21.02.2020, 11:52 | czytano: 3169

Zimowe niedogodności, czyli odśnieżanie, pryzmowanie i wywożenie śniegu

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE: Wydział Drogownictwa i Transportu przypomina - "właściciele zobowiązani są do składowania śniegu na skraju chodnika tak, by nie powodował utrudnień zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym".
Zima nie ustępuje, więc urzędników zapytaliśmy kolejny raz o terminy wywożenia śniegu z ulic, chodników i zatok autobusowych. W przesłanej nam odpowiedzi czytamy:
"Wywóz śniegu z ulic wykonywany jest w miejscach zawężenia jezdni oraz w obrębie skrzyżowań, gdzie prymy śniegu ograniczają widoczność powodując zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. Wywóz śniegu z ul. Krupówki i ul. Galicy odbywa się na bieżąco, tak by nie powodować zalegania zwałów śniegu. Po zakończonym opadzie z dróg wymienionych poniżej prowadzona jest na bieżąco akcja wywozu - tj. Nowotarska - wąskie chodniki, gdzie nie ma słupków i donic, Kościeliska, Skibówki, Krzeptówki - od kościoła na Pęksowym Brzysku do Kościeliskiej 24, od nr 24 do Hurtowni GOBO - całość, Droga do Olczy - prawa strona od Ustupu, Broniewskiego - całość, Droga na bystre- koło sklepu elektrycznego, Makuszyńskiego - całość, Żeromskiego - dolny odcinek, Do Samków oraz Szymony - całość.

Właściciele zobowiązani są do składowania śniegu na skraju chodnika tak, by nie powodował utrudnień zarówno w ruchu pieszym jak i kołowym.

Zatoki przystankowe odśnieżane są równoczesne z odśnieżaniem jezdni, po dużych opadach śnieg okolicy przystanków jest sukcesywnie wywożony.

W poprzednim sezonie zimowym funkcjonariusze Straży Miejskiej udzielili 370 pouczeń oraz nałożyli 5 mandatów karnych na łączną kwotę 370 zł za nienależyte wypełnianie obowiązku zimowego utrzymania chodników."

pks/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl