17.02.2020, 11:17 | czytano: 2904

Planują doświetlić przejścia dla pieszych w Trybszu

Arch. Podhale24.pl
Mieszkańcy chcą, by Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu doświetlił przejścia dla pieszych na ul. Św. Elżbiety koło szkoły i kościoła. Droga powiatowa w Trybszu jest ruchliwa, a wieczorami i w okresie jesienno-zimowym, przejścia są słabo widoczne. Zdaniem mieszkańców, gdyby je doświetlić, byłoby bezpieczniej.
Temat przedstawiła na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego radna Irena Rataj, na wniosek mieszkańców i radnego tej miejscowości, przypominając, że pieniądze na ten cel można pozyskać od Wojewody Małopolskiego.
Zdaniem dyrektora PZD w Nowym Targu Tomasza Moskalika, zadanie jest możliwe do realizacji. I jeśli pojawi się nabór wniosków o dofinansowanie, powiat z pewnością złoży taki wniosek. Jednak, jak mówi, również gmina Łapsze Niżne musi dołożyć się do inwestycji.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Uciekający przed autami w ciemności19.02.2020, 14:58
Oby efekt nie był taki jak, na drodze wojewódzkiej w Krościenku.

Słupy stoją , lampy wiszą - światła od miesięcy nie ma.

Inwestcja z remontem drogi podobno jest zakończona w jesieni.

Ale mamy oświetlenie !!!
Tt18.02.2020, 07:57
Bardzo dobra inicjatywa
jaś17.02.2020, 17:52
a w Krościenku na ul.Jagiellońskiej po przebudowie też postawili lampy co by chyba ładnie wyglądały bo od skończenia remontu ul.Jagiellońskiej jeszcze nie świeciły!!!!!!!!!!! to jakaś niezła fuszerka
kiierowca17.02.2020, 11:56
Postulat słuszny nie tylko jak chodzi o drogę powiatową w Trybszu...Niedawno byłem w Krynicy i tam gdzie są przejściach dla pieszych na drogach ruchliwych zamontowane specjalnie oświetlenie strumieniowe z użyciem mocnych LED-ów....Powiem , że zwaraca to uwagę kierowcy z daleka i naprawdę sprawia dobre, bo przenmyslane wrażenie... Ale to także postulat o zapoznanie sie z pomysłem Krynicy, może i innych miejscowości które to zrealizowały, bo trzeba to mieć na ruchliwych drogach- nawet gminnych !
Miłek17.02.2020, 11:55
Jak znam życie to JJ odmówi, bo to do Trybsia.......
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl