03.02.2020, 09:36 | czytano: 4603

Nowy kierownik i wicewójt w jednej osobie

Gmina Ochotnica Dolna ma nowego wicewójta. Zastępca Tadeusza Królczyka będzie pracował na dwóch stanowiskach w urzędzie gminy.
Na przedostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna wójt poinformował radnych o nowym pracowniku. Do tej pory najbliższym współpracownikiem włodarza była sekretarz Maria Łojas-Jurkowska. Od połowy stycznia nastąpiła jednak zmiana.
– Mamy nowego kierownika zespołu ds. planowania przestrzennego, geodezji, gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska, który w listopadzie wygrał konkurs, pana Krzysztofa Jurkowskiego. Natomiast 16 stycznia mianowałem również pana Krzysztofa moim zastępcą – poinformował Tadeusz Królczyk.

Nowy wicewójt jest mieszkańcem gminy. Posiada 12-letnie doświadczenie w pracy samorządowej i urzędniczej. Zajmował stanowiska związane z zakresem planowania przestrzennego, inwestycji, ochrony środowiska i gospodarki nieruchomościami. Pracował w urzędzie miasta i gminy Szczawnica jako kierownik referatu. Posadę wicewójta będzie sprawował w oparciu o 1/5 etatu, a 4/5 jako kierownik.

Wójt tłumaczył swoją decyzję prośbami mieszkańców i sugestią ze strony innych urzędów samorządowych. – Zwracali uwagę na to, że gminy, w których nie ma zastępcy, to wyjątki na mapie Małopolski. Biorąc pod uwagę ilość projektów, które realizuje nasza gmina, mówili wprost, że bez zastępcy, który może jeździć na część spotkań i być decyzyjny, to wręcz niemożliwe – przekonywał. – Każdy mieszkaniec ma święte prawo przyjść do urzędu i mieć wszystkie problemy szybko rozwiązane. Stąd moja decyzja o powołaniu zastępcy – zakończył.

ao/
Może Cię zainteresować
komentarze
Jolka03.02.2020, 13:53
Brawo Tadeusz
TW Turnia03.02.2020, 11:58
Eee taki wicewójt...Wójt Ochotnicy może być tylko jeden!
on03.02.2020, 11:34
Brawo Panie Krzysztofie!! Powodzenia!! Gmina Ochotnica tylko zyska na tym transferze!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl