12.01.2020, 15:23 | czytano: 6310

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

zdj. KWP w Krakowie
Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 133 nowo przyjętych policjantów, w tym 27 kobiet. Dwoje funkcjonariuszy pracować będzie w Zakopanem.
W uroczystości uczestniczył Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, ks. prof. Norbert Pikuła, kapelan małopolskich policjantów, ksiądz kanonik dr Paweł Mielecki, oraz przełożeni ślubujących policjantów. Wśród zaproszonych gości liczną grupę stanowili także członkowie rodzin nowo przyjętych policjantów.

Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. Komendant przypomniał, że 30 grudnia 2019 roku w małopolskim garnizonie Policji zostały zapełnione wszystkie wakaty. Te etaty otrzymali właśnie ślubujący policjanci.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. Najwięcej z nich trafiło do Krakowa – 65 osób zasiliło szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyskała 45 nowych funkcjonariuszy. Wzmocnione zostały także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Dwóch funkcjonariuszy zasili komendę powiatową w Zakopanem.


Ślubujący policjanci zostali przyjęci do służby 30 grudnia 2019 roku.

opr.s/ zdj. KWP w Krakowie
zobacz także
komentarze
F-1613.01.2020, 13:06
Do heluś
Zamień się z nauczycielem lub z policjantem na 30 dni pracy wtedy zobaczymy jakie efekty nauki i wiedzy przekazanej od Ciebie będą mieli uczniowie po tych 30 dniach Twojej pracy nimi. Co ich nauczysz z języka polskiego,matematyki lub innych przedmiotów. Jak Ci nauczyciel czy policjant jest niepotrzebny to zawsze możesz swoje dzieci wszystkiego nauczyć sama. Jeżeli Cię ktoś napadnie,pobije lub coś ukradnie to wtedy nie szukaj pomocy u policjantów oni wszyscy mają miód. Jeżeli jesteś smakoszem miodu nic do stracenia witamy w naszych szeregach.
heluś12.01.2020, 18:56
Jak to jest: policjantom i nauczycielom tak jest źle, tak bardzo źle, a jeszcze nie tylko nikt z nich nie odejdzie, a jeszcze tyle pszczółek się cały czas garnie do miodu?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl