05.01.2020, 19:34 | czytano: 7244

Starosta Faber: To bardzo ważne i duże wydarzenie dla naszego powiatu

zdj. Podhale24
RABKA-ZDRÓJ. - Skończyliśmy budowę siedziby Teatru Lalek Rabcio. 17 stycznia nastąpi uroczyste otwarcie - mówi Krzysztof Faber. - To bardzo ważne i duże wydarzenie dla naszego powiatu - zapowiada starosta nowotarski.
Jak podkreśla - "jest to profesjonalna scena teatralna, może nie za duża, bo na ponad 200 miejsce, ale to będzie jedna z najnowocześniejszych scen w Polsce dla tego typu działalności jaką prowadzi Teatr Rabcio". - Mamy nadzieję, że zapotrzebowanie na ofertę kulturalną i teatralną jest dość duże i ten teatr będzie wykorzystywany nie tylko przez Rabcia, ale i inne teatry z repertuarem dla dorosłych, a także na inne wydarzenia - mówi starosta Faber.
Budowa nowej siedziby trwałą kilka lat. - Tak na prawdę to budowa trwała do 70 lat - zauważa samorządowiec. - Przeszła różne historie. Nawet było zagrożenie, że powiatu nie będzie stać utrzymać Rabcia i scenę trzeba będzie zamknąć, ale czas pokazał, że jest zapotrzebowanie na tego typu działalność i że można ją jeszcze rozwijać. A w warunkach, które teraz zostały stworzone myślę, że teraz się to uda. Sama inwestycja faktycznie trwała kilka lat, bo tyle trwało wykupienie działki i prace projektowe. Co ważne, udało się nam pozyskać dofinansowanie w wysokości 10 mln zł. Całość kosztów to 18 mln zł - podsumowuje starosta.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
rab06.01.2020, 17:28
Rabcio ,to profesjonalny teatr,najlepszy w całej Polsce i to od lat.Dużo aktorów już odeszło na tamtą stronę ale my ich pamiętamy.Trochę brakuje młodych i z pasją,taką jak mieli dawni aktorzy,ale miejmy nadzieję,że będzie ich przybywało.Dzięki Starostwu,że zadbał o ten przybytek kultury.
obiektywny06.01.2020, 13:38
Starosta Faber i radni powiatowi - duży szacun ! Dla Rabki to wielka sprawa. Wzmacnia instytucjonalnie Teatr Rabcio i wnosi dużo dla uatrakcyjnienia Rabki. Należy wspomnieć także przebudowy obu szkół średnich powiatowych przez ostatnie lata.
Panie Starosto tak trzymać !
Bolek06.01.2020, 10:37
By zrealizować taką inwestycję to trzeba mieć odwagę, dzięki, że stać was było na takie wyzwanie.
i co dalej?06.01.2020, 09:11
NIGDY NIE widziałem panów VIP w organizacjach pożytku publicznego.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl