25.02.2020, 17:20 | czytano: 3805

Przebudowa mostu św. Jana wstrzymana

Mieszkańcy Szczawnicy pytają, co z planowaną od wielu miesięcy przebudową mostu św. Jana. Niestety, informacje nie są pomyślne.
Pytał o to na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego, w swoim imieniu i imieniu mieszkańców, radny powiatowy Tomasz Hamerski. Most znajduje się na potoku Grajcarek w ciągu drogi powiatowej nr 1636K Krościenko – Szczawnica. W połowie ubiegłego roku Powiat Nowotarski i gmina Szczawnica podpisały umowę na wspólną przebudowę przeprawy. Samorządy zadeklarowały, że podzielą się kosztami pół na pół i zlecono opracowanie koncepcji.
Niestety, przynajmniej na razie, współpraca nie dojdzie do skutku. Burmistrz Grzegorz Niezgoda od dłuższego czasu mówi o koniecznych ograniczeniach wydatków w związku z trudną sytuacją w oświacie. Tomasz Moskalik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu poinformował radnych powiatowych, że gmina Szczawnica wycofała się ze współfinansowania tego zadania. - W związku z tym zadanie to na chwilę obecną nie będzie realizowane - przekazał.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
wyznianin26.02.2020, 19:52
W Wyznej Szczawnicy nic nie może się udać .
Mostu wyremontować nie można . . .
Przychodni w Malinowie wybudować tez się nie da. . .
Gazociągu do budowanych w ostatnim dziesięcioleciu budynków w Malinowie też nie będzie bo zakończono go przy OHP Jarmuta . . .
Miasto według Burmistrza Sz-cy konczy się przy UM.
Tak jest od lat . . .
MaciekW26.02.2020, 16:51
Tatuś ustawił synka na pare lat do przodu.
To jest "władza dziedziczna" mili Panstwo.
Senator JH nawet raz nie przemowił z trybuny Senatu w minionej kadencji.
Pląta się w serdoku koło Pani Hani i bierze za... kasę.
Tak też można służyć Szczawnicy. . .
do roboty26.02.2020, 09:51
radny Tomasz Hamerski niech poprosi senatora Jana Hamerskiego o pomoc dla tego zadania
do tej pory senator lenił się 4 lata i bedzie lenił się przez następne lata ?
Mieszkanic26.02.2020, 07:52
Jak w PZD był Krzysiek i Robert to inwestycje powiatowe hulały w Szczawnicy teraz pomimo, że mamy naszego Tomka to jest regres. Krzyśku i Robercie wróćcie.
scownicon25.02.2020, 21:00
e tam most! przystań jest ważna statek ms Szczawnica już nie istnieje ale może będzie ms G N i dobije pewnego dnia do portu w Pieninach więc po co cokolwiek robić w wyżnej Szczawnicy ??????
qwerty25.02.2020, 19:10
@Iwona - trzeba zawsze iść za ciosem. Ograniczenie nic nie da, bo będzie więcej roboty, a ci co zostaną nie "nadążą" swoim powolnym tempem. W związku z tym powinno się zredukować i wymienić wszystkie stare baby, starych facetów, dać młodym szansę którzy będą pilniej się do pracy przykładać. Ileż to już badań było, że pracownik będący na jednym stołku powyżej kilku lat się już wypala? Dlatego we wszystkich urzędach powinien być etat max 5 lat dla mniejszej liczby urzędników ale za konkretną kasę. Za taką, za którą ludzie by chcieli pilnie pracować. Niestety mimo wszystko na każdym kroku widać urzędnicze rozpasanie - coraz więcej etatów = większe wydatki.
Iwona25.02.2020, 18:22
Nic się nie robi od dłuższego czasu w Szczawnicy,a biurokratów w Urzędzie miasta tyle samo i pensyjki pobierają.Ograniczyć do minimum nieróbstwo i stołki.Kasy przybędzie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl