10.12.2019, 13:41 | czytano: 3605

Odnowiony most w Ochotnicy Dolnej

Fot. PZD Nowy Targ
Zakończył się remont generalny mostu Pod Słubicą. W efekcie prac odnowiono naruszoną podczas powodzi konstrukcję obiektu.
Uszkodzony podczas ubiegłorocznej powodzi most na potoku Ochotnica zlokalizowany w ciągu drogi powiatowej Harklowa – Tylmanowa został wyremontowany, dzięki czemu obiekt zyskał zupełnie nowy wygląd.
Zadanie inwestycyjne obejmowało rozbiórkę barieroporęczy na moście i dojazdach, kap chodnikowych, nawierzchni bitumicznej oraz płyty najazdowej. W ramach remontu zamontowano nowe kotwy łączące płytę pomostu z nadpłytą, wykonano izolację płyty, nowe kapy chodnikowe wraz z krawężnikiem kamiennym oraz deskami gzymsowymi. Całkowicie odtworzono płyty najazdowe z dwóch stron obiektu oraz wykonano uzupełnienie narzutem kamiennym w rejonie stożków i przyczółków. Na całej długości mostu położono nową nawierzchnię oraz zamontowano nowe barieroporęcze.Koszt remontu obiektu wyniósł około 2 mln złotych i został sfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych (1,4 mln zł), środków budżetu Powiatu Nowotarskiego (ok. 395 tys. zł) oraz gminy Ochotnica Dolna (ok. 205 tys. zł).

Prace na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu wykonywało Przedsiębiorstwo Budowlane ESBUD z Ochotnicy Dolnej.

Źródło: PZD Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ochotnica Dolna10.12.2019, 21:35
Witam jest grupka ludzi starego chorego układu co robi pod górę Krolczykowi ludzie z Ochotnicy wiedzą kto to jest . należą się serdeczne podziękowania wszystkim kto przyczynił się do remontu tego mostu dziękujemy dziękujemy też Stasiowi za tak piękna wykonana pracę solidnie i dokładnie wielkie dzięki!!
Pikol10.12.2019, 20:45
DO JFK - Jesteś przedstawicielem tych , którzy nic nie zrobili i dlatego zazdrościsz Królczykowi.
Też drogowiec10.12.2019, 18:43
Uważam że Zarząd Dróg Powiatowych robi kawał dobrej roboty. Pozbierał się do kupy po tych aferach i w końcu działa jak należy co widać.
jestesmy wolni10.12.2019, 14:04
dzieki ziobro i spolka
JFK10.12.2019, 13:55
należy sobie postawić pytanie: jak by nie było powodzi to most został by wyreontowany? NIEEE Podziekujcie matce naturze a nie wÓJTOWI Królczykowi. P>S> powoli mieszkańcy rozumieja że zostali w butelke nabici:)))
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl