22.02.2020, 09:26 | czytano: 3962

Zakończenie ferii zimowych 2020

To już ostatni weekend ferii. Na podhalańskich drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi. Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.
Nadrzędnym celem działań policji prowadzonych w ramach akcji „Bezpieczne ferie” jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu, niemniej jednak funkcjonariusze będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.
Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych. Będą też sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autobusu. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie. Ponadto na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji (www. bezpiecznyautobus.gov.pl) funkcjonuje aplikacja pn. „Bezpieczny Autobus", za pośrednictwem której można bezpłatnie uzyskać informacje na temat pojazdu. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu, aby sprawdzić między innymi, czy ma on ważne badanie techniczne, aktualne OC, jaka jest liczba miejsc w autobusie.

Policjanci ruchu drogowego, w celu zapewnienia płynności ruchu, na głównych ciągach komunikacyjnych kraju i drogach prowadzących z miejscowości zimowego wypoczynku, w newralgicznych miejscach będą kierowali ruchem, a także w razie potrzeby, wskażą kierującym objazdy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Amen23.02.2020, 11:11
Chwała Bogu.
oli23.02.2020, 09:53
A co ma z tych wakacji ,oprócz Białki,Bukowiny i Zakopanego ,reszta z Podhala?Kupę smrodu i korki.Zróbcie obwodnicę 5 km od centrum abyśmy nie musieli się truć.
Iza22.02.2020, 12:06
Nareszcie może skończą się korki na zakopiance i dojazd z pacy i do pracy nie będzie trwał godzinę. A o smogu spowodowanego tym zjawiskiem już nie wspomnę.
hura wreszcie koniec smorodu dla PODHALa22.02.2020, 11:55
na reszcie koniec tych wagarów- do roboty rzetelnej i nauki brać się
STAŚ22.02.2020, 11:12
Czyli koniec wypoczynku !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl