03.01.2020, 20:03 | czytano: 11459

Potrącenie przechodnia na ulicy Szaflarskiej (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. Do wypadku doszło niedaleko skrzyżowania ulicy Szaflarskiej z ul. Podtatrzańską.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że pod kołami samochodu znalazła się kobieta w wieku ok. 50-60 lat. Do potrącenia doszło poza przejściem dla pieszych. Policja ustala jak kobieta znalazła się pod autem. Potrącił ją samochód VW Transporter. Nie wiadomo, jak poważne obrażenia odniosła, ale wgniecenia na aucie mogą sugerować, że uderzenie było silne.


Na miejscu jest policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

r/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
odrobinka04.01.2020, 11:32
moim zdaniem i obiektywnych jeszcze powinna zastać ukarana mandatem za narażenie kierowcy tym bardziej ze do pasów miała tak blisko i tego typu ludziom nie pomoze nawet lepsze oswietlenie bo ten typ tak ma ...niestety
uwaga , uwaga - jesteś na ulicy !04.01.2020, 08:30
@ franek : Ciemni to są ludzie , którzy nie uważają i chodzą jak muchy gdy się obudzą w cieplejsze dni po zimie . Samochody nie zatrzymują się w miejscu - refleks kierowcy i bezwładność poruszającego samochodu to kilka kilkanaście sekund i po zabawie . Wychodzisz człowieku z domu po awanturze ze współmałżonkiem na ulicę to obudź się i włącz myślenie !!! Nie zrobisz tego , to potem tragedia. Szkoda kobiety i szkoda kierowcy , bo zawsze pozostaje uraz u każdego z uczestników i cierpienie poszkodowanego jak przeżyje wypadek .
Kierowca i piechur w jednym04.01.2020, 07:37
Jeżdżę po mieście, zdarza się że szybciej niż 50 km/h ale tam gdzie ruch jest duży, co powoduje że piesi uważają i nie widzę z tym problemu, wszyscy tak jadą, z wyjątkiem nauki jazdy. Trzeba być czujnym bo piesi włażą pod maskę z nosami w telefonach, wyłoni się zza zaparkowanego auta i wchodzi na pasy. Też trzeba zrozumieć że jadąc nawet 20 km/h kierowca może nie zauważyć, nie zdążyć zareagować. Są niestety tacy kierowcy co smsy piszą, z telefonem przy uchu jadą, a to bardzo rozprasza. Pieszy nie ma szans. Lepiej najpierw upewnić się że kierowca nas widzi i zatrzymuje się, a nie wchodzić na jezdnię. Policja policją, ale ludzie powinni bardziej uważać i stosować się do zasad zdrowego rozsądku i ograniczonego zaufania.
Roni03.01.2020, 23:50
Niestety, w ruchu drogowym mamy do czynienia z bezmyślnymi kierowcami, jak i bezmyślnymi pieszymi. Szkoda tylko tych kierowców którzy jeżdżą przepisowo, a którym ktoś włazi prosto pod koła. Wystarczy spojrzeć na statystyki, ile potrąceń wynika z winy samego pieszego. Jeżeli auto jedzie z prędkością 50 km/h a pieszy "wskakuje" wprost na maskę to wynik takiego spotkania może być tylko jeden. Tylko czekać, jaka "rzeź" zacznie się po wprowadzeniu przepisów o pierwszeństwie pieszego. Już wchodzą na drogę nie patrząc na to, co się na niej dzieje - strach pomyśleć co będzie dalej
Poszkodowanej - powrotu do zdrowia - oby skończyło się na bolesnej nauczce na przyszłość. Innym - ku przestrodze!
franek03.01.2020, 22:32
Oświetlenie ulicy szaflarskiej powinno być wymienione, bo jest tam ciemno. Może ktoś pójdzie po rozum do głowy w końcu. Zresztą widać jak tam jasno skoro policja musiała oświetlać drogę, co widać na jednym ze zdjęć.
e203.01.2020, 22:23
Ludzie nagminnie przechodzą byle jak, nawet na czerwonym! Zwłaszcza starsze osoby, często zwracam im uwagę: "spieszno im do nieba", ale zostaje trauma dla kierowcy. Warto by było faktycznie wlepić pieszym kilka mandatów. Nie dość,że ulica słabo oświetlona, to ludzie przechodzą jak "święte krowy". Przykre stwierdzenie, ale taka jest prawda piesi ciągle w tej okolicy przechodzą byle jak, nie zależy im na życiu ....???
Obserwator03.01.2020, 21:00
Niestety normalnego pieszego ciężko spotkać, zazwyczaj święte krowy udają na których trzeba uważać a teraz widzimy efekty. Szkoda kierowcy i jego nerwów
życie03.01.2020, 20:54
Wszędzie można przejść, ale niestety poza pasami trzeba być szczególnie ostrożnym, a nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Niektórzy ludzie niestety zachowują się tak bezmyślnie, jakby mózgi zostawili w domu. Oby wyszła z tego i miała nauczkę.
Anita03.01.2020, 20:51
Gal Anonim, niestety to co piszesz to smutna prawda. Policja nowotarska ma głęboko .... to, co się na ulicach tego miasta dzieje od jakiś trzech lat.
Mm03.01.2020, 20:46
Kilka razy się udało a tym razem nie udało się przejść pomiędzy przejsciami dla pieszych. Brak słów dla niektórych pieszych. Ludzie oszczędzają 10sekund ryzykując swoje i cudze życie. Oby nic poważnego się nie stało...
Hmmm03.01.2020, 20:42
a co ze stłuczką na alejach?
Gal Anonim03.01.2020, 20:41
Starsze osoby niestety tak chodzą przez drogi i ciężko im przegadać do rozumu. Ja natomiast zastanawiam się kiedy policja weźmie się za bandytów jeżdżących po ulicach miasta. Otóż ci bandyci przekraczają około dwukrotnie dopuszczalną prędkość, a policja w centrum miasta to rzadkość. Tak ciężko jest im gdzieś stanąć raz dziennie i wyłapywać potencjalnych zabójców? Choćby wczoraj miałem okazję zobaczyć typowego głupka, który wyskakując z ronda przy dworcu, kierując się w stronę ulicy Kolejowej, nie tylko nie zwolnił mając przed sobą liczne przejścia dla pieszych, ale jeszcze dodał gazu, aż kobieta z dzieckiem musiała zacząć biec by zdążyć przejść na drugą stronę jezdni.
janek03.01.2020, 20:38
jakoś mnie to zbytnio nie dziwi w tym miejscu ludzie non stop próbują sobie skracać drogę przechodząc jak chcą przez jezdnie bo do pasów za daleko. Powinna co jakiś czas stać tam policja i wlepiać mandaty może nie było by potem takich wypadków
Zobacz pełną wersję podhale24.pl