20.02.2020, 20:07 | czytano: 17426

Upadek mleczarni w Nowym Targu coraz bardziej realny? Radni interweniują

Arch. Podhale24.pl
Utrata pracy przez 160 osób i źródła zarobku dla ok. 430 rolników - to możliwe skutki likwidacji zakładu mleczarskiego w Nowym Targu, do której ma dojść 1 czerwca. Do władz powiatu i gminy dotarły niepokojące informacje w tej sprawie. Dlatego rada powiatu podjęła na czwartkowej sesji rezolucję w obronie mleczarni.
Jeszcze miesiąc temu Mariusz Broniszewski, prezes Zarządu OSM w Radomsku w odpowiedzi na nasze pytania zapewnił, że Zakładowi Produkcji Mleczarskiej w Nowym Targu nie grozi upadłość, choć, jak przyznał, konieczna będzie restrukturyzacja zakładu. Ale w ciągu miesiąca sytuacja uległa najwyraźniej zmianie.
17 lutego przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy OSM w Radomsku zwrócił się do starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera o "pilną interwencję, wszelką możliwą pomoc i stanowcze wsparcie na wszystkich możliwych polach oddziaływania" w związku z planowaną przez radę nadzorczą spółdzielni likwidacją i sprzedażą mleczarni w Nowym Targu.

W związku z tym władze powiatu zdecydowały się przyjąć rezolucję w sprawie wstrzymania planowanej likwidacji zakładu mleczarskiego. Przypominają w niej, że mleczarnia powstała w 1977 roku i ma bogatą tradycję w produkcji wyrobów mleczarskich, w tym produktów opatrzonych marką „Hej!”. Zakład jest ważnym pracodawcą w regionie, zatrudniającym ok. 160 pracowników i zrzeszającym ok. 430 rolników, producentów mleka. Wskutek likwidacji, pracownicy stracą pracę, a rolnicy źródło dochodów. Dlatego Rada Powiatu Nowotarskiego wezwała władze spółdzielni do utrzymania zakładu.

Na sesji odczytano również pismo rolnika, sołtysa Harklowej Grzegorza Gurosia, w którym apeluje do władz samorządowych o pomoc w tej sprawie. „Rok 2019 OSM w Radomsku zakończyła stratą finansową, za którą winą w większym stopniu obciążono zakład w Nowym Targu” - napisał. Jak dodaje w swoim piśmie, 10 stycznia tego roku Rada Nadzorcza OSM w Radomsku podjęła uchwałę o likwidacji z dniem 1 czerwca 2020 zakładu mleczarskiego w Nowym Targu. Uchwałę tą, jak przekonuje, podjęto bez konsultacji z ardą oddziałową spółdzielni w Nowym Targu, stawiając pracowników i rolników oddających mleko do nowotarskiej mleczarni przed faktem dokonanym. 6 lutego odbyło się spotkanie grupy członkowskiej dostawców mleka do zakładu w Nowym Targu, na którym przedstawiciel zarządu miał powiedzieć, że nie podziela tak drastycznych środków rady nadzorczej. W obawie o likwidację zakładu i wyprzedaż majątku, zwrócił się do Rady Gminy Nowy Targ o podjęcie rezolucji wzywającej radę nadzorczą i zarząd spółdzielni do podjęcia kroków naprawczych bądź też umożliwienie zakładowi w Nowym Targu podjęcie współpracy z innym podmiotem.

W głosowaniu Rada Powiatu Nowotarskiego niemal jednomyślnie (26 za i 1 przeciw) podjęła rezolucję w tej sprawie, która zostanie przekazana władzom spółdzielni mleczarskiej.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kaśka Baska27.02.2020, 20:26
Szkoda ludzi, stracą pracę, szkoda mleczarni bo wypracowała markę. Nie ważne co mówicie i co piszecie... że PiS że PO, tu o mleczernie chodzi, gdzie i kto przerobi to mleko które szło do NT mleczarni. Przecież oscypki nam *** zapchają... ja lubię te nowotarskie produkty i wiem, że na rynku są dużo gorszej jakości wyroby innych firm, a ten co pisze ze wie co znajduje się w produktach to pewnie pracował lub nadal pracuje w mleczarni i wstydziłby się teraz pisać o zawartościach produktów, bo gdzie był jak działo się to co działo?? Jest anonimowy i BO-C-HATER teraz.
Romano25.02.2020, 23:13
Hehe zabawne są te komentarze pseudoekspertów co powinien zarząd co powinna rada . Jeśli oddział jest nierentowny to się go zamyka proste jak prywaciarz otworzy np sklep i wladuje pół miliona i zbankrutuje to poseł nie interweniuje bo to normalne . A tutaj wielkie podniecenie komentarze a propos rady i osób zarządzających . Ta mleczarnia to relikt przeszłości a tak przy okazji jest własnością Radomska . . .
Halo23.02.2020, 15:10
To wszystko wina PO.
Po co nam mleczarnie, cukrownie, jak Niemcy mają lepsze
itd.
pla pla22.02.2020, 07:01
@ obserwator
Nauczyłeś się obserwacji od Balcerowicza? Mentalnie żyjesz jeszcze w latach dziewięćdziesiątych?
Taka prawda22.02.2020, 05:07
Biydok Masz rację po co? A po to żeby was kupili za bezcen i nałożyli swoje sankcje przy najniższym wkładzie własnym. To jest plan Balcerowicza niczym sprawa sprzedaży LOTu
Rafi22.02.2020, 00:25
To tylko przykrywka, mlekovita to wezmie zobaczycie i wszyscy będą uradowani jaka to mlekovita dobrodziejka, bo nie od dziś wiadomo,ze dyrektor mlekovity zakopane i dytektorka radomsko nowy targ mają wspólne plany polecone z gory...
asterix22.02.2020, 00:10
Bzdura.
Radni zajęci są zaglądaniem ludziom do sypialni i debatą nad tym kto z kim może i jak ten teges
obserwator21.02.2020, 22:01
W jakim celu Rada Powiatu zajmuje się sprawa nierentownego zakładu, jeśli nie ma żadnych realnych możliwości na zmianę obecnej sytuacji. Na wolnym rynku bardzo często zdarzają się tego typu sytuacje, jedne firmy działają prężnie, inne upadają jeszcze inne są przejmowane przez mocniejszą konkurencje.
Biydok21.02.2020, 18:27
No niestety..ale firma ma także inne wydatki m.in utrzymanie nowej pani dyrektor (wynajęcie domu, remont biura itp.).. skoro zakład miał już wcześniej problemy z zadłużeniem to po co było wydawanie kasy w niepotrzebne remonty,kupowanie nowych maszyn które po zakupie stały przed mleczarnia i kwitły po czym po połroku i tak zostały sprzedane?! Po co było inwestowanie w kart i inne bajery jak kasy brakowało?! Moim zdaniem ktoś nie ma doświadczenia i rządzi i rozwala to wszystko!!
BYK21.02.2020, 18:21
niech robia mleko roslinne np z platkow owsianych :)
Krowa21.02.2020, 17:44
@zzzzz to co w nowym targu się produkuje???? Przykro że zaś kupi to zagraniczny inwestor
Zzzzz21.02.2020, 16:23
Do krowa
Od dawna śmietanę robi Radomsko jak i kefir więc zmieniona produkcja oni psują markę...
popisjednozło21.02.2020, 15:39
niech zgadne, kolejny upadek Polskiej firmy i za chwile wejdzie niemiecka korporacja? !!!!!!!!!
Krowa21.02.2020, 14:44
Ktoś napisał , że dobre mieli produkty , taaa zwłaszcza śmietanę ze skrobią modyfikowaną, jakby już się porządnej śmietany nie dało zrobić. Już dawno nie kupowałam produktów hej tylko jeszcze masło mieli ok
@Stas21.02.2020, 14:10
Niem wiem jaka strata (wielkość)... ale strata jeden roki kiedy zakład dobrze postrzegany to p8ikuś...Parę manewrów księgowych, parę inwestycji i operacji produkcyjno marketingowych... W tym przypadku warto i wszystko się z roku na rok może zmienić... Najważniejsze nie zarżnąć krowy, bo się nie podniesie, racyj bycka nowego dać Zaś w razie głupach decyzji smrodu będzie co niemiara !
do @ polas21.02.2020, 12:40
...aha ! O to chodzi ? Najlepiej wyburzyć wszystko w Polsce i oddać niemcom, francuzom czy zydom... Z ciebie taki Polak i gazda jak koziej...fujarka!
Stas21.02.2020, 12:02
Pan v-ce przewodniczący pan f twierdzi że najlepiej połączyć się z mlekowitom . Ja myślę że to połączenie skończy się jeszcze gorzej, No dla niego lepiej.
Stas21.02.2020, 11:59
Dzień dobry ja w tej sprawie spółdzielni jak może ktoś był na spotkaniu spytkowicach to wie że przedstawiciel na walne zebranie nie umie nawet czytać drugi siedzi cicho a pan przedstawiciel rady Nadzorczej wymachuje kartką i mówi że jest zaskoczony on j jako v-ce przewodniczący rady nie wiedział że Spółdzielnia przez rok przynosi straty to ja się pytam co on tam robił przez cały rok i w ogóle wiedział że zmieniono dyrektora w Nowym Targu i czy był świadomy że wszyscy pracownicy twierdzą że pani dyrektor się nie nadaje do pełnienia tej funkcji jeszcze raz pytam kiedy poda się do dymisji jeden drugi trzeci a nie wiem czy na dwóch pozostałych zebrania jak grupy członkowskiej nie było tak samo.
polas21.02.2020, 11:39
wyburzyć tę ruinę i działki oddać prawowitym właścicielom
juhas21.02.2020, 10:51
Niech likwiduja wszystko bo we wsi na 100 jeden gazduje reszta pany bo im smierdzi krowa swinia ale na talerzu schabwego golonke pieczen to wd....ja sami do tego doprowadziliscie wiesniaki.Belgijskie i inne swinki to dobre nie ale od swojego chlopa niedobre zryjcie te chemie zagraniczna.
serek21.02.2020, 10:28
Przecież zarząd wykonał plan Balcerowicza. Więc nie wiem o co chodzi opozycji.
Góral z Polski21.02.2020, 10:25
Wyglad budynku swiadczy ze spolka nie za bardzo inwestowala w Nowym Targu. Jesli upadnie wtedy bedzie zle dla wielu ludzi. w Nowym Targu zamiast w sile rosnac firmy zaczynaja upadac. Spolka jesli niechce niech sprzeda np Mlekovicie. Trzeba wszystko zrobic zeby zatrzymac miejsca pracy zeby Ludzie mogli pracowac.
Powodzenia
normal21.02.2020, 10:24
do ROLNIK - tak według ciebie należy pozwalniać pracowników bo wtedy będą mniejsze koszty tylko ja się pytam dlaczego przyjeżdżacie do miasta do roboty a nie gazdujecie - to że 80% pracowników we wszystkich zakładach w mieście to są ludzie z okolicznych wsi którzy ubezpieczają się w Krusie to chyba nie jest tajemnicą. W moim zakładzie tylko 10% to mieszkańcy Nowego Targu reszta to dzieci rolników.
fan politycznej propagandy21.02.2020, 10:21
kiedy wchodziliśmy do unii europejskiej, wszyscy byli zadowoleni bo będziemy światowi. jednak z biegiem czasu, patrząc np. na cukrownie, unia europejska podniosła normy, polskie cukrownie zaczęły upadać, bo nie spełniały standardów unii, kiedy Polskie cukrownie kupiły niemieckie firmy, unia obniżyła normy i było wszystko w porządku. teraz, kiedy już kilka lat jesteśmy w tej unii, śmiało mogę powiedzieć, że unia zabiła wiele małych gospodarstw i zarzyna resztę gospodarki w Polsce swoimi wyśrubowanymi, chorymi przepisami. co się za tym wiąże? właśnie upadek mleczarni. zanim weszliśmy do tego mafijnego systemu, ludzie w Polsce mieli gospodarstw i tyle lat potrafili przetrwać bez tej zakichanej unii, żyło się lepiej i nie było tyle dziwactwa.
optymista21.02.2020, 10:08
Mnie się wydaje, że zakład ten ma tradycje, dobre produkty, co najwyzej zmieni się właściciel... Nie powinni na tym stracić ani rolnicy ani pracownicy - tylko trochę rozwagi i dynamiki by się przydało...Radomsko ma swoje problemy i tam się koncentruje... Może rzeczywiście Mlekovita to dobre rozwiązanie, ma dobre rozwiązania w pobliskim Zakopanem, tym bardziej że polskie produkty mleczarskie zdobywają świwat, nie "nowoczesnością" ale tradycją... Rynek mleczarski się centralizuje organizacyjnie...W Nowym targu jest ważne tylko to0, ab7y n8ie zaprzestać produkcji i nie sprzedać terenu jakiemu "zydowi"...
Rolnik21.02.2020, 09:53
Jakby była mniej rządzących to nie potrzeba aż 160 pracowników i niema wtedy aż takich strat
ali21.02.2020, 09:47
to jak z kopalniami cały czas trzeba dopłacać a i tak zawsze bedzie strata .
:))21.02.2020, 09:26
Fajnie napisane 430 rolnikow, rolnicy to sa Polsce 500 hektarów pola a nie jeden hektar i cala rodzina na krusie - porażka znam takich co nawet psa nie maja ale oni sa rolnicy, 5 krow to tez nie rolnik bardziej hobbista
PasterzPPP21.02.2020, 09:24
Budynek i teren wygląda jakby tam czas zatrzymał się 50 lat temu. Mam nadzieję, że jest szansa na uratowanie tego, potrzebny jest nowy energiczny właściciel z umiejętnościami biznesowymi i managerskimi.
Zbyszek21.02.2020, 09:13
Pewna pani z Radomska rozwaliła kulturę w mieście teraz Radomsko niszczy mleczarnie. To Radomsko to symbol zagłady
Ha21.02.2020, 09:10
Magda ciekawie z tematu wybrneła. Ta Szaflarska mleczarnia - wiecie że produkują już tylko jogurty roslinne? Nie mają już w ogóle do czynienia z krowim mlekiem.
niech rozwiąże ten problem PIS i Solidarna Polska21.02.2020, 09:03
A czy to też wina Tuska, PO, "niemieckojęzycznych mediów" itd.? A może wreszcie zrobią coś z tym konkretnym problemem posłowie i senator z naszego terenu? A nie tylko widzimy zdjęcia z nimi z rautów, balów, akademii itp.
Ekonomista21.02.2020, 08:59
Pierwsze efekty dojnej zmiany na górze.....ceny rosna małe firmy będą upadać, to dopiero początki.
Mleczarnik21.02.2020, 08:44
Prawda jest taka że sami radni spółdzielni są sobie winni że nie kontrolują włodarzy mleczarni (prezesa , Vice , Dyrektora zakładu nie mającego pojęcia o tym stanowisku ) co robią jakie decyzje podejmują. To Radomsko jest głównym producentem więc na chłopski rozum jak może mniejszość przynosić stratę większości ??? To Radomsko narobiło długu nie Nowy Targ przykład : koniec Roku 2018 Nowy Targ na plusie nagle z nową" panią dyrektor "w jeden rok 2019 strata????? Aż do zamknięcia zakładu???? Coś jest nie tak.... Ostatnio mleko sprowadzane z Francji , Litwy ??? Za ile to mleko zostało kupione ??? Robi się sztuczne koszty aby strata była jeszcze większa??? Szkoda Zakładu z taką tradycją ... Ale najlepiej jakby się rozlaczyli z Radomskiem i szukali innego Producenta zarządzanego przez profesjonalistów. Ale zobaczymy jak to się zakończy
zielony21.02.2020, 08:38
Ludzie coraz bardziej tesknią za PRL , kombinaty , PGR-y itp . Dlaczego ano dla tego że to było państwowe i moża było robić co sie chce , ludzie kradli na potegę a nadal wszystko było . A u prywaciarza też cos mozna wynieść ale nie w takiej skali .
mleko21.02.2020, 08:04
Komunistyczny zarząd zniszczył mleczarnie.
Roco21.02.2020, 07:59
Myślę że najważniejsze jest to , aby Rada Nadzorcza , członkowie spółdzielni poszli po rozum do głowy i odwołali cały zarząd (Prezes , Vice , Dyrektora) a zrobili konkurs na ludzi doświadczonych menadżerów którzy znają się na Zarządzaniu zasobami spółdzielni i ludźmi. Bo coś jest nie tak jak przedstawicielka z Radomska zostaje Dyrektorem Zakładu !!! Sory ale gdzie jakaś ścieżka kariery np: typu Kierownik handlu - Dyrektor Handlu- Dyrektor Zakładu - Prezes Firmy.
Aby się nie obudzili z ręką w nocniku.... Jak będzie koniec... I dalej sobie pozwalać mydlić oczy. Taka jest prawda
hary21.02.2020, 07:53
Wincej podatków . wincej 500 +, by żyło się lepiej
Andrzej21.02.2020, 07:46
Może ABW powinno sprawdzić jak to było z połączeniem się z OSM Radomsko? Spółdzielnia w Nowym Targu dobrze się miała. Nie było potrzeby się łączyć. A jak to jest że mleko Hey jest tańsze np w Leclerc niże w sklepie zakładowym?
do mleczarni21.02.2020, 07:44
a tymczasem wszyscy wokoło zbijają kokosy na oscypkach .......
:/21.02.2020, 07:11
kupilam raz smietane 30% tej marki, przez przypadek, bo zawsze kupowalam inna, ubijalam godzine, dodawalam cytryny, nic sie nie ubilo, musiala wiec byc oszukana zawartosc tluszczu w produkcie, i to sporo oszukana, poszla w kosz, kupuje dalej u konkurencji..
Baca21.02.2020, 07:01
Administracja zPania prezes dprowadzila do upadku tyle w temacie...
Bez zbędnej zwłoki21.02.2020, 06:41
To jest poważna sprawa. Ogólnie jest wiadomo, że najczęściej takie zakłady upadały na "zamówienie". Skoro ten zakład dotrwał do dzisiaj, należy tym bardziej przyjrzeć się sytuacji.Powinni inicjatywę przejąć rolnicy wspólnie z pracownikami. Wynająć rewidenta.
Wyrocznia20.02.2020, 23:57
Ludzie jacy "mądrzy" przy urnach, tacy później przy prowadzeniu działalności, kiedy przez nich wybrani politycy rzucają im kłody pod nogi. Trzeba sobie jasno powiedzieć - jesteśmy strasznie ogłupiałym narodem, mimo, że statystycznie w skali światowej w czołówce rankingu IQ.
Rolnik.20.02.2020, 23:46
Już miesiąc temu było wiadomo że upada tylko pan Broniszewski jak i p.Gajek chcieli poprostu to utaic żeby nie siać paniki....Nie wiem i nie rozumiem jak można doprowadzić zakład do bankruta skoro pracy było coraz więcej i wgl...czyżby było to specjalnie?! Czyżby zadaniem nowej pani dyrektor było rozwalenie tego wszystkiego??Szkoda że ludzie krada dla sb żeby ktoś na tym ucierpiał...
kalkulator20.02.2020, 23:33
Zakład kupi Mlekowita z Zakopanego - myśle, że to idzie w tym kierunku.
antywyborca20.02.2020, 23:23
a ja powiem tak likwidują bo PEWNIE juz wnuki rośną na wyrobach z tzw deputatów do pensji z mleczarni
takie życie20.02.2020, 23:22
Do Hej hej. W obecnym systemie po 89 nie wiem czy zauważyłeś, że kosztem jest pracownik. :-(
Strażak20.02.2020, 23:20
Uważam, że trzeba poprosić o pomoc Pana Posła Edwarda Siarkę. To niezwykle skuteczny parlamentarzysta. Na jesieni 2019roku brał udział w przekazaniu niezliczonej ilości samochodów strażackich. To musiało kosztować Skarb Państwa bardzo dużo pieniędzy. Na pewno Pan Poseł już dawno pracuje nad skuteczną pomocą dla Mleczarni Nowotarskiej.
Sdsss20.02.2020, 23:12
Dlaczego nikt nie pyta jak to jest ze stratami, tylko od razu trzeba ratować, nie wolno dopuścić do zamknięcia?
W każdej normalnej firmie jak jakiś dział generuje straty, to się go zamyka, likwiduje. I nikogo nie obchodzi że ktoś pracę straci. To nie jest rynek sprzed kilkunastu lat gdzie o pracę było ciężko. Teraz pracy jest więcej jak ludzi do niej.
Tylko dawne spółki państwowe robią najwięcej szumu. Takich na przykład górników to bym ich tym kilofem pogonił. 13-14 pensja a im jeszcze mało. Pracy jest w brud! Zmienia się ludzka mentalność, zmienia się rynek, to trzeba się do niego dostosować, a nie robić wszystko żeby utrzymać coś, co nie generuje zysków.
bolo4920.02.2020, 23:11
Ludzie, wy ciagle zyjecie w socjalizmie!! Jak wlasciciel chce zamknac jakis zaklad to go zamknie i nie pomoze tutaj ani zwiazek zawodowy ani radni powiatowi ani PiS ani nawet biskup krakowski ze o papiezu nie wspomne. Chyba ze ktos kupi ten podupadly zaklad od terazniejszego wlasciciela. mozna sie tylko domagac rekompensaty dla zwolnionych pracownikow. Dopoki ta kapitalistyczna prawda nie dotrze do waszego umyslu bedziecie sie niepotrzebnie podniecali.i
Wstążka20.02.2020, 22:39
Klątwa z Radomska wisi nad miastem
Jas20.02.2020, 22:36
czyli teraz z podatków chcą to dofinansowywać ? Przykro jak ktoś traci prace ale w tedy trzeba zacząć coś nowego, a nie sztucznie utrzymywać.
Głosujcie dalej na PIS :) - NAIWNIACY !!!20.02.2020, 22:24
LUDZIE OTWÓRZCIE WRESZCIE OCZY !!!01:09, 20 lutego 2020
@pingpong

Jaki TUSK, taki Kaczyński !!!
Czego TUSK i PO nie zdążył sprzedać , to Kaczyński i PIS dokańcza i wykańcza.
Swoimi durnymi przepisami wykończą niedługo hodowców zwierząt, rolników i drobnych przedsiębiorców!!!
Wszyscy rządzący przez ostanie 30 lat działali na szkodę POLSKI i na korzyść zagranicznych koncernów !!!!!
Obserwator20.02.2020, 21:51
Zwrócić się do posłanki Paluch, Ona wiele zdziała
gazdaII20.02.2020, 21:49
takie zakłady ,stare ,z przestarzałymi technologiami na zachodzie wysadza się w powietrze i buduje nowoczesne firmy. W latach 90 -tych upadły NZPS i 10 tys ludzi poszło na bruk ,można by wymieniać jeszcze inne ,czy ktoś się nad tymi ludźmi rozczulał, kapitalizm jest bezlitosny i tyle na ten temat.
z tąd20.02.2020, 21:43
Nie na darmo się mówi że na spółki sra... (fajdają) jaskółki.Ta mikro mleczarnia z Radomska bliżej Warszawki i tyle.
e220.02.2020, 21:43
To było do przewidzenia , Radomsko po to przejmowały mleczarnie, aby je wyeksploatować i doprowadzić do ruiny = sprawdźcie to. A na miejscu Mleczarni postawią spalarnię śmieci ?, czy inną śmieciarnię? Nowy Targ po mału "umiera', miasto ; przy drodze, a wokół miasta wyrastają same szkodliwe firmy do tego smog i brak jakichkolwiek perspektyw, Nowy Targ się wyludnia!!!
ekonom20.02.2020, 21:42
@milki: polityki tu nie mieszaj. Jak ktoś jest nieudolny to musi ponieść skutki nieudolności .
proste20.02.2020, 21:40
Już widzę jak radni bezradni powiatowi lecą z pomocą ? Oni maja taki dar do likwidowania jak nikt inny. Jest proste rozwiązanie - połączyć się z Mlekowitą zakopiańską , ale to byłaby obraza dla wielu .
wzrokowiec,20.02.2020, 21:39
upadki takich firm w kapitalizmie to nic nadzwyczajnego, od początku istnienia GPW upadło około 80 firm ,jedni tracą inni zyskają takie życie
A20.02.2020, 21:27
jak się woli śmietankę z biedronki to nie dziwota...
Marek20.02.2020, 21:09
No szkoda bo wyroby mieli dobre,a ostatnio kupiłem oszczypki od Pani obok Zdrojowej w Rabce i były tak niedobre i robione chyba w skandalicznych warunkach.Sprzedająca w towarzystwie jakiś bezdomnych i pewnie bez badań Sanepidu i lekarskich-zgroza gdzie służby i włodarze Miasta
ech20.02.2020, 20:54
Mój zakład też restrukturyzowano (zwalniano pracowników) i nikt nie płakał w naszej obronie. Nie rozumiem po co ten płacz i jęki. Wszyscy w Polsce mieli dość komuny każdy chciał pracować na swoim i być panem. Fakt, że oczekiwano kapitalizmu z ludzkątwarzą ale takiego systemu nie ma. Podobnie jak nie rozumiem pojęcia mniejsze zło, zło to zło.
Były takie firmy, które przepaństwowiono za czasów AWS i UW, choćby TPSA i co?
Mleczarz20.02.2020, 20:50
Powinno się rozliczyć stary zarząd Spółdzielni za niepotrzebną decyzję połączenia się z Radomskiem
Hej hej20.02.2020, 20:33
Nikt nie liczy rzeczywistych kosztów związanych z likwidacją .
Na poziomie biznesowym ,społecznym i regionalnym .
Hej łza się w oku kręci .
ja20.02.2020, 20:31
sprywatyzować i po problemie .
milki20.02.2020, 20:27
dobra zmiana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wiem lepiej20.02.2020, 20:26
rozkradli a teraz zrzuta dla biedaków
mądry20.02.2020, 20:25
złe zarządzanie prowadzi do upadku taka prawda
avivat20.02.2020, 20:17
Nieudolne rządy, czy to na szczeblu spółdzielczym, spółki czy jednostki samorządowej, zawsze odbijają się czkawką na Bogu winnych ludziach.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl