18.12.2019, 16:00 | czytano: 6461

Nowy Targ: 15-latek zatrzymany za kradzież i posiadanie marihuany

Arch. Podhale24.pl
W jednym z marketów budowlanych na terenie Nowego Targu 15-latek ukradł wiertarko-wkrętarkę o wartości blisko 550 złotych, którą schował w plecaku i wyszedł ze sklepu.
Młodociany sprawca został jednak zatrzymany przez ochroniarza i przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Nastolatek przyznał, że chciał zarobić, postanowił więc ukraść sprzęt, a później go sprzedać. 15-latek, chcąc wprowadzić policjantów w błąd, podał fałszywe dane osobowe. Szybko jednak wyszło na jaw, że jest nieletni. W dodatku, w kieszeni spodni policjanci znaleźli woreczek strunowy z niewielką ilością marihuany.
Chłopak został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, a po wykonaniu czynności przekazany pod opiekę matki. Kradzież i posiadanie narkotyków jest przestępstwem, a wprowadzenie policjantów w błąd, co do swojej tożsamości wykroczeniem. Z uwagi na nieletniość sprawcy, 15-latek będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym, a do postępowania w sprawie będą miały zastosowanie przepisy zawarte w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jaga219.12.2019, 07:48
Ledwo od ziemi odrośnie a już papierochy w zębach . Młodzież pali pije szkoda ze już w wieku szkolnym
Stanley Staywsiok18.12.2019, 23:56
Wykształcenie wyższe, hehe. Porozmawiajmy o wynagrodzeniach nauczycieli z wyższym wykształceniem, a chłopakach z Podhala kończących edukację na szkołach zawodowych, głównie w kierunku budowlanym. Albo ile osób dostało się kilka lat wstecz do sektora IT bez wykształcenia kierunkowego.
yzxzvy18.12.2019, 21:58
do mądry, no nie wiem skąd Ci do głowy przyszedł ten Twój nick, bo mądrością to raczej nie grzeszysz. Chłopak już na wstępie ma ... sąd rodzinny, poprawczak, kuratora... rozumiem, że to zawodówka i zamierza ulice zamiatać, bo wiesz studia... tu o karalności... no jest problem. Choć o czym ja mówię, no jakby z normalnej rodziny pochodził nie miałby zachowań socjopatycznych, tu: studia, przyszłość i kasa mu nie grożą.
mądry18.12.2019, 18:03
nic mu nie zrobią chroni go prawo
PODHALAN9318.12.2019, 17:06
buhaha pozdrawiam rodzicow... to sa jakies kompletne jaja jak sobie wychowac malego cpuna i zlodzieja... te czasy sa mega tylko nwm czy sie smiac czy zalamac...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl