19.03.2020, 09:58 | czytano: 4036

Komunikacja miejska kursuje bez zmian, ale busy nie jeżdżą

Podhalańska Kolej Regionalna zawiesiła kursy między Nowym Targiem a Zakopanem. Podobną decyzję podjęli niemal wszyscy prywatni przewoźnicy. Z zakopiańskiego dworca wyjeżdża dziennie tylko kilka autobusów. Bez zmian kursuje za to komunikacja miejska.
- Linie nr 11 i 14 kursują według ustalonego rozkładu. Na dzień dzisiejszy nie zawieszono działania komunikacji miejskiej. Należy jednak mieć na uwadze, że sytuacja jest dynamiczna i taka decyzja może zostać podjęta - mówi Regina Korczak-Watycha z Urzędu Miasta Zakopane.
Kilka dni temu burmistrz Zakopanego wydał decyzję o zawieszeniu pobierania opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli taniej poruszać się po mieście samochodami. Co jednak w sytuacji, gdy podróżny musi skorzystać z transportu publicznego?

W Zakopanem zawieszone zostały linie regularne - dowoziły one pasażerów m.in. do Kuźnic, czy Doliny Strążyskiej. Z dworca odjeżdża zaledwie kilka autobusów dziennie.

- Jeśli chodzi o komunikację dalekobieżną, obsługiwane są linie do Krakowa, Szczecina, Gdyni i Warszawy. Z Zakopanego można również dojechać do Czarnego Dunajca, Miętustwa, Cichego Górnego, czy Doliny Chochołowskiej. Liczba kursów jest jednak mocno ograniczona. Zmieniają się również godziny odjazdów. Wszyscy pasażerowie, którzy chcą wyjechać z Zakopanego proszeni są o kontakt z dyżurnym ruchu, który potwierdzi godzinę odjazdu - mówi Korczak-Watycha.

Dyżurny ruchu zakopiańskiego dworca dostępny jest pod nr telefonu: 534 568 417.

pk/zdj. UM Zakopane
komentarze
faz19.03.2020, 14:15
w calosci popieram zakopane juz trzy dni bez oplat
Anna19.03.2020, 13:45
Sorry ze nie w temacie. Ale teraz ciężko się dodzwonić do UM Nowy Targ. Przepraszam ale czy ktoś ma wpływ na władze miasta Nowy Targ jeżeli chodzi o płatności za parking. Wiele innych miejscowości zniosło na chwilę obowiązek zapłaty a w stolicy smogu nadal trzeba się przymusowo obmacywac z brudnym parkometrem. Jeżeli tak to niech postawia tam rękawiczki jednorazowe albo płyn dezynfekujący. Czy miasto aż tak zbiednieje na opłatach?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl