02.04.2020, 14:07 | czytano: 24157

Aleksander Winiarski odwołany z funkcji ordynatora szpitala w Nowym Targu. W jego obronie stanął Adam Małysz

Arch. Podhale24.pl
Dr n. med. Aleksander Winiarski otrzymał wypowiedzenie z funkcji ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Informacja o tym spotkała się z dużym oburzeniem w środowisku sportowym.
Ordynator Winiarski mówi, że trudno pogodzić mu się z decyzją dyrekcji szpitala. - Dostałem zwolnienie z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Nie podano żadnego powodu. Oczywiście dyrektor ma do tego prawo, bo jestem na umowie kontraktowej. Nie zamierzam jednak walczyć. Będę pracował do końca tygodnia i na pewno gdzieś znajdę potem pracę - mówi odchodzący ordynator w rozmowie z Podhale24.pl.
W rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim" dr Winiarski powiedział o nepotyzmie. Jak stwierdził, na jego stanowisko ma przyjść brat wicedyrektor szpitala.

Mimo wielu prób nie udało nam się porozmawiać z dyrektorem nowotarskiego szpitala Markiem Wierzbą.

Dr Aleksander Winiarski ordynatorem oddziału w nowotarskim szpitalu był od 2008 roku. Stworzył oddział złożony ze specjalistów. Jego pacjentami są m.in. członkowie kadry Polski w skokach narciarskich. Byli i obecni skoczkowie wzięli doktora w obronę. - Ta decyzja jest dla nas niezrozumiała. W dzisiejszych czasach, kiedy brakuje lekarzy, robić takie numery, to jest naprawdę świństwo - powiedział w rozmowie z Onetem Adam Małysz.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pacjent16.06.2020, 11:16
panie dyrektorze, bałagan to trzeba posprzątać na oddziale urazowo-ortopedycznym i dowiedzieć się dlaczego przesunięte zostały zabiegi z dnia 9 czerwca na 10 a pacjentów cały dzień trzymano bez jedzenia i picia, to lekceważenie pacjenta, przy lek. Winiarskim tego by nie było skandal
drugi pacjent16.06.2020, 11:05
potwierdzam wpisz z dnia 16 czerwca pacjenta z oddziału urazowo ortopedycznego dodam że nikt nie raczył przeprosić za zaistniałą sytuację, leżcie i czekajcie .słowo przepraszam i wyjaśnienie dlacego tak się stało.
pacjent16.06.2020, 10:55
dalszy ciąg do poprzedniego wpisu, jest to lekceważenie pacjenta, godziny przyjęć na oddział powinny być ustalone tak jak też godziny zabiegów i jego data, pacjent przeżywa i denerwuje się a personel ma to gdzieś nie ma zabiegu, przesunięty, bo coś się podziało a miały być do wieczora, brak organizacji przy nowy ordynatorze, tego nie było przy panu Winiarskim, pan dyrektor powinien zająć się tą sprawą i poinformować pacjentów dlaczego tego zabiegu nie było tak jak im mówiono 9czerwca tylko w następny dzień,rekompensata za cały dień głodówki.
pacjent16.06.2020, 10:47
Teraz na oddziale bałagan. Dnia 8 czerwca miałem zgłosić się miedzy 8-10 do sekretariatu oddziału w celu przyjęcia mnie na oddział. Od godziny 8 do 15 czekanie na korytarzu, bo jedyny lekarz przyjmował tylko na przeciwciała, a pacjenci na oddzial czekali. w końcu 15 jestem na oddziale. poinformowano wszystkich przyjętych do zabiegu że od godz,24 nie nie mogą nic jeść ani pić bo jutro czyli 9 czerwca 2020 będzie zabieg, jednak przypadkiem o godzinie 17 dowiadujemy się całodziennej głodówce że zabiegu nie będzie, przesunięty na dzień następny.nikt nie raczył wczesniej poiformować o tym fakcie, jest to lekceważenie pacjenta
j2304.04.2020, 07:48
pewnie za ordynatorem cała kadra skoczków same doktory
Aaa03.04.2020, 23:15
Nie zwolnił go tylko pozbawił funkcji ordynatora. Skoro go nie było w pracy bo miał inne zajęcia to wystarczy posada lekarza. Skoro skoczek taki oburzony, niech go zatrudni. Jako pacjent chciałabym żeby lekarz przyjmował a nie ciągle był nieobecny. Zwykli pacjenci mają cierpieć bo doktor zajmował się kadrą skoczków, niech się nią zajmuje nadal a szpital powiatowy musi dobrze działać dla nas zwykłych szaraków.
pacjent03.04.2020, 18:14
panie i panowie jest to tak odpowiedzialna funkcja ze pilnuje sie kadry na oddziale a nie przez pol roku na wyjazdach z kadra
Jakub03.04.2020, 16:36
Po pierwsze - były już ordynator to gbur jakich mało.
Po drugie - były już ordynator to dobry fachowiec.
Po trzecie - były już ordynator rzeczywiście zbyt wiele czasu przebywał poza szpitalem.
Po czwarte - były już ordynator od jakiegoś czasu wiedział o zmianie.
Po piątek - nowy ordynator jest równie dobrym fachowcem.
Tyle w temacie.
Anula03.04.2020, 16:24
Coraz gorzej dzieje się w nowotarskim szpitalu. Od kilku lat co rusz słychać, że odchodzą dobrzy lekarze. Modernizacja infrastruktury jest ważna, ale najważniejsza jest dobra, fachowa kadra. Podejrzewam, że dr Winiarskiego inne szpitale przyjmą z otwartymi rękami. Tylko kto na tym straci najwięcej? Wiadomo pacjenci. Praktyka i doświadczenie zawodowe jest najcenniejsze. Trzeba z tego korzystać. Przecież sezon skoków narciarskich nie trwa cały rok. Mnie osobiście bulwersuje fakt, że z pomocą medyczną dla przeciętnego człowieka jest coraz gorzej. W karetkach pogotowia od pewnego czasu nie ma już lekarzy, tylko sami ratownicy. Wielki szacunek za ich pracę, ale jednak co lekarz to lekarz - wyższy stopień zawodowy związany z nauką i szerszym zakresem działań medycznych. Myślę, że jeśli byłyby większe pieniądze, to i chętnych lekarzy by nie brakowało do pracy w karetce. Kolejną sprawą jest to, że w nocy pogotowie nie chce przyjeżdżać do leżącego chorego twierdząc, że tym zajmuje się nocna opieka lekarska. Natomiast na lekarza z tej instytucji można czekać bardzo długo, bo podobno zatrudniony tam kierowca już nie pracuje w nocy i czeka się, aż wolna karetka ze szpitala przyjedzie i przywiezie lekarza do chorego (sic). Jak człowiek zachoruje to do lekarza rodzinnego czasami trzeba czekać na wizytę kilka dni. Najgorzej jest w sezonie turystycznym, bo masa turystów przyjeżdża w góry. Przecież to jest nie normalne. Każdy obywatel RP ma zagwarantowane w Konstytucji prawo do ochrony zdrowia. Ponadto jest wiele ustaw które nakazują instytucją samorządowym zapewnienia jak najlepszej pomocy medycznej.Ustawy się nie zmieniły, a w rzeczywistości jest coraz gorzej i nie można zwalać winy na to, że jest coraz mniej lekarzy w Polsce. Niektóre samorządy pomimo tego dobrze sobie radzą. Moim zdaniem odpowiedzialność za coraz gorszy dostęp do opieki medycznej ponoszą oprócz dyrektorów szpitala i kierowników przychodni, starosta, burmistrzowie, wójtowie, jak również radni.
Jaro03.04.2020, 14:13
Tak skrajne opinie o byłym ordynatorze świadcza o tym że ktos kłamie.Po poziomie wazeliny pod jego adresem-odpowiedz sama sie klaruje.
Do Atropos; zanim poddasz w wątpliwośc klase i fachowość nowego ordynatora- należy coś o nim wiedzieć.Kłapać jęzorem anonimowo każdy potrafi.Więc ,i hamuj jęzor żeby Ci go nie ucięli,bo mówisz o człowieku którego-jak widac nie znasz.
Z całym szacunkiem do dr.Winiarskiego.Dobry fachowiec to sukces,a dwóch fachowców to podwójny sukces.Jak czytamy-była propozycja dalszej współpracy.Dr.Winiarski-Naprawdę pan uważa że to nepotyzm??A może jednak nie:)Kadra skoczków-to narodowy majątek,ale pacjenci to tez" ludzie"
Dr.Chowaniec to najlepsze co mogło sie przytrafic temu szpitalowi.
Briar03.04.2020, 12:52
Zwolnić tak świetnego specjalistę - żenada.
Nawet z KRK wysyłali ludzi do dr. Winiarskiego bo wiedzieli, że lepszego specjalisty nie ma.
Mnie również postawił na nogi po urazie kręgosłupa i dziś mogę w miarę normalnie żyć i pracować.
Wstyd Panie Wierzba - przez takie decyzje nowotarski szpital dalej będzie dzierżył niechlubne miano "umieralni"...
Matka03.04.2020, 09:15
Panie doktorze WIniarski, bardzo Panu dziękuję, kilka razy z różnych schorzeń wyleczył mi Pan syna.Zawsze były to trafne działania. DZIĘKUJĘ.
.03.04.2020, 08:11
Koronnym( nomen omen) argumentem , pozostania, jest chęć opieki nad skoczkami .Przecież może pozostać w N. Targu i nadal to czynić . To , że Dyrekcja dopiero teraz,się "połapała" ,że robiła błąd zezwalając na tak długie okresy absencji Ordynatora na Oddziale to nie zmienia faktu, że nie jest to słuszne . Rozwody się zdarzają nawet po latach małżeństwa, o czym wszyscy wiemy!!.Nowotarski Szpital jest dla 200tys obywateli Podhala i setek tys turystów - trzeba o tym pamiętać . Niech pozostanie, jako asystent. splendor dla Szpitala wraz z Nim.Pokaże na dyżurach jaka jest jego wartość i zacięcie ortopedyczne .Myślę , że umiejętności nie idą w parze ze stanowiskiem. Opieka nad skoczkami będzie chyba taka sama , jak p. Doktor nie będzie Ordynatorem. Możliwości Szpitala również w tym względzie pozostaną na tym samym poziomie.Ordynatorem się bywa .Jaka to degradacja dla lekarza utrata Ordynatury? Przecież ma w zasadzie leczyć a tego mu Dyrekcja nie zabrania . Wyjazdy z kadrą są w zimie, wtedy, gdy Szef Ortopedii jest najbardziej potrzebny. Zarządzanie pozostawmy INNEMU, opiekę nad skoczkami Innemu. I wszystko GIT będzie . Mówię ,jak jest
miastowy03.04.2020, 07:00
może powinien się tymi zwolnieniami zainteresować organ prowadzący....... panowie starostowie, chyba jest coś nie halo.....!
a na stanowisko ordynatora nie powinien odbyć się czasem konkurs....?
lipa03.04.2020, 01:56
Niestety władza i kasa uderza w rozum.
@@@03.04.2020, 01:03
@Do fahowiec dekarz...Adam Małysz jest sportowcem byłym ale sportowcem ktory osiagnąl w swoim życiu i karierze sportowej to o czym wielu WIELKICH tylko może pomarzyć ....pochwal sie kim ty jestes bo ty nawet koło celebryty nie stałes
leming doskonały02.04.2020, 23:29
Prestiż i markę Nowotarskiego Szpitala budują zatrudnieni w nim specjaliści - fakt 1 : ze skierowaniem z poradni na wizytę u dr Winiarskiego czekałem prawie 8 miesięcy - fakt 2 : na wizycie dr Winiarski ustalił termin zabiegu (trwał ok 40 minut) za kolejne 8 miesięcy, ale mimo to, bronię Ordynatora, bo jest to WYBITNY FACHOWIEC I DIAGNOSTA. Niektórych boli to, że do dr Winiarskiego przyjeżdżali pacjenci z CAŁEJ POLSKI - już samo to o czymś świadczy. - fakt 3 : DZIĘKI DOKTORZE, dzięki Panu mogę chodzić, ba mogę biegać.
fakt 4 : zapłatą było zwykłe DZIĘKUJĘ
P02.04.2020, 23:10
Ten Pan też miał umowę i wypłatę w innej instytucji. W której pojawiał się może raz w roku...
Sąsiad02.04.2020, 22:26
Pewnie Wierzba dowiedział się o /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Maciej02.04.2020, 22:20
Bardzo dobrze Panie dyrektorze może wkońcu będzie ktoś kto się nie chodzi z głową w chmurach i będzie na miejscu a nie ze nie ma ordynatora bo jest na zawodach przez pół roku . i nie zamyka się przed pacjentami .Drzwi zamknięte na klamkogałke a sekretarka mówi ze go nie ma. Na Podhalu nie są tylko sami skoczkowie inni ludzie tez potrzebują lek a nie figuranta który bierze dwie pensje ze szpitala i z PZN
M02.04.2020, 22:10
@Halo, a kim ty jesteś, żeby decydować jaki lekarz znajdzie zatrudnienie w szpitalu? Śmieszna ta twoja napinka.
Halo02.04.2020, 22:03
Panie Wierzba popełnił Pan wielki błąd, który będzie pana dużo kosztował,
tylko jeszcze pan o tym nie wie. Nie wiem jakimi racjami zawodowymi pan się kierował,
ale jak pan tego szybko nie uzasadni, to pana kariera polityczna na Podhalu jest skończona,
a wiem, o czym mówię (pisze). Proszę to uzasadnić, aby wszyscy zainteresowani,
mogli to zrozumieć. Mogę panu obiecać, że na Podhalu nikt na Wierzbe nie zagłosuje,
chociaż by to był inny Wierzba. Dr. Winiarski nigdy nie wziął pieniędzy od pacjenta,
a ktoś, kto tak mówi, po prostu kłamie. Mam swoje przekonania polityczne, ale nigdy
nie pozwolę, żeby zwalniać tak wybitnego lekarza.
Jan02.04.2020, 21:46
Jak ktos mial z tym Panem doczynienia to wie ze sluzna decyzja Wierzby. Bylem w szpitalu na jego oddziale to wiem co mowie... arogancja i traktowanie drugiego jak smiecia to malo powiedziane!
Dr02.04.2020, 21:43
Wina Jachymiak
Trutu02.04.2020, 21:36
Ależ tu wysyp trolli dyrektora i starostwa. To jedno zło. Traktują szpital jak swój folwark. Dlaczego Wierzby nie wyrzuca? Ja się domyślam.
Michał02.04.2020, 21:32
Nowa pani dyrektor kreci ty wszystkim, ona zamąciła na ginekologii i NT stracił sławnego doktora, to ona stoi za zwolnieniem położnej, to ona stoi za zwolnieniem Winiarskiego.
witek02.04.2020, 21:25
W szpitalu potrzebny jest jakiś rzecznik prasowy który rozmawiałby z mediami bo coraz więcej tam się dzieje a porozmawiać nie ma z kim. Ludzie mają prawo wiedzieć co się dzieje w szpitalu!!!
Stasek z Robki02.04.2020, 21:11
Pan Marek Wierzba z tego co mi wiadomo nie jest z PiS a z Solidarnej Polski . Czyli od Ziobry . Wyprowadził zadłużony szpital na prostą . Wyremontował go . Odpowiada za finanse . Dyrektor ma prawo dobierać sobie pracowników . Bo za nich i za wszystko odpowiada . Może i bezczelny , może ordynarny ale trzyma ten szpital twarda ręka . A Małysz to celebryta . I wypowiada się bo zwolnili jego kolegę . Nie wiem jaki powód miał dyrektor aby zwolnić tego lekarza ale wiem że to dobry dyrektor .
Ludwik02.04.2020, 20:31
Mój mąż był pod opieką ordynatora. Miły, wspaniały fachowiec. Wierzba jest wszędzie tylko nie w szpitalu. Jest radnym sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, przewodniczącym społecznej Rady ośrodka Zdrowia w Szaflarach, i Bóg wie, gdzie jeszcze. To nieprzystępny i niemiły gość. /.../
Pan Bóg złapany za nogi02.04.2020, 20:30
Wierzba złapał Pana Boga za nogi , a drugi co wydaje się mu ,że złapał Pana Boga za nogi to ordynator do wczoraj [dr winiarski . To dwóch takich co złapali w Nowym targu Pana boga za nogi , ale to się już kończy powoli i na szczęście dla wszystkich i dla szpitala przede wszystkim .
P.02.04.2020, 20:30
Brawo Wierzba.Strzał w kolano .
fahowiec dekarz02.04.2020, 20:19
A kto to taki Adam Małysz? Bog? Tylko celebryta . No kto?
RUDY Z BRUKSELI02.04.2020, 19:56
Nielubiany przez pacjentów buńczuczny arogancki . Czas najwyższy zmienić
Marta M02.04.2020, 19:50
Pan Ordynator w koncu poczul jak to jest być wyrzuconym ze szpitala jak to było w jego zwyczaju robic z pacjentami.... Karma wraca....
Ala02.04.2020, 19:32
Dyrektor Wierzba pozbywa się lekarzy,którzy są lekarzami z powołania a daje pracę takim ,którzy są słynni na całym Podhalu ,z tego co robią pacjentom./.../ A tak wspaniałego,kompetentnego i szczególnie uzdolnionego lekarza jakim jest dr Winiarski się pozbywa.Coś niebywalego i skandalicznego.Niech ktoś zrobi z tym szpitalem porządek,to jest nie do zniesienia ,co sie tam wyprawia.
sobie myślę...02.04.2020, 18:48
Kilka lat temu mój uczeń/zawodnik w czasie treningu doznał urazu kolana. Ponieważ rodzice tego ucznia nie mogli jechać więc, aby nie tracić czasu, ja pojechałem /wtedy jeszcze można było trenerowi/ z nim do dra Winiarskiego, który wtedy przyjmował prywatnie w Zakopanem. Dr Winiarski z dużym spokojem, bardzo uważnie zbadał kolano chłopaka. Sporo czasu poświęcił na wywiad, postawił wstępną /i się nie pomylił/ diagnozę oraz zalecił co robić dalej. Po prawie czterdziestopięciominutowej wizycie dr Winiarski zdecydowanie zaprotestował w kwestii zapłaty. Żadnych pieniędzy nie wziął i jeszcze zaznaczył, aby w razie niespodziewanych problemów ponownie zgłosić się do niego.
Bezradny02.04.2020, 18:39
Wszystko zrujnuje ten rząd, teraz zwolennicy pisu z podha zobaczycie to na swoich kościach
Mario02.04.2020, 18:34
Pan dr Winiarski to profesjonalista jakiego zardrości Podhalu całe medyczne środowisko .Stworzył oddział ortopedyczny w N.Targu z super nowoczesnym sprzętem i innowacyjnymi metodami leczenia , wykonuje bezinwazyjne zabiegi chirurgiczne z wykorzystaniem supernowoczesnych narzędzi . Pozbywać się takich ludzi to działanie na szkodę nas wszystkich mieszkańców . Z tego względu decyzja dyr. Wierzby jest zupełnie niezrozumiała i szkodliwa .
Opowiem wam moją historię .
Cztery lata temu bakteryjne zapaleniu płuc wywołane gronkowcem , doprowadziło również do przerzutów na rdzeń kręgowy , a to do wypukliny międzykręgowej . W ciągu miesiąca pobytu w szpitalu i leczeniu na innych oddziałach na schorzenia , jak się póżniej okazało których nie miałem (!), trafiłem w końcu w desperacji na ortopedię . Tam Pan dr Winiarski ocenił moj stan trafnie już po pierwszym badaniu . W następnym dniu zostałem przyjęty na odział szpitalny , a dzień póżniej leżałem na stole operacyjnym . Operacja zupełnie bezinwazyjna przy użyciu robota .Po trzech dniach byłem już w domu . Jako jedyny lekarz podjął właściwe i profesjonalne decyzje . Miałem szczęście , że trafiłem w swoim nieszczęściu na tego człowieka . I zrobił to zupełnie bezinteresownie . Stanę za nim murem w każdej sytuacji , bo na to zasługuje ! Jako lekarz i jako człowiek .
Atropos02.04.2020, 18:18
Nic się nie dzieje bez przyczyny ..Karuzela dziwnych zmian ruszyła ,gdy w szpitalu pojawiła się nowa Pani Dyrektor ds lecznictwa (tak po cichu mówią Pracownicy szpitala i chyba wiedza co mówią). Jednych zwalniano innych przyjmowano. Teraz na miejsce dr Winiarskiego przyjęto brata Pani Dyrektor. Czy ta zmiana jest adekwatna do umiejętności dr Winiarskiego? Czas da odpowiedż ,ale na usta ciśnie się pytanie kto następny w tej karuzeli ? Siwi , szpakowaci , farbowani ,mający inne poglądy polityczne , czy może Ci co lubią psy ,a nie lubią kotów ?
Nosacz02.04.2020, 18:15
Głosujcie dalej na Partię i tak będziecie mieli układane życie.
Wszędzie gdzie pojawia się pracownik Partii, tam zaczyna być żenująco i prawnie wątpliwie.
obiektywny02.04.2020, 18:14
Zwalniać lekarzy którzy naprawdę leczą , a na ich miejsce lekarzy którzy " odhaczają" pacjentów. To nie ważne , ważne żeby szpital wyszedł na plus.
aa02.04.2020, 18:00
Na Orawie tym razem już nie dają gmina maksymalnie zadłużona
takaprawda02.04.2020, 17:48
Pana dyrektora też w takim razie do zwolnienia. Też go ciągle nie ma w pracy w szpitalu.Niby jako radny ma inne obowiązki,z powodu których trudno jest go zastać na Szpitalnej. Rządzi ale głową i rękami innych.
Odkąd jest dyrektorem w szpitalu panuje atmosfera lęku i kablowania jednen na drugiego. Nie ocenia się prawdziwej wartości pracownika tylko lizityłki i kapusie są w cenie.
tożsamy02.04.2020, 17:46
Co robi dyrektorstwo szpitala?
Kilka miesięcy temu odszedł także jeden z najlepszych kardiologów w tym szpitalu.
Do czego ma to prowadzić ?
gość02.04.2020, 17:23
Dr Winiarski nie został lekarzem kadry w zeszłym roku i jakoś to przez wiele lat nikomu nie przeszkadzało aż tu nagle. Grubymi nićmi szyte jak poprzednie zwolnienia.

Wystarczy poczekać i zobaczyć, kto obejmie stanowisko po Dr a wszystko stanie się jasne.

Doktorze życzę powodzenia i wszystkiego najlepszego, aby się Panu ułożyła dalsza droga zawodowa.
Jol02.04.2020, 17:11
Ten dyrektor tego szpitala to jest.... Miałam z nim raz przyjemność! Lepiej się ugryźć w język niż szargać sobie nerwy
Wnerwiony02.04.2020, 17:11
Bardzo dobrze. Ten lekarz to arogant /.../ mający gdzieś zwykłych pacjentów.
ja02.04.2020, 17:06
tryk- ty tak poważnie, wpisz sobie Adam Małysz w internet...
Justyna02.04.2020, 16:58
Kilka lat temu miałam do czynienia z panem ordynatorem. Powiem szczerze,że od pierwszej chwili nie spodobalo mi sie jego zachowanie. Był bardzo nieuprzejmy. Miałam do czynienia z wieloma lekarzami,ale żaden nie był tak arogancki jak ten.
oluś02.04.2020, 16:50
Czas już odwołać Pana Wierzbę. Widać zbyt długo pełni tę funkcję i w głowie się przewraca.
klio02.04.2020, 16:38
Nie narzekajcie,bo Wierzba jest jednym z najlepszych dyrektorów.On wie co robi,chociaż teraz każda para rąk jest potrzebna.
Ek02.04.2020, 16:12
Żeby się tak zajmował zwykłym pacjentem tak jak skoczkami to było by dobrze.
Mm02.04.2020, 16:11
Najwyższy czas nigdy go nie było kolegę z dwima złamanymi nogami odesłali do domu bo ordynatora nie było nie mogli podjąć decyzji bez niego a on na pucharze zrobili kalekę z człowieka albo skoki albo szpital też chciałbym brać kasę za to że nie chodzę do pracy
Paprootka02.04.2020, 16:03
Wkrótce w naszym szpitalu będą leczyć sami felczery ,zwalnia się dobrych lekarzy ,Nie którzy sami odchodzą patrząc na to bagno. Pisowcy wszędzie gdzie się pojawiają to narobią szamba !
bmx02.04.2020, 16:02
A celebryta Małysz powinien być ostatnim, który zabiera głos. Ordynator jest od nadzorowania swojego oddziału i bycie na miejscu, a nie jeżdżenie po świecie ze skoczkami ! Tyle i aż tyle !
sierp02.04.2020, 16:01
Adam Małysz - autorytet o boże pismaki opamiętajcie się
Paprootka02.04.2020, 15:53
Bardzo dobrze ! Jak widać jesteś z ugrupowania p. dyretora i dlatego najeżdżasz na ordynatora co do jego pracy.Nie widzisz tego że zrzrobił to w celach rodzinnych,trzeba przyjąć brat wicedyrektora .
tryk02.04.2020, 15:35
Przepraszam a kto to jest ten Małysz gdzieś słyszałem to nazwisko czy to nie kolarz?To dlaczego kolarze się wtracają w nie swoje sprawy..
12302.04.2020, 15:35
Albo kadra albo szpital ta sama sytuacja była w Szpitalu Uniwersyteckim w Zakopanem z Panem Kotem, częściej był w telewizji niż w pracy jako rehabilitant.
Sąsiad02.04.2020, 15:29
Jestem za
adamaszek s.02.04.2020, 15:27
Mam pytanie, czy Pan doktor nadal będzie leczył w tym szpitalu? bo odwołanie z funkcji ordynatora to chyba nie zwolnienie z pracy lekarza. czy może miał jedną umowę określającą jedno i drugie? ktoś potrafi odpowiedzieć?
k02.04.2020, 15:25
naprawde nikt nie nadzoruje pracy tego pana ???To nie pora aby robić czystki w szpitalu
Jg02.04.2020, 15:25
Edwarda i Krzyś to nie PiS. A Winiarski od dawna wiedział, że zastąpi go brat Pani A.Ch- S.
Cała prawda.02.04.2020, 15:18
Tak, wielki specjalista, ale rękami swoich podwładnych. Do perfekcji opanował przywłaszczanie sobie zasług innych. No bo kto robotę robił jak on wiecznie na pucharze był????
Kamila02.04.2020, 15:17
Czy rada Powiatu i Pan Starosta też działają na szkodę powiatu? Nie wyrażamy zgody na to, żeby dalej tym szpitalem rządził ten Dyrektor, a Pani zastępczyni uprawiała w nim również prywatę.
mieszkaniec02.04.2020, 15:17
Dyrekcja nowotarskiego szpitala to jakiś kryzys przeżywa i pewnie potrzebują pomocy psychologa. Zwalnia ludzi z pracy dobrych i renomowanych fachowców ; Najpierw Pani położna długoletni pracownik w położnictwie za prawdę i obronie własnej i współpracowników dyscyplinarnie zwolniona. Teraz dr A.Winiarski zasłużony w ocenie pacjentów i lekarzy ortopeda, dobry człowiek - pomoc duża polskim sportowcom. Mieszkańcy powiatu nowotarskiego potrzebują w szpitalu nowotarskim dobrych fachowców! . Jak można tak zwalniać brutalnie (bez uzasadnienia). Teraz to już kolej na szefa-winowajce- "nosił wilk razy kilka a teraz poniosą wilka". Panowie starości starostwa nowotarskiego koniecznie zająć się tematem- sprawą ,to do Was i do Radnych Powiatowych należy decydowanie o szpitalu nowotarskim.
mk02.04.2020, 15:14
zwolnić to trzeba dyrektora szpitala. to która to osoba zwolniona przezpana wierzbe może pan doktor winiarski upomniał się lo rękawiczki bo nie było na wyposażeniu tak jak pani położna. totalna żenada
Zapraszam na wybory jakich nie przeżył nikt02.04.2020, 15:11
Dyrektor to zwykły aparatczyk obecnej dyktatorskiej władzy. Ciekaw jestem kto przyjdzie na miejsce ordynatora ? Będę to wnikliwie sprawdzał. Jak minie ta zaraza w postaci koronowirusa to proponuję Pana dyrektora na taczkach wywieźć.
Tu zwolniona pielęgniarka to zwolniony ordynator.
Lekarze mają odgórne wytyczne nie komentować koronowirusa. A My górale nadal będziemy głosowali na partie która w swych brudnych rozgrywkach wyciera sobie morde Bogiem i Kościołem.
Bardzo dobrze02.04.2020, 15:05
Niech sobie Małysz zabierze to do siebie. Pełnił funkcję ordynatora, brał kasę i nigdy bo nie było bo ciągle że sportowcami jeździł na zawody. Więc po co taki doktor co nie leczy w miejscu zatrudnienia. Natomiast Małysz, niech pilnuje swojego tyłka bo jego też kiedyś rozliczą za funkcję w zespole skoczków.
pacjentka02.04.2020, 15:01
straszna szkoda to bardzo dobry specjalista.
...02.04.2020, 15:00
Dyrektor jest dla szpitala większym zagrożeniem niż koronawirus.
mieszczanka02.04.2020, 14:48
bardzo dobry lekarz ,szkoda !!!!!!!!!
Karolina02.04.2020, 14:46
Skoczkowie niech trenują i skaczą. Dr Winaiarski w pełni piświęci się kadrze. To zdrowa sytuacja.
gość02.04.2020, 14:41
cóż- skoro szpital stać na zwalnianie wybitnych specjalistów- nie wróżę nic dobrego.
antyPO02.04.2020, 14:36
Zanim zaczniecie pisać /.../ to powiem Wam tak:
Dr. Winiarski został ordynatorem kiedy był już lekarzem kadry narciarskiej - zatem powtarzany na innych portalach argument, że miał ciepłą posadkę ordynatora, a se jeździł po świecie jest nietrafiony. Widziały gały co brały - a więc lekarza o wysokiej renomie, który wiadome było, że będzie jeździł z kadrą. Drugi aspekt, to przez tyle lat nie było problemu a teraz jest?? Nie, trzeba zwolnić miejsce dla kolegi. *** włos z głowy nie spadnie, bo to radny PiSu, protegowany Edwarda i Krzysia Miłościwie nam panującego, który nie wiedział o aferze w PZD, mimo, że to jego kompetencje były.
Takich ludzi wybieracie! Ale cóż się dziwić, jak mądrości takie macie, jak te lekcje w TVP....obwód to średnica, a parzysta liczba to taka co ma parę. Ołów mamy w benzynie bezołowiowej.......
Dobrze to Kurski powiedział, ciemny naród to kupi!!!

Proszę pamiętać, że nazwisko jest przedmiotem ochrony prawnej. Pańskie żarciki są nie na miejscu. Moderator
Pacjent02.04.2020, 14:35
Jakim trzeba być *** żeby najlepszego lekarza zwolnić.


Narodzie obudź się! !!!!
Irma02.04.2020, 14:26
Bardzo to przykre bo choć każdemu można przypiąć jakąś łatkę to nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Pan Doktor wykształcił wielu świetnych ortopedów, nie był zazdrosny o to, że się szkołą. Wprowadził do operatywny wiele zabiegów nie wykonywanych wcześniej w Nowym Targu. Jest ludzkim Lekarzem, kulturalny a i atmosfera tego oddziału jest dobra i trudno będzie go zastąpić.
Pomógł wielu ludziom ale myślę, że gdziekolwiek będzie ludzie też pójdą za nim.
Lek me02.04.2020, 14:23
Wierzba i wszystko jasne
....02.04.2020, 14:18
Ordynator którego przez 4-5mcy w roku nie ma na oddziale.... Od kilku miesięcy było wiadomo że będzie zmiana na tym stanowisku a teraz nagle zdziwienie...
Polak02.04.2020, 14:18
Wierzba czas odejść. Oszczędź sobie wstydu.dno i tona wodorostow.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl