12.12.2019, 13:30 | czytano: 2464

Miętustwo/Ratułów: szansa na rozwój sieci gazowej

Arch. Podhale24.pl
W Miętustwie i w Ratułowie odbyły się spotkania z mieszkańcami w sprawie gazyfikacji obu miejscowości.
- Jestem bardzo zadowolony ze spotkania w sprawie gazyfikacji Cichego, odcinka Mietustwo i Ratułowa dolnego. Przyszło bardzo dużo osób i było bardzo duże zainteresowanie - powiedział na sesji Rady Gminy Czarny Dunajec wójt Marcin Ratułowski. - Było tez spotkanie w Ratułowie i mieszkańcy, pomimo iż wcześniej było mało deklaracji, tym razem bardzo się spięli i są poważnie i mocno zainteresowani gazyfikacją Ratułowa. Mam nadzieję, że złożenie stosowanych wniosków przyspieszy w znacznym stopniu rozbudowę sieci w Ratułowie dolnym i Miętustwie.
Jak podkreślił wójt, jest ogromna szansa na to, żeby obie miejscowości w najbliższym czasie zostały zgazyfikowane, a w dalszej kolejności, jeśli to się uda i będzie zgoda Polskiej Spółki Gazowniczej, rozszerzać sieć i pociągnąć ją w górę Cichego i do Czerwinennego. - Pierwszy krok, to musimy wykonać gaz w Miętustwie i do dolnego Ratułowa, żeby można było sieć rozbudować dalej - dodał.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oscyp13.12.2019, 22:18
Konkrety a nie bełkot marketingowy ...

Ile pln /m3 , jaka wartość opałowa [MJ/m3] gazu ? Nie ciepło spalania , współczynnik konwersji na kWh to fikcja.

Ile za przesył, ile kosztuje abo ?

Przede wszystkim ile kosztuje przyłącz a ile kocioł ?
realista13.12.2019, 09:14
Proszę się nie zasłaniać Unią, bo Unia zaleca odstępowanie od używania paliw kopalnych, a takim jest gaz. Siedzimy na geotermii, ale zamiast iść w geotermię i samemu na tym zarabiać to jak zwykle wolimy dać zarobić obcym.
Tusk12.12.2019, 20:20
@ludwik
Straszna ta unia... zmusza nas żebyśmy się nie truli własnym smrodem !!!
Jo12.12.2019, 18:45
@ludwik
Pozamiatoł
Śwagier12.12.2019, 17:35
Śwagir ma i chwali . to co ja nie bede miał.
Stanley Staywsiok12.12.2019, 17:28
Ja tylko spytam grzecznie przeciwników gazyfikacji: jakie macie realne alternatywy? Realne, czyli coś co jest do zrobienia w przeciągu kilku najbliższych lat, a nie opowieści wujka Staszka, że gdzieś tam jest geotermia i będzie taniej.
Ludwik12.12.2019, 16:48
Już w Krakowie jest zakaz palenia węglem. Za parę lat też to do nas dotrze bo tak chce unia. Więc zostanie gaz lub prąd. Z resztą wole ogrzewaniem sterować z telefonu niż łopatą.
gaz,gaz12.12.2019, 16:39
do wykorzystanego u.g. koszty są mniejsze niż węgiel,eko,pelet niewiem jak z geotermią ale chyba też palę gazem 8 rok więc nie sabotuj no chyba że masz skład węgla tych miejscowosciach
wykorzystany użytkownik gazu12.12.2019, 14:35
Najpierw proszę podać koszty wynikające z korzystania z tego dobrodziejstwa a następnie zachęcać ludzi do akceptacji przedsięwzięcia. Znam ludzi oraz miejscowości gdzie szumnie otwierano podobne inwestycje, a teraz nikt z tego korzystać nie chce, bo oprócz różnorakich opłat przesyłowych, oraz ciągłych i nie zapowiadanych podwyżek cen gazu, żadnych korzyści nie ma. Nawet grunty prywatne użyczone pod linie przesyłową stają się własnością firm, oraz państwa.Skoro firmy chcą zarabiać na sprzedaży gazu niech wykupią grunty pod budowaną linie przesyłową oraz związaną z tym przedsięwzięciem infrastrukturę.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl