20.01.2020, 13:26 | czytano: 4332

Na Wierchu Olczańskim powstanie rondo?

Są szanse, że już w niedalekiej przyszłości skrzyżowanie na Wierchu Olczańskim w Bukowinie Tatrzańskiej zostanie przebudowane tak, aby było bezpieczne i nie tworzyły się tam korki - informuje Starostwo Powiatowe w Zakopanem.
Chodzi o skrzyżowanie na Wierchu Olczańskim, gdzie od drogi powiatowej w stronę Leśnicy oddziela się droga w stronę Gliczarowa Górnego. Zarząd Powiatu Tatrzańskiego zapoznał się z koncepcją przebudowy skrzyżowania, która zakłada budowę nowoczesnego ronda. Nie jest jeszcze jednak postanowione, jaka zostanie ostateczna wybrana koncepcja przebudowy zlokalizowanego tam skrzyżowania i kiedy to nastąpi. Jedno wiadomo na pewno prace i dyskusja na ten temat trwają i kolejnym etapem będzie zaprezentowanie koncepcji samorządowi Bukowiny Tatrzańskiej.
– Od dawna wiadomo, że problem ten trzeba rozwiązać – mówi Piotr Bąk, starosta tatrzański. – Jedna z koncepcji, która może usprawnić ruch, zakłada budowę ronda. Projekt zawiera takie rozwiązania, które zapewnią kierowcom maksimum bezpieczeństwa, a z drugiej strony przewidują jak najmniejsze zajęcie terenu.

– To na razie jest tylko i wyłącznie koncepcja, w dodatku przygotowana w kilku różnych wariantach – zastrzega Andrzej Dziadoń, zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Starostwa Tatrzańskiego. – I tak pierwsza np. zakłada tylko poprawę geometrii skrzyżowania w kształcie w jakim jest ono obecnie, a kolejna właśnie budowę ronda. Nikt nie przesądza, jakie rozwiązanie ostatecznie zostanie wybrane, przypomnę też, że w sytuacji gdy ostatecznie wybór padnie na rondo, to trzeba będzie przejść wszystkie prawne procedury, które obowiązują w sytuacji gdy inwestycja zahacza o prywatny teren. To miejsce, gdzie ruch naprawdę jest duży – w pobliżu jest stacja narciarska i ilość samochodów na krzyżówce na Wierchu Olczańskim szczególnie zimą jest ogromna. Bez wątpienia też ruch w najbliższych latach będzie się zwiększać i to w dużym tempie – stąd potrzeba przebudowy tego skrzyżowania - dodaje.

Źródło: Starostwo Tatrzańskie, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
KTT21.01.2020, 09:04
..o jo na róndzie jezdzym prosto, wse prosto i dajym rade...
SFA HARDCORE20.01.2020, 14:12
O jejku znajac mistrzow kierownicy z blachami KTT to oni nigdy z ronda nie zjada!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl