14.12.2019, 10:27 | czytano: 5865

Półtora miliarda na remont linii kolejowej pod Tatry

Arch. Podhale24.pl
- Podpisaliśmy umowę z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, która zapewnia finansowanie na kwotę półtora miliarda złotych dla modernizowanej linii ze Skawiny przez Chabówkę do Zakopanego - poinformował poseł PiS Wiesław Janczyk.
Były wiceminister finansów, który gościł na sesji Rady Gminy w Mszanie Dolnej, opowiedział m.in. o planach modernizacji infrastruktury kolejowej w naszym regionie. - Podpisaliśmy umowę z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, która zapewnia finansowanie na kwotę półtora miliarda złotych dla modernizowanej linii ze Skawiny przez Chabówkę do Zakopanego. Będzie wyremontowanych 36 dworców, wszystkie przepusty mosty, wiadukty, wymiana torowisk, rozjazdów, a na niektórych odcinkach będzie budowa podwójnej linii kolejowej - mówił Wiesław Janczyk. - W tej chwili są opracowywane i przygotowywane działania dotyczące modernizacji linii kolejowej Chabówka - Nowy Sącz. Ważą się losy, czy ta modernizacja na tym odcinku ruszy od strony Chabówki czy od Nowego Sącza. Tutaj, według wiedzy jaką posiadam, zadecydują parametry uzgodnień środowiskowych, jak zwykle żmudnych i trudnych, ale mam nadzieję, że to ruszy jak najszybciej.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
fred15.12.2019, 12:29
Za taką kwotę by zrobili tory nowe koło Zakopianki,jest krócej i korków by nie było na zakopian.ce
Rak15.12.2019, 09:28
Takie fundusze z Unii na kolej, a pociągi jak się spóźniały tak się spóźniają, już nie wspomnę o prędkościach max to 160 km/h, gdzie we Francji już od ubiegłego wieku lata 80, powstały pierwsze linie TGV z prędkościami 300 km/h, czyli Polska 40 lat za murzynami.
Srebrna14.12.2019, 17:24
Tyle kasy to w ciągu miesiąca banaś daje w nagrodę swoim misiaczkom
4lata14.12.2019, 16:22
PiS pokazuje po raz kolejny nieudacznikom,że się Da zrobić z nieswoich pieniedzy bo PO co umiało zrobić z nieswoich pienjedzy to je ukraść.
wajcha nie naoliwiona14.12.2019, 14:38
Ciekaw jestem dlaczego przy takich pieniądzach na modernizację trakcji PKP nikt z naszych posłów, ani władz miasta nie zadbali o rozwiązanie problemu przejezdności przez przejazd KOLEJOWY! na ul Ludźmierskiej, gdzie już dzisiaj praktycznie nie ma przejazdu. Jest natomiast mniejszy lub większy korek. A chłopcy się bawią w politykę, oj bawią. Komuś tutaj chyba brakuje wyobraźni, bo to jedna z głównych arterii Nowego Targu, bez drożności której trudno będzie nam żyć i pracować.
Adam14.12.2019, 13:36
Były minister a obecnie poseł podpisał umowę z obecnym ministrem... Dwóch panów może sobie podpisywać cokolwiek, i nic z tego nie wyniknie. Ani poseł ani minister kasy nie mają. Poseł nie ma nic do gadania w sprawach PKP, bo nie jest ich pracownikiem ani przedstawicielem. W sumie to wygląda na propagandową ustawę w temacie jak to PiS buduje. Ktoś jeszcze w to wierzy ?
fbb114.12.2019, 10:37
Jeśli ważą się losy linii przez Piekiełko i pompuje się kasę w linię okrężną do Zakopanego - to znaczy, że można odłożyć na kolejne lata, projekt budowy linii przez Piekiełko.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl