05.03.2020, 19:33 | czytano: 9704

Szpital wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów w związku z koronawirusem

Arch. Podhale24.pl
- Dla bezpieczeństwa pacjentów aż do odwołania ogłoszono czasowy zakaz odwiedzin pacjentów na oddziałach - poinformował Szpital Powiatowy im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.
– Wprowadziliśmy zakaz odwiedzin pacjentów w szpitalu – podkreśla lekarz Łukasz Błoński, kierujący Oddziałem Wewnętrznym Szpitala Powiatowego w Zakopanem. – Tylko po zgodzie lekarza kierującego danym Oddziałem będzie można wejść i odwiedzić pacjenta. Obowiązuje również wcześniej wywiad epidemiologiczny – lekarz ustali, czy jesteśmy zdrowi i uzyska informacje czy nie przebywaliśmy w miejscu lub nie spotkaliśmy się z osobami, które potencjalnie mogą mieć infekcję wirusową – tak koronawirusa jak i grypy.
Jednocześnie placówka poinformowała, że jest gotowa na udzielenie pomocy osobom z podejrzeniem zarażenia groźnym wirusem jak i tych, których zaatakuje zwykła grypa. - Trzeba jednak pamiętać, że każda osoba, która podejrzewa u siebie możliwość zarażenia się koronawirusem powinna skontaktować się telefonicznie z Sanepid, a potem ewentualnie trafia na jeden z Oddziałów Zakaźnych - czytamy w komunikacie lecznicy.

Trzeba pamiętać, że tej zimy w Polsce z grypą zmagało się ponad 1 mln osób, z czego dobrze ponad 100 tysięcy przypadków zanotowano w samej Małopolsce, tutaj też z tego powodu zmarły trzy osoby. – Zapominamy, że grypa jest również groźna jak koronawirus - podkreśla lek. Błoński z Oddziału Wewnętrznego. – Koronawirusa boimy się znacznie bardziej, bo go po prostu nie znamy, tymczasem nawet zwykła grypa może nieść dla nas określone zagrożenie, jeśli chodzi o zdrowie i życie. My w okresie ferii zimowych przeprowadzaliśmy u osób, które zgłaszały się na leczenie ambulatoryjne testy na obecność wirusa grypy i codziennie było kilkanaście pozytywnych wyników. Mam nadzieję, że wraz z przyjściem wiosny i dodatnich temperatur zachorowań „na grypę” będzie znacznie mniej.

Lekarze zakopiańskiego szpitala zapewniają, że są gotowi na każdą ewentualność. – Środki ochrony osobistej, czyli maseczki, kombinezony itd. mieliśmy, mamy i będziemy mieć podkreśla dr Łukasz Błoński. – Dostaliśmy zapewnienie z Państwowej Agencji Rezerw Materiałowych, że dostaniemy dodatkowe maseczki, kombinezony, a środkami dezynfekcyjnymi dysponujemy na bieżąco. Zespół medyczny jest gotowy, jesteśmy w pełnym składzie materiałowo również zabezpieczeni.

Źródło: Szpital Powiatowy w Zakopane,. oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
LR08.03.2020, 15:44
coś się mi wydaje że większym zagrożeniem dla nas są humory lekarzy i pielęgniarek niż sam koronawirus...
berek08.03.2020, 09:18
Cepr lande: apartamenty bardzo dobrze nadaja się na kwarantannę.
Cepr ladrer07.03.2020, 13:43
Zaraza sie rozprzestrzenia,apokalipsa naprzod, gorale to wasz koniec dudtkowania hihih
Dudus06.03.2020, 12:21
Brednie,brednie i jeszcze raz brednie. Nawet artykułu nie czytałem ale wiem że już tam bredzą bo co innego mogą powiedzieć. Powtarzane jest jak mantra ,grypa zabija więcej osób rocznie. Na ten moment tak różnica jednak jest diametralna. W przypadku zachorowania na grypę aby nie kopnąć w kalendarz tylko 0,02 chorych wymaga hospitalizacji ,reszta może sama się wyleczyć . W przypadku KORONAWIRUSA 20% chorych wymaga hospitalizacji aby nie kopnąć w kalendarz. Widać różnicę? Na przykładzie USA, stany dysponują 1 mln aparatów tlenowych wymaganych w przypadku hospitalizacji kogoś z koronawirusem, jeśli w USA zarazi się 5 mln osób to system opieki medycznej zadziała z 100% wydajnością , oczywiście o tyle o ile lekarze,pielęgniarki nie polegną pierwsze i będzie miał kto obsługiwać aparaturę. Wtedy to liczba zgonów osób dotkniętych koronawirusem drastycznie wzrośnie . Pisze to powołując się na dane statystyczne z USA,czy prawdziwe ....nie wiem, czy to jest 20% nie wiem,czy faktycznie dysponują 1 mln aparatów tlenowych.....nie wiem, takie dane podają,ja wyciągam wnioski,nie potrzebuje do tego telewizji
karolina06.03.2020, 09:56
najpierw niech przestana robic z takich miast jak zakopane drugie aspen to bedzie o wiele lepeij my mieszkancy mamy po prostu przechlapane. im wolno jezdzic zwiedzac i nas odiwedzac my nie mozemy. ot logika. i jak tu wirusik ma sie nie rozprzetrzenic jak dookola sami turysci z calegooo swiata....
gość06.03.2020, 06:21
Pierwsze ofiary koronowirusa , od wynoszenia cukru z Biedronki dostali przepukliny .Pamiętaj ! ryż jest z Chin a makaron z Włoch
Tro Jan05.03.2020, 23:57
Grypa równie groźna jak koronawirus?! Może niech pan doktor raczy przeanalizować dane statystyczne ze strony WHO, są ogólnodostępne. A dopiero po zapoznaniu się z nimi wygłasza swoje mądrości. Wstyd, panie doktorze, wstyd.
daniel05.03.2020, 22:37
Ten szpital zakopiański to wygląda przy szpitalu nowotarskim jak kurnik :DDD wstyd
qwerty05.03.2020, 20:23
Ja też wprowadziłem kwarantanne , od mojej żony i ze szwagerm się odkażamy, mamy już stały poziom ok 2 promili i podobno wirus już się nie łapie .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl