30.12.2019, 15:21 | czytano: 5721

Andrzej Gut Mostowy otworzył biuro poselskie w Mieście (zdjęcia)

fot. Adamowski Michał
NOWY TARG. - Dlaczego w Nowym Targu? Bo to centralne miejsce, w którym wszystkie najważniejsze sprawy Podhala znajdują swoje odzwierciedlenie. Dlatego podobnie jak w poprzednich latach zdecydowałem, że główne biuro poselskie powinno być w Nowym Targu - mówił Andrzej Gut Mostowy podczas uroczystego otwarcia biura w budynku PZU przy ul. Kolejowej.
- Chciałem serdecznie podziękować, że w tym gorącym okresie znaleźli państwo czas, by uczestniczyć w otwarcie biura posła z klubu Prawa i Sprawiedliwości, ale członka Porozumienia Jarosława Gowina - sprecyzował parlamentarzysta.
Na małej uroczystości obecni byli burmistrzowie i wójtowe - Nowego Targu, Bukowiny Tatrzańskiej i Kościeliska, a także radni miejscy i powiatowi oraz dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Jak podkreślano - "wielu wójtów przepraszało, ale mają dziś sesje budżetowe - podobnie jak marszałek Urynowicz, którego obowiązki zatrzymały w Krakowie". - Oczywiście nie ma między nami księdza, który powinien poświęcić te pomieszczenia. Ksiądz dziekan Stanisław Strojek - nasz przyjaciel - nie mógł przybyć ze względu na "kolędę". Dziś nie może być z nami, ale powiedział, że nie pozwoli, by ktoś inny to zrobił i obiecał, że w ciągu najbliższych dni poświęci biuro - zapewniał poseł.

W otwarciu biura uczestniczył wicepremier Jarosław Gowin, lider ugrupowania, którego kandydatem na posła był Andrzej Gut Mostowy. - To dla mnie bardzo radosna chwila. Chciałem podziękować mieszkańcom Nowego Targu i Podhala, że 13 października po raz kolejny obadrzyli zaufaniem kandydatów prawicy. Szczególnie podziękować chciałem tym, którzy oddali głos na kandydata Porozumienia. Uczestniczyłem w spotkaniach przedwyborczych i zapewniałem, że w osobie Andrzeja będziecie mieć wspaniałego reprezentanta Nowego Targu, Zakopanego i całej ziemi podhalańskiej oraz okręgu podhalańsko-nowosądeckiego i tak też się stało - mówił minister Gowin, który pochwalił kampanię posła, mówiąc, że wsparło go wiele autorytetów, co przełożyło się na końcowy wynik.

Obecny na otwarciu biura burmistrz Nowego Targu powiedział, że jest "bardzo rad, że biuro poselskie będzie po sąsiedzku z Urzędem Miasta". - Będziemy bliżej siebie i mam nadzieję, że te kontakty na linii samorząd - państwo będą sprawnie przebiegać. To świetna lokalizacja, a i człowiek na odpowiednim miejscu, który będzie ambasadorem spraw Podhala w Warszawie - powiedział Grzegorz Watycha, nazywając Andrzeja Guta Mostowego "przyjacielem Nowego Targu i Szarotek".

Biuro na razie rozpoczyna swoją działalność, nie ma jeszcze wszystkich zatrudnionych osób, chociaż wiadomo, ze kierować nim będzie Mateusz Łękawski. Prawdopodobnie poseł będzie pełnić dyżury w Nowym Targu w poniedziałki.

s/ zdjęcia: Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
adam03.01.2020, 19:43
Larysa gościnnie jak zawsze tak jak to śpiewał wieszcz "...byle /.../ :)
Czekam.03.01.2020, 07:14
STOP 447 !!!. Podpisał Pan Obywatelski projekt Ustawy w tej sprawie Panie pośle? Pańska obecna formacja w tej sprawie milczy.
Prom02.01.2020, 22:46
No i hasło już mają. Miasto ze smogiem. Joanna się nie zgadza bo chce zmienić na Miasto wstążki z możliwości. Waldemar chce z kolei Inwestujemy w remonty nowych inwestycji. Grześ nie ma nic do powiedzenia choć chce Takie: Pałac lodowy. Drugi Narodowy.
wizja tefał02.01.2020, 15:32
@a - podobno w wydziale promocji grafik pracuje nad nowym logiem miasta, w którym będzie Joanna z kołem zamachowym, wstążką i barankiem na rękach
a01.01.2020, 21:18
Kołem zamachowym jest Joanna. Zrobiła zamach na miejski budżet
górol z rynku31.12.2019, 16:26
biuro w ......... nawdycha się gościu smogu, az mi go zol
dziadek31.12.2019, 14:44
Nigdy nie wybaczę mu tego, że się "spisił" i nie próbujcie mnie przekonywać, że partia Gowina to nie PiS, bo tam Kaczyński decyduje o tym nawet czy się golić, czy nie...
Grosie31.12.2019, 14:43
Panie Burmistrzu jeszcze na starym roku życząc Panu wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku, pragnę zwrócić uwagę, iż po deklaracjach wszystkich obecnych głównych uczestników tejże uroczystości trzeba Panu życzyć jeszcze nie gasnącego zapału i energii by wykorzystać ten czas kiedy to nasi ludzie jak widać przychylni miastu będą zasiadać w ławach sejmowych przez najbliższe lata. Miasto potrzebuje rozwoju i stabilności, dobrego klimatu dla inwestycji i pozyskanie tych którzy będą chcieli zainwestować. Jest potencjał, jest dobre położenie, które przy dobrej strategii musi wreszcie przełożyć się na rozwój. Gdzie zatem jest to koło zamachowe ? Ot pytanie, na które może w nowym roku uda się znaleźć odpowiedź.
Sejmowy31.12.2019, 11:10
Sejm widzę, że Nasz i Wasz.
Nowy Targ Nasz i Wasz
Pani Anna, Pan Edward i Pan Andrzej.
Dwóch dżentelmenów i dama.
Piyknie do wyziero.
Póki co.
Afghan31.12.2019, 10:59
Syćka weźcie sie do roboty !
Gienek31.12.2019, 10:26
No właśnie Panie Burmistrzu wykorzystać to !
Rotua31.12.2019, 10:03
Dlaczego w Nowym Targu? Bo to centralne miejsce, w którym wszystkie najważniejsze sprawy Podhala znajdują swoje odzwierciedlenie.
To nam stolica Podhala rośnie do rangi centralnej dla całego wszechświata.
Ale całkiem serio to chyba dobrze, że tak jest byleby to wykorzystać !
Inicjatywa31.12.2019, 09:59
Ludzie popatrzcie na to tak :
Czy można z tego że Poseł Gut Mostowy otwarł biuro w NT wyciągnąć jakieś dobro ? Można tylko skupcie się na tym jakie.
Może napiszmy tutaj co chcielibyśmy żeby dla nas załatwił.
Nazywa się to inicjatywa obywatelska !
Awokado30.12.2019, 23:30
Larysa.
Zobaczyć na żywo to bylo coś
Corfu30.12.2019, 23:09
Po owocach ich poznacie !
Do roboty panie Pośle.
Kawon30.12.2019, 22:48
Czy taki lis czy inny ważne, że chłopu się chce a oceniać będziemy to co Jyndrek zdziała.
zniesmaczony30.12.2019, 22:48
Gut sprzedał koleje linowe , a teraz będzie miał większe możliwości , może sprzeda sukiennice razem do spółki z Gowinem? , a może Sąd najwyższy z prezes Gesdorf? Ale by była draka na całą unię i resztę świata . Kaczyński wstyd - zdrada .
Gienek30.12.2019, 22:22
Gdyby nie Pan Gowin pewnie nie byłoby marzeń o kierowaniu turystyką w nowym Rządzie. To swoja drogą. Ale może to i dobrze.
Skorpion30.12.2019, 22:19
Pan Andrzej Gut Mostowy Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju !!!
Nareszcie ktoś stąd będzie odpowiadał za to co na Podhalu powinno być najważniejsze - za TURYSTYKĘ.
Ferdynand30.12.2019, 22:16
Nareszcie sensowne posunięcie rządu - turystyka wyjęta spod Ministerstwa Sportu i Turystyki i przesunięta do Ministerstwa Rozwoju !
Dunajec30.12.2019, 22:12
Myślę, że powinniśmy się cieszyć z faktu którego nie można przeoczyć w potoku takich czy innych komentarzy, iż to wszyscy trzej Posłowie wybrani z naszego okręgu otwarli swoje biura właśnie tutaj w stolicy Podhala. Niejako w centrum tego regionu. To ważne dla każdego z nas mieszczan. Więc zamiast pisać głupoty cieszmy się i wyraźmy może raczej jakieś sugestie które ci nasi wybrańcy mogliby z pożytkiem dla nas i dla naszego regionu przeforsować w sejmie.
Halo30.12.2019, 21:27
Do: Zocha

Ja już kiedyś o tym pisałem.

Cytat:

Skargi i zażalenia w sprawie Andrzeja Guta Mostowego
(i otoczenia) proszę kierować do prezesa Jarosława Gowina.
Niezależna, samorządna partia "Porozumienie Jarosława Gowina"
zatrudnia w swojej organizacji (Partii) kogo zechce i na własną odpowiedzialność.
Prezes Jarosław Kaczyński nie może ingerować w wewnęczne sprawy
partii Jarosława Gowina i odpowiadać za podjęte decyzje.
Czas pokaże, czy to była mądra decyzja. Ja uważam, że nie.
Koniec.

Pani Paluchowa i Pan Siarka nie mają potrzeby uczestniczyć w ustawkach tego typu.
I tyle mam do powiedzenia w tej sprawie dzisiaj.

Natomiast co robił tam burmistrz Grzegorz Watycha to ciekawa sprawa dla wyborców PO.
Oczywiście był tam grzecznościowo, no bo jakże inaczej. W Kasie są braki.

Fragment cytatu:

(powiedział Grzegorz Watycha, nazywając Andrzeja Guta Mostowego
"przyjacielem Nowego Targu i Szarotek".)
Koniec.

A PRZECIEŻ TO ZDRAJCA OKRUTNY, JAK MOŻNA !!!
BOŻE WIDZISZ, A NIE GRZMISZ.
Jancio na minimalnej krajowej30.12.2019, 20:51
Ooo i Pan od targowicy się znalazł :)

Ciekawe czy innne biznesmeny też były.
a ja jażely pan pozwoly, Zocha30.12.2019, 18:20
A gdzież to koleżeństwo klubowe z PiS - koleżanka posłanka Paluchowa i kolega Siarka? Nie ma? /.../ Zabrakło jeszcze tej tańczącej dwójki z paszportami ze słynnej sceny z "Misia". No elyty...
kolega ze szkoly30.12.2019, 16:31
a ten trzymający ręce w kieszeni to kto?
Iga30.12.2019, 16:22
Ten pan to nie jest żadna prawica, w poprzedniej kadencji razem z byłym senatorem Chodorowiczem działał w PO, teraz się przefarbowal chytry lis

Senator nosi nazwisko - Hodorowicz. Moderator.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl