23.03.2020, 15:00 | czytano: 4059

Radny krytykuje kolegów, którzy nie przyszli na sesję

Z powodu braku radnych, odwołano dzisiejszą sesję Rady Gminy Czarny Dunajec. Postawa radnych, którzy nie przyszli na sesję nie podoba się radnemu z Piekielnika Sebastianowi Chowańcowi. - Do sklepu chodzą, w kościele byli co niektórzy radni, a na sesję na pół godziny nie przyszli - uważa.
- Środki ostrożności były zachowane, była dezynfekcja sali, siedzieliśmy w sporych odległościach. To jest niepoważne ze strony niektórych radnych, że nie przyszli - podkreśla w komentarzu przesłanym do Podhale24.pl radny Sebastian Chowaniec. - Rozumiem starszych i schorowanych, ale kilku młodszych nie. Mieliśmy bardzo ważne uchwały, nie podjęliśmy ich. Gmina przez to może stracić kilkaset tysięcy złotych, bo jeśli nie podejmiemy uchwał w terminie, to nie możemy wystąpić o dofinansowanie na pewne inwestycje, m.in chodzi o chodniki w Ratułowie, Cichym i Dziale a także różne zmiany budżetowe - bez nas wójt ma związane ręce. Do sklepu chodzą, w kościele byli co niektórzy radni, a na sesję na pół godziny nie przyszli. Nie ma u nas jeszcze żadnej tragedii. My jako radni powinniśmy ostatni się poddać. Co mają inni powiedzieć, którzy pracują w sklepach, na poczcie? Jak radni boją się przyjść na pół godziny i parę razy rękę podnieść? Radnym nie jest się tylko w czasach dobrych, ale także w tych trudnych - dodaje.
Dziś przed południem w Czarnym Dunajcu miała się odbyć sesja rady gminy. Mimo zastosowania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, większość radnych nie pojawiła się na obradach i sesję odwołano.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
julietka24.03.2020, 20:53
dla niektorych tobtylko chodnik, ale dla moich dzieci to bezpieczna droga do szkoly.... a jak Panowie radni ida na zakupy do biedrobki to oczekuja ze Panie kasjerki beda na swoich stanowiskach. /.../wstyd! czekam z ustesknieniem do kolejnych wyborow!
a stasiu24.03.2020, 20:12
jeden radny na fb pisal ze koronawirus to choroba psychiczna ludzi .ze igladaja telewizje i cos tam cos tam..miesiac temu..ciekawe czy przyszed
nazwiska kto niebyl....powinni ich zastapic innymi w kolece z wyborow.......
radni dla kasy..comiesiecznej....i tyle .ida tylko po darmoche comiesieczna.niepowinni dostac wyplaty.ani zlotowki
melon24.03.2020, 07:23
A w gminie Czorsztyn Sesja się odbyła .Daj Bóg , że wszystko się skończy dobrze . Jeżeli nie będzie szczególnej Ustawy Sejmowej , która musi uchwalić Sejm , to Sesję nie będą się odbywać długo. Pewnie , że sesje nie są najważniejsze, ważne jest życie i zdrowie i z trym nikt nie dyskutuje. Mimo epidemii i zagrożenia hejtowanie ma się dobrze, jednak na razie nie wyciągamy żadnych wniosków z góry ..........
Matylda23.03.2020, 20:08
Radny krytykuje? "Przyjść na pół godziny i parę razy rękę podnieść..."
Pan Chowaniec wystawił sobie świadectwo, mógł podnosić z lekkością ile razy chciał (miał dużo miejsca),tak jak to robił w sprawie stawki za śmieci z 9 złotych na 23 złote od osoby miesięcznie. Dobrze czasami pomyśleć i zabrać mądrze głos.
Ciekawe czy tak sumiennie chodzi na wszystkie komisje i sesje Rady od ich początku do końca, bo słychać po gminie że ma z tym problemy?
Teraz w kryzysie należy patrzeć z troska na byt ludzi, nie o inwestycje, do których zawsze można będzie wrócić gdy uporamy się z epidemią. Ile tych inwestycji zrealizowaliście w tej kadencji Panie Radny? Więcej pokory i rozwagi, ci radni co nie przyszli wykazali się większą roztropnością
jan z czornego dunajca23.03.2020, 18:46
Pytanie czy dopiero jak każdego z was dosięgnie choroba to zrozumiecie z czym macie do czynienia,wykazujecie się brakiem zrozumienia i brakiem empatii. Szacun dla tych co nie przyśli -okazaliście wiele zrozumienia.
Nie ma nic ważniejszego jak zdrowie i życie.Teraz minister zdrowia mówi o najgorszych dniach.
poirytowany23.03.2020, 17:50
Sądząc po zdjęciach to w większości nie ma tylko obrońców Ojczyzny. Czas patriotów już minął? /.../
Spoko23.03.2020, 17:38
A czemu nie odwolano tego zgromadzenia Naprawde nie ma potrzeby aby podejmować ryzyko na siłę.
marko23.03.2020, 15:53
panie radny ludzie umierają a pan mówisz o chodnikach .żenada
Jano23.03.2020, 15:49
Brawo panie chowaniec, tak trzymaj
piekarz co piecze chleb dla wszystkich23.03.2020, 15:47
Brawo Panie Radny za odpowiedzialność i odwagę.Mówią że kapitan ostatni opuszcza statek.Zobaczymy,jak dożyjemy,przy następnych wyborach,jak to niektórzy stali na straży naszego dobra-w domach,w tych ciężkich czasach.
Irek23.03.2020, 15:08
Jakby była uchwała o podniesieniu diet dla radnych to byłaby 100 procent frekwencji.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl