02.03.2020, 19:55 | czytano: 6941

Aresztowano kierowcę, który po pijanemu potrącił kobietę w Białym Dunajcu

Fot. KPP Zakopane
32-letni mężczyzna, który potrącił kobietę w Białym Dunajcu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za jazdę po alkoholu, spowodowanie wypadku i nie udzielenie pomocy poszkodowanej grozi mu do 12 lat w więzieniu.
Przypomnijmy 29 lutego tuż po godzinie 13 na wysokości sklepu doszło do potrącenia pieszej, 64-letniej mieszkanki tej miejscowości. Sprawca wypadku kierujący BMW nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanej odjeżdżając dalej w kierunku Nowego Targu. Za uciekającym BMW ruszyli świadkowie zdarzenia. Na wysokości stacji kolejowej w Białym Dunajcu kierowca zjechał na pobocze i tam został ujęty przez świadków zdarzenia. Chwilę później został oddany w ręce policjantów wracających po służbie do domu.


Badanie alkomatem potwierdziło, że kierowca prowadził samochód pod wpływem alkoholu z wynikiem 1.8 promila. Poszkodowana w wypadku kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do zakopiańskiego szpitala. Policjanci i prokuratorzy niezwłocznie podjęli ustalenia, aby wyjaśnić okoliczności i przebieg wypadku. W policyjnych oględzinach uczestniczył również biegły z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego. Pojazd zabezpieczono do dalszych szczegółowych oględzin.Mężczyzna, 32-leni mieszkaniec Warszawy, przyznał się, że to on prowadził samochód, jednak nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszał już zarzuty za spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz jazdę po alkoholu. Grozi mu za ten czyn do 12 lat w więzieniu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Prokurator wystąpił dzisiaj do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie kierowcy z Warszawy, a zakopiański sąd przychylając się do tego wniosku aresztował 32-latka na trzy miesiące.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Baca03.03.2020, 06:26
Nic mu nie zrobi bo z Warszawy
KTT02.03.2020, 22:45
Dla czego BMW kojarzy mi się z łysą główką albo bardzo mało wiedzy a tu jeszcze obywatel z Pruszkowa.
jo02.03.2020, 20:09
no bo Krawaciorzom wolno oni tak mogą.
pijany to do kamieniołomu abo trawe z chodników plewić niech zarobi na siebie w pi...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl