18.03.2020, 11:08 | czytano: 6533

Koronawirus nie zatrzymał budowy tunelu pod Luboniem Małym

Fot. GDDKiA
Trwają prace na odcinku S7 Naprawa - Skomielna Biała, gdzie budowany jest dwunawowy tunel. W związku z tym, że na budowie pracują m.in. obcokrajowcy, firma zawiesiła wyjazdy do domów pracowników pochodzących z obszarów objętych epidemią.
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, prowadzone są roboty zarówno w nitce prawej jak i nitce lewej. - Wykonywane są zbrojenia i betonowanie obudowy stałej, nisze hydrantowe, sygnalizacyjno-alarmowe oraz przejścia ewakuacyjne pomiędzy tunelami, z zastosowaniem środków ostrożności związanych z epidemią koronawirusa - podkreśla Iwona Mikrut z GDDKiA.
W prawej, wydrążonej już na wylot nitce tunelu wykonywane są kolejne segmenty obudowy stałej, zarówno spągu, na którym powstanie droga, jak i kaloty czyli boków i sufitu. Są to prace zbrojarskie i betonowanie. Wydrążono 1709 m nitki lewej. Tutaj prowadzone są prace przy obudowie tymczasowej, ale także i stałej. W niszach hydrantowych i sygnalizacyjno alarmowych już wydrążonych także prowadzone są prace zbrojarskie i betonowanie obudowy. Wydrążono już przejazd awaryjny pomiędzy dwoma nitkami tunelu pod górą Lubień Mały.

W każdej z nitek tunelu znajduje się 12 nisz hydrantowych oraz 12 nisz sygnalizacyjno-alarmowych.

Wykonane zostanie 10 przejść ewakuacyjnych natomiast w centralnej części tunelu, w rejonie zatok postojowych zlokalizowany jest 1 przejazd awaryjny. Przejazd ten umożliwi ewakuację pojazdów z jednej nitki do drugiej w przypadku zaistnienie takiej potrzeby.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, wykonawca przesłał do GDDKiA listę podjętych działań na budowie oraz swojej siedzibie. Firma zawiesiła wyjazdy do domów pracowników pochodzących z obszarów objętych epidemią.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
@18.03.2020, 21:10
koronawirus nie korono
kto wierzy to głupi jak but jak ...18.03.2020, 17:28
Służba zdrowia@ czyli w tedy za czasów PO nikt nie pracował bo nie było tej inwestycji. Podobno Tusk i spółka zbierała pieniądze dla PIS-u by mieli za co budować . Hipokryzja popaprańców .
krecik18.03.2020, 16:25
Jeżdżę, ,,jeżdziłem,, autobusem liniowym co kilka dni (przez panikę obcieli kursy) Zakopane -Kraków-Zakopane.Potwierdzam. ,,Wiercą,,non stop.Cieszy, nie panikują.
Byle do soboty18.03.2020, 16:19
@SŁUZBA ZDROWIA Tyle samo co za PO.
SŁUZBA ZDROWIA18.03.2020, 11:10
ile osób tam pracuje ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl