15.12.2019, 08:48 | czytano: 5492

Remont i rozbudowa nowej siedziby UG Kościelisko (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
KOŚCIELISKO. - Chcielibyśmy, żeby otwarcie nastąpiło w lipcu 2021 r. - mówi o nowej siedzibie Urzędu Gminy, wójt Roman Krupa. Włodarz gminy, w ramach zorganizowanego po raz pierwszy Dnia Otwartych Inwestycji oprowadzał po budynku, który czeka modernizacja i rozbudowa - mieszkańców, zainteresowanych inwestycją.
Zgodnie z umową, wykonawca remontu ma czas na zakończenie prac do końca kwietnia 2021 roku. - To bardzo duża inwestycja. Urząd przygotowywał się do niej od kilku lat. Budynek administracyjny dawnego WDW kupiony został w 2014, decyzją poprzedniej Rady i poprzedniego wójta. Co podkreślam - wychodzimy z dwóch budynków i przenosimy sie do jednego, by była kompleksowa obsługa mieszkańców, myślę, że będzie to z korzyścią dla mieszkańców. W tym miejscu znajdą się wszystkie referaty, a także Centrum Usług Wspólnych, Ośrodek Pomocy Społecznej i biblioteka. Sam układ budynku został zaplanowany tak, by referaty najczęściej odwiedzane przez mieszkańców były na niższych kondygnacjach. Ciekawym rozwiązaniem będzie zaimplementowanie tu biblioteki. Planujemy także miejsce, gdzie dzieci - na czas załatwiania spraw przez rodziców będą mogły bezpiecznie się pobawić - tłumaczy wójt.
Sam budynek będzie nie tylko remontowany, ale i przebudowany. Powstaną nowe pomieszczenia, a w nich sala obrad i sala ślubów z zapleczem. Inwestycja kosztować ma ponad 7 mln zł. - To duży wydatek, ale ten krok był potrzebny. Poprawi się zarówno jakość obsługi, jak i komfort pracy urzędników. Robimy coś, co służyć będzie gminie przez lata. Wiem, że ta kwota robi wrażenie. Decyzja była trudna i niepopularna. I po to będziemy robić takie Dni Otwartych Inwestycji, żeby pokazać mieszkańcom - co i po co robimy. Zapraszamy mieszkańców, żeby zobaczyli na co wydawane są ich pieniądze. Na wiosnę planuję kolejny DOI, tym razem na stadionie biathlonowym.

pks/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
inżynier15.12.2019, 17:14
Gdzie inspektor. Najpierw nadproża a później wykucia, rozkucia w ścianach nośnych - tragedia!
Spadający na główkę15.12.2019, 09:41
Tłumy, widzę tłumy. Czy w studium gmina Kościelisko nie ma zawartego zapisu o minimalnym kącie nachylenia dachów?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl