po równo!!!Co dalej podnosić ludziom podatki,czy te mądre głowy mają jakieś rozwiązanie???Czy ta cisza ze strony Urzędu zwiastuje jakieś fatum,czy może ciszę przed burzą?Gmina zupełnie się nie interesuje życiem mieszkańców w czasie pandemii.
wyborca09.04.2020, 16:15
Dramatem naszych czasów jest to że głupota zabrała się do działania na szkodę naszego społeczeństwa.Mądrość jest marzeniem płytkim ,ale burzliwym.Głupota zaś marzeniem bezdennym,ale martwym.Ot i cała filozofia.Sytuacja jest bardzo trudna dla nas wszystkich i oczekiwał bym mądrych decyzji tak Rady jak i Wójta to wszystko czego oczekuję od Władz Gminy!!!!!!!Czy jest to możliwe w tej Radzie????????
obserwator03.03.2020, 09:55
Co sesja to mieszkaniec tej Gminy ma niezałatwione problemy a to z jego niewiedzy,a to z kompletnej niewiedzy Radnych, a to z opieszałości Władz Gminy !!!A ja powiem tak widziały gały co brały,po co teraz płakać skoro mleko się rozlało ? Trzeba się zastanowić kogo się wybiera. i po co się wybiera? Pytanie czy ma dbać o dobro mieszkańców czy o własną kieszeń bo to pytanie na czasie moi drodzy wyborcy......
wyborca20.02.2020, 12:21
P.Radni p.Wójcie...Nigdy nie zaczynajcie niczego w gniewie. Tylko głupiec wyrusza w rejs w trakcie sztormu. A zatem nie każdemu kto tonie należy podać rękę. Dyplomacja to sztuka mówienia ludziom w taki sposób aby pytali o drogę. Oglądając sesje z przykrością muszę stwierdzić że właśnie owa dyplomacja kuleje i to mocno ! Do tego trzeba by było dodać kulturę ,obycie ,wiedzę za czym się głosuje ? To nie było by takich sytuacji jak Falsztyn ,Frydman ,Niedzica i.t.d.tylko likwidacje ???Gmina była by oceniana pozytywnie ,no i wpisy były by inne czyli pozytywne...tak myślę.....A tak trzeba się wstydzić !!!!!!!!!!!Oj trzeba!!!!!
alek25.01.2020, 12:43
zniesmaczony! Gościu czytaj tygodnik podhalański to dopiero zobaczysz jakie brednie opowiada Wójcina z Łapsz N. Zgodnie z moją maksymą i tu dobry żart???Być błiżej ludzi,,,,,i zapomniał dodać,,,,,,,,,,niektórych ludzi z mojego otoczenia.Jeśli się nie mylę to wygrał pieszą kadencje z tym hasłem, ale z jedną Radną która w takie zapewnienia wierzyła i teraz już zwątpiła i dobrze ,bo to jeszcze 4 lata.Chyba takie postępowanie Wójta nic dobrego tej Gminie nie wróży,obym się mylił.
zniesmaczony23.01.2020, 11:14
Przeczytałem ciekawy wpis na tej stronie tak myślę...... i co dalej...dotyczący bogobojności Rady ,Wójta itd. Braku logicznego myślenia i wiele wiele innych spraw. Jednak było by tu konieczne przytoczenie słów filozofa profesora ks.J, S. Tischnera........ Religia jest dla mądrych.A jak ktoś jest głupi i jak chce być głupi nie powinien do tego używać religii ,nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać !!!!!! koniec cytatu. Czy nie warto się nad tym zastanowić?Może było by mniej tego zakłamania ,buty ,pychy ,arogancji!!!A i sesje wyglądały by inaczej i nie ma sensu atakowania jednego czy drugiego Radnego to tylko będzie rodzić zacietrzewienie, a nie o to chyba chodzi..........
kolega z klasy22.12.2019, 20:13
Piękna fotka!!!oj piękna ,a jaki Kubuś smutny aż żal patrzeć serce się kraje.Oj wstydzić i rumienić się trzeba faktycznie za takie zarządzanie Gminą . Jeśli buta ! arogancja ! kłamstwo ! zaczyna kroczyć przed człowiekiem...... to często jest to koniec takiego człowieka, to tak ku przestrodze.Radni też mało inteligentni skoro popierają takie uchwały, które osłabiają budżet ,dlatego budżet no cóż dostał rozwolnienia tak to trzeba chyba rozumieć.Prognozy na przyszłość no nie ciekawe szkoda....
edek19.12.2019, 11:53
Uprzejmy obywatelu....pytasz o turystykę ? gdzie na niby miałby ten turysta przyjechać i do jakiej miejscowości w tej Gminie by oczywiście wypoczywać to moje pytanie ? Jeśli chodzi o obiecanki Wójta było ich tyle że kto jest w stanie to zapamiętać, ale przytoczę kilka .....tor saneczkowy na Polanie Sosny ,lodowisko w Niedzicy obok GOKu.jest nie ma?? a czy to ma coś z turystyką????? z punktu widzenia Władz Gminy nie!!!!!!!Trzeba by było zarabiać na turystyce jak inne Gminy a nie robić inwestycji nie przemyślanych i brać kredyty na te poronione pomysły.
Uprzejmy obywatel18.12.2019, 21:48
Panie Wojcie, w koło tylko slychać o tych "wspanialych" ścieżkach, które nawet nie wnoszą żadnych zysków do naszej gminy, tylko pieniądze są wydawane. Turystyka i turystyka w koło...a jaką my mamy turystyke? Każdy jedzie do Bialki, Bukowiny.

Chyba lepiej by bylo zainwestować pieniądze w coś bardziej potrzebnego m.in samochód strazacki. Nie można znaleźć na to pieniędzy i na inne inwestycje ? Tylko na ściezki nieszczesne dają ?

Tyle obietnic, nagle na nic pieniedzy nie ma, a dlugi rosną...
kolega13.12.2019, 19:47
Też na Kubę głosowałem ale się zawiodłem, jednak na takie stanowisko powinien być wybrany człowiek mający pojęcie o administracji i zarządzaniu.Tutaj jest też winny Skarbnik ,Sekretarz no i Rada,która głosuje bezmyślnie!!!!!!No cóż sytuacja jest tragiczna jak widać z wpisów na tej stronie.Mamy takiego Nieudacznika jakiego wybraliśmy i trudno trzeba się z tym pogodzić.
antyPO13.12.2019, 17:58
Też rozczarowany:
W sedno, ale naród takiego wybrał.......
Też rozczarowany13.12.2019, 16:18
Wójt się poprostu nie nadaje na to stanowisko i ten fakt was boli - ja was rozumiem .....
Mieszkaniec12.12.2019, 16:25
W każdej gminie modernizują drogi chodniki ciągną linie z gazem żeby ulepszać życie ludzi a u nas ścieżki rowerowe w tym wójt widzi przyszłość żal poprostu panie Dziubanie wróć pan bo niektórych widać że myślenie bardzo boli a radni masakra nawet na sesji nie potrafią się wysłowić tylko godaja żal żal
mika12.12.2019, 13:46
do obserwator
z całym szacunkiem , niecha pan wytłumaczy mi jak mieszkańcy np z Trybsza Łapsz Wyżnych czy Łapszanki mają sie dostac niby na tą scieżkę rowerową> zabrać na plecy Rower i na ścieżke polami
i co dalej??????12.12.2019, 09:33
Wójcie....wstyd to jedno to fakt!!a czerwienić by się nie trzeba było gdyby to stowarzyszenie bogobojnych Radnych na czele z Panem zaczęło cokolwiek myśleć .. to drugie.Gdyby Radni nie myśleli o gaszeniu światła ale o rozwoju tej Gminy zmierzającej do dobrobytu sytuacja była by zupełnie inna.Należy myśleć perspektywicznie bo inaczej światło zgaśnie naprawdę ale to może i dobrze.
Śpisok11.12.2019, 19:37
Tak jak napisał niżej obserwator...
Na bezpieczeństwie mieszkańców i turystów się niestety oszczędza ( mowa tutaj o OSP z całej Gminy i o ratownikach którzy czuwają na wodach Jeziora podczas okresu wakacyjnego )
Do jakiego wielkiego nieszczęścia musi dojść żeby wójt otworzył oczy?
Na sprzęt nie ma ale na jeżdżenie służbowym samochodem w celach prywatnych (pozwolę sobie napisać prywatnych bo nie kojarzę żeby siedzibę Gminy przenieśli do Kacwina i żeby godziny otwarcia urzędu zmieniono na wieczorne) pieniądze są?

Straż Pożarna
Ratownicy
Policja - TO POWINNA BYĆ ŚWIĘTOŚĆ NR1 NA LIŚCIE
strażak11.12.2019, 19:28
W zeszłym roku remiza w Łapszach Wyżnych była remontowana i odnawiana. W tym roku kazał Pan Wójcie wykuwać, obniżać i przerabiać wjazd do remizy gdzie stoi Star żeby nowy samochód pożarniczy mógł tam wjechać bez problemu . Teraz wychodzi że na nowe auto kasy nie ma ale nasuwa się pytanie: Czy te budowlane rewolucje z roku bierzącego i ubiegłego to nie jest marnotrawienie gminnych pieniędzy? Jaki jet sens coś remontować później znowu niszczyć i znów naprawiać? Nikt za to nie powinien beknąć?
Obserwator11.12.2019, 19:14
Tak narzekacie na ścieżkę rowerową a całe lato jezdzicie po niej z dziećmi a później na fb zdjęcia jak to pięknie i aktywnie wypoczywacie zastanówcie się nad sobą . Turyści super że przyjeżdżają więc skoro już są to warto coś mieć w tej gminie co ich zaciekawi siedzicie tylko przy komputerach i na telefonach i narzekacie a wiecie dlaczego? Bo tylko tyle umiecie żal mi takich ludzi których jedynym zajęciem jest krytykowanie będą wybory wystartuj jeden z drugim i zobaczymy jak Wam pójdzie. Ps później znowu winny byłby Jamróz bo tak zaniedbał gminę i tak w koło Macieju. Taki już urok naszych mieszkańców tak źle i tak niedobrze poczytajcie o innych gminach ile podniosły opłaty i jakie mają problemy to może złagodniejecie trochę
obserwator/mieszkaniec11.12.2019, 15:28
Tak samo jest z zabezpieczeniem zbiornika Czorsztyńskiego...
Za kadencji P.Dziubana zawsze było zabezpieczenie i wsparcie ratowników oraz policjantów ze strony Gminy Łapsze. Teraz to bywa z tym róznie. Teraz wsparcie jest tylko dla wodnego komisariatu policji i organizacji ratowniczej kolegi policjanta. Jak to jest? Wspiera się znajomych nie patrząc bezpieczeństwo mieszkańców i wypoczywających turystów?
alek11.12.2019, 13:48
Nie jest to Wójt z mojej bajki i nigdy się z polityką Wójta nie zgadzałem i chyba nie zgodzę nie będę się jednak pastwił nad kimkolwiek bo to nie leży w mojej naturze. Ale szkoda mnie osobiście tego człowieka to jeszcze 4 łata o ile Gmina dotrzyma do końca.Jedno jest jednak konieczne porozumienie tak ze strony Wójta jak i Rady w innym przypadku światło zgaśnie!!!!
niemędrek11.12.2019, 13:40
DO Łapsz W. powrócił z USA mędrek nad mędrkami, radny z najdłuższym stażem w gminie. I co nowego wymyślił? Hm, to tylko on potrafi tak myśleć. Otóż, okazało się, że wójt za pieniądze obiecane strażakom na nowy wóz strażacki planuje zmienić sobie samochód służbowy (też auto) na nowy. I w tym pomyśle kibicuje mu ów mędrek z Łapsz W., popiera pana wójta, bo oczywiści, pan wójt musi się godnie prezentować.Ot i cała filozofia łapszańska.
Obserwator11.12.2019, 10:38
Przeliczył się pan panie wójcie z tymi ścieżkami rowerowymi po co na co to do życia raczej nie jest potrzebne a wóz strażacki owszem ale pan chyba się z choinki urwał na poważne inwestycje nie ma a na głupotę czyli ścieżki są pieniądze masakra dziękujemy za współpracę
Rufio11.12.2019, 08:13
Panowie strażacy, z pretensjami idźcie do rządu albo do posłów. Chcieliście aby PiS rzadził, to macie. Przed wyborami naobiecywali wszystkim wszystko, po wyborach okazuje się, że nie ma na nic pieniędzy. Budżet gminy to m.in. odpis z podatku PIT. Jak się obniża PIT to i do gmin trafia mniej, bo do skarbu państwa musi iść tyle co wcześniej. Jak sie robi pseudo reformę oświaty a nie daje na nią kasy, to koszty muszą płacić gminy bo rząd tak napisał w ustawie. Jak się obiecuje podwyżki, ale nie daje na nie środków to znowu muszą płacić gminy. Rząd przerzuca na miasta i gminy wszystkie koszty, to czemu się dziwić że w końcu samorządom zaczyna brakować. Niejeden wójt składał obietnice i miał plany, wierząc że państwo zachowuje się stabilnie i przyzwoicie, a okazało się rząd zachowuje się jak zbójnik. Łapsze to nie pierwsza gmina która wpadła w problemy przez politykę rządu. W Łapszach nie ma samochodu dla straży, w Czarnym Dunajcu tną etaty i inwestycje, w innych gminach wstrzymują przetargi inwestycyjne. Pokażcie jeną gminę na Podhalu która nie wpadła w problemy... nie ma takiej. Nawet duże miasta rezygnują z inwestycji, wszędzie słychać że samorządom brakuje kasy bo muszą płacić za pomysły rządu. A to dopiero początek problemów. Chcieliście PIS, to macie co wybraliście. Macie Paluchową, Siarkę, GutaMostowego to do nich idźcie zapytać czemu głosowali za takimi ustawami, jakie interpelacje składali żeby coś zmienić w sprawie finansów gmin...
kolega ze szkoly10.12.2019, 19:17
wstydź się Kubuniu wstydź
xyz10.12.2019, 18:59
W Łapszach W. mają mędrka nad mędrkami, który więcej czasu spędza poza Łapszami, a radnym jest. Chwali się stażem radnego, a nic nie zrobił dla "swoich" konkretnego. Przypisuje sobie czyny i chwałę, na zebraniach wiejskich przytakuje wójtowi "ja też tak myślałem".
rower10.12.2019, 18:52
...a może taniej byłoby podreperować rowery ze śmietnika, odnowić i dać strażakom zamiast auta, bo przecież ścieżki rowerowe są, to trzeba je jakoś zagospodarować....ścieżki będą tętnić życiem....to jest główne przedsięwzięcie naszego wójta.
wyborca10.12.2019, 18:42
to pewnie i na chodnik czy boisko też pieniędzy nie będzie??? - to pytam głośno po co te obietnice wójta na spotkaniu wiejskim?-brak słów.
NT10.12.2019, 17:54
Ale!!!!!się porobiło Gmina wszystkich w koło wyprzedziła i pokazała goły tyłek ? ale jaja gospodarze....... tak trzymać to będzie po ŁAPSZACH stolicy Spisa.Wojtek dobrze mówisz Wójcie nie uginaj się przed tymi wyborcami to oni ciebie wybrali nie ty ich...
ens10.12.2019, 14:50
Nie ma co się złościć przecież dogasić kupkę popiołu przyjedzie Państwowa.
trza kumać , a nie narzekać , albo dymisjan10.12.2019, 14:04
Fatalnie się dzieje w gminie . Szło to jeszcze z rozpędu , bo Wójt Dziuban umiał rządzić i myślał przyszłościowo , a teraz pchałeś się na urząd u spisoków , to se teraz radź i nie narzekaj na poprzednika . ja pisałem po wyborach ,ze ten młokos po wyborach trochę porządzi , a potem będzie totalna klapa , BO ZE SPISOKAMI TO TRZA UMIEĆ , A TO NOWIŚ , KTÓRY Z ZAPORY WYSZEDŁ , A TAM SAME PIENIĄDZE LECIAŁY TYMI SZTOLNIAMI I DO KABLI energia JAK GRUSZKI NA WIERZBIE , A TU TRZA KUMAĆ .
baciok@10.12.2019, 13:31
Cytat z Pana Wójta ,,Dostaliśmy zbyt mało pieniędzy z centrali na te zadania, które zostały bardzo mocno obciążone wzrostem wydatków".
Panie Wójcie trzeba powiedzieć wprost
PiS nas oszukał i nie dał na podwyzki w oświacie
Po co kręcić ze jakaś wladza centaralna.
jej jej10.12.2019, 13:26
he he he.....sprawdzają się obawy p. Radnej Janiny S.o samorządzie ,budżecie,rozpasaniu się Gminy,podejmowaniu nie trafionych inwestycji,obiecanki Wójta bez pokrycia, to wszystko nakłada się na negatywny wizerunek Gminy, Rady i takiej sytuacji jaką mamy obecnie.Do tego trzeba dodać wysokie zadłużenie ,no i mamy pełny obraz Gminy.Stasek...sam sobie odpowiedz to wszystko to jedna wielka ściema u góry na czerwono redaktor daje odpowiedz ?
Obiektywny10.12.2019, 12:55
Ale dla Ciebie są?
co dalej10.12.2019, 12:21
Proszę pozwolić p. Wójcie p.Prelichowi zgasić światło a Pan jako Wójt ostatni zamknie Gminę i po sprawie! p. Prelich utraci kasę którą pobiera za pełnienie funkcji Radnego, Komendanta Gminnego itd.Jaki Wójt taka Gmina jacy Radni takie d...e uchwały. No cóż to było do przewidzenia Gmina chyba ? leży i kwiczy!
Wojtek10.12.2019, 11:36
Zawsze ci.którzy niżej siedzą i nic nie potrafią, jak np Stasek, krytykują tych którzy maksymalnie starają się pomagać całej gminnej społeczności.
@ przychylny10.12.2019, 10:05
Nikt nikogo nie zmusza do pracy w samorządzie.. O Boże jak tam ciężko, wydaje się nie swoje pieniądze i opowiada wyborcom zrobiłem to, zrobiłem tamto.. Nobel za beletrystykę się należy..
Kłopotek10.12.2019, 10:04
Wójt naobiecywał gruszki na wierzbie, a są ludzie co Go bronią......ja *** co za gmina./.../
Stasek10.12.2019, 10:02
Nie pierwsza i nie ostatnia obietnic a Wójta bez pokrycia.....
1. Gdzie tor saneczkowy?
2. Gdzie linia produkcyjna pelletu?
3. Gdzie lepszy poziom oświaty?
4. Gdzie to zagospodarowanie zbiornika Czorsztyńskiego?
5. Gdzie te obiekty sportowe tętniące życiem? Zostały 3 kluby.... A było 6!!!
6. Inkubator przedsiębiorczości działa??
7. Solary i te pompy ciepła to już zamontowali?
8. Nie oszczędzamy na oświacie.... Skąd zatem non stop gadka o reformie edukacji?
9. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego??
jan10.12.2019, 09:59
niech dolozy ze swoich
Michał10.12.2019, 09:51
Przychylny:
Bredzisz, jak potłuczony!!! Jeżeli nic się nie zmieni, a nic się nie zmieni to będzie tak jak Prelich powiedział na ostatniej sesji:
"Ostatni gasi światło".
Michał10.12.2019, 09:48
Do Wojtek:
Taaa lepiej sie było ugiąc i dać znajomym zarobic.....
rozzalony10.12.2019, 09:42
to jak sie narobiło długu panie jamroz ,wczesniej zwalales na dziubana a sam zrobiles wiecej dlugu jak on sciezki sciezki dla kogo dla mieszkancow,,,mieszkancy oczekuja chodnika drogi nie dziurawej,auta strazackiego ,tanszych smieci ,kanalizacji nizszych podatkow a ty co narobiłes kupiles wyborcow jak pis czas zleci ludzie nie zapomna rozliczymy na kazdym kroku.szkoda było tylko mojego głosu
Strasok10.12.2019, 09:12
Jesteśmy na trzecim miejscu na świecie pod względem ilości pojazdów pożarniczych, po co nam więcej?
Spisok10.12.2019, 09:03
polecą z kalendarzami to zarobią i będzie gites.
przychylny10.12.2019, 09:01
Trzymaj się Panie Jakubie. Każdy wie jak jest teraz ciężko z kasą w samorządzie. Obniżki podatków z PIT przerzucono na barki samorządów, podwyżki pensji dla nauczycieli przerzucono na samorządy. A rząd się chwali jak to on dobry, tylko że go to nic nie kosztuje. Dobrze Pan rządzi, powodzenia.
Wojtek10.12.2019, 08:58
Panie Wójcie,nie uginaj się za bardzo przed tymi ludźmi !
bicycle10.12.2019, 08:43
E tam nie ma się co wstydzić
Super ścieżki rowerowe a nowy wóz poczeka
Zobacz pełną wersję podhale24.pl